Plzeň - V Plzni se uskuteční diskuze s kandidáty do krajského zastupitelstva v rámci kampaně Mladí volí, kterou před nedávnem spustil Národní parlament dětí a mládeže v souvislosti s nacházejícími krajskými volbami. Cílem kampaně je především zvyšování občanské participace mladých lidí, jejíž nedílnou součástí je aktivní volební účast, která je v současné době obecně velmi nízká.

„Kampaň Mladí volí, cílí na mladé lidi, kteří již mají možnost volit, ale také na ty, kteří se k volbám teprve chystají. Kromě informací o volbách, které se budou pravidelně objevovat na facebookové stránce Národního parlamentu dětí a mládeže, chystáme diskuzi s kandidáty do krajského zastupitelstva Plzeňského kraje.

Dalším ze záměrů kampaně je jednoduché osvětlení volebního procesu, který mladé lidi může mnohdy od volební účasti odradit.” popisuje kampaň předsedkyně Národního parlamentu dětí a mládeže Michaela Doležalová.

Výše zmíněná diskuze se uskuteční 27. září 2016 od 10:00 ve Středisku volného času Radovánek v Plzni. Realizována je ve spolupráci s Krajským parlamentem dětí a mládeže Plzeňského kraje a Střediskem volného času Radovánek a proběhne za účasti kandidátů napříč politickým spektrem. „Účast na diskuzi nám v tuto chvíli potvrdili Magdalena Daňková z Pirátské strany, Jiří Pospíšil z TOP 09 či Miloslav Zeman z hnutí ANO. Diskutovat se bude především o oblastech školství a dopravy, které mají krajští radní v kompetenci a které se mladých týkají nejvíce.” dodává Michaela Doležalová.

Aktuální informace najdete na webové či facebookové stránce Národního parlamentu dětí a mládeže a také na facebookové události Mladí volí v Plzeňském kraji.

Kontakt:
Jana Votavová
koordinátorka NPDM
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
+420 721 463 078
www.npdm.eu