Noc vedcu slide1 493 dětí a dospělých navštívilo páteční Noc vědců v Plzni. To je téměř o pět set víc než loni. Letošní svátek vědy a techniky proběhl ve středisku volného času Radovánek v Pallově ulici a byl zasvěcen tématu bezpečí.

„Návštěvníky bavili například různí roboti a nové technologie. Kdo se chtěl dozvědět víc třeba o bezpečnosti v airbusu nebo v kosmu, ten si nenechal ujít některou z řady přednášek.

Ve velkém sále probíhal po celý večer doprovodný kulturní program a před budovou Radovánku si až do pozdních hodin mohli lidé vyzkoušet jízdu na segwayích nebo se podívat astronomickým dalekohledem na oblohu,“ vypočítává hlavní lákadla Václava Dridi z Techmanie.

Vůbec největší pozornost však poutali hasiči. Ti zde představili svůj chytrý oblek, který vyvinulo Regionální inovační centrum elektrotechniky Západočeské univerzity. Speciální oblek pro zásahy dokáže hasičům zachránit život, neboť umí analyzovat situaci a možná rizika a upozorňuje na ně jak samotného hasiče, tak i velitele zásahu.

Fotografie z akce...