Mini-Plzeň je prázdninový projekt, hra na MĚSTO se vším všudy. Děti se v ní stanou občany města se všemi právy i povinnostmi a budou odpovědné za všechna svá rozhodnutí.

Budou si hrát, ale samy, bez rodičů. Až pět set dětí obsadí každý den velký model města, kde zažijí reálný městský život. V hale TJ Lokomotiva v Plzni na Slovanech vznikne městský úřad, univerzita, úřad práce, banka, řemeslné dílny, restaurace nebo kino. Bude se tu vařit, psát, tančit, pracovat i odpočívat, umělecky tvořit. Děti za svou práci, a dokonce i za studium dostanou zaplaceno, se speciálními herními penězi budou samy nakládat. Mini-Plzeň 2015 bude 1. městem dětí v České republice. Pedagogická koncepce projektu vznikla v roce 1979 v Mnichově a Mini-München se stal vzorem pro více než 200 podobných projektů v různých zemích světa.

Projekt Mini-Plzeň je součástí programu Plzeň 2015 - Evropské hlavní město kultury a byl podpořen Evropskou Unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj - Investice do Vaší budoucnosti! Generálním partnerem projektu je Nadace Karla Janečka.

 

SVČ se aktivně podílí na přípravách i organizaci Mini-Plzně města dětí: spolupracuje na přípravných dílnách, poskytuje prostor pro sběr návrhů bankovek v rámci výtvarné soutěže (http://miniplzen.eu/vytvarna_soutez_odstartovala) a koordinuje spolupráci DDM a SVČ Plzeňského kraje, kteří se rozhodli zapojit do řemeslných dílen nebo Mini-Plzeň město dětí navštíví v rámci příměstských táborů. 

 

logo miniplzen