StafetaNeváhejte, přihlaste se a hrajte o rodinný zájezd, vyhrajte pohled na Plzeňsko ze vzduchu, exkurzi do Českého rozhlasu, poukázky na sportovní zboží a další věcné ceny. Nenechte si s dětmi ujít úžasné letní putování po turistických zajímavostech Plzeňského kraje

v rámci 14. ročníku soutěže Prázdninové štafety. Slavnostní vyhlášení vítězů a předání hodnotných cen se uskuteční tradičně na mezinárodním veletrhu cestovního ruchu Plzeňského kraje ITEP 2017 www.itep-plzen.cz , který se koná ve dnech od 21. - 23. září 2017 v hale TJ Lokomotiva v Plzni.

Soutěž pořádá Plzeňský kraj ve spolupráci se Zoologickou a botanickou zahradou města Plzně, Správou informačních technologií města Plzně a Střediskem volného času RADOVÁNEK. Díky elektronické podobě soutěže se dozvíte nejen o turistických cílech, ale i letních akcích pořádaných v Plzeňském kraji.

Hrát můžete od 1. července do 31. srpna 2017, stačí se zaregistrovat na stránkách http://stafeta.plzensky-kraj.cz , vyberte si z bohaté nabídky nabízených cílů, vyfoťte se u nich a sbírejte body. Štafeta je určena pro děti a mládež do 18 let. Letošní ročník vás zavede za barokními památkami Západočeského baroka www.zapadoceskebaroko.cz v regionu i za přírodou a turistickými zajímavostmi na Šumavu.

Jedním z cílů na Šumavě bude stezka Po stopách Popelky. Trasa návštěvníky zavede do míst, kde se v roce 1972 natáčely nejznámější scény z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Na trase jsou 3 zastavení - Vodní hrad Švihov, Popelčin sad a Mezihořský rybník. Celá trasa měří tam i zpět 5 km. Dalším šumavským cílem je Návštěvnické centrum Srní s výběhem pro vlky, Návštěvnické centrum Kvilda s 9 hektarovým výběhem s jeleny a Rozhledna Na Sedle, ze které je překrásný výhled na hrad Kašperk. Tato rozhledna, jejíž plošina leží ve výšce 23,75 m, je navržena jako celodřevěná věž s půdorysem sedmiúhelníku.

Ať vám to v letošním ročníku Prázdninové štafety šlape!

Prazdninova Stafeta2017