V letošním roce jsme si připomněli 100. výročí založení Československé republiky. I Středisko volného času RADOVÁNEK se svými příznivci a účastníky zájmového vzdělávání přispělo k tomuto významnému výročí.
Středisko volného času RADOVÁNEK a Lions Club Plzeň Bohemia pozvali na slavnostní zasázení stromu na počest oslav 100 let Československa významné hosty z oblasti politické a kulturní, širokou veřejnost a rodiče s dětmi ze SVČ RADOVÁNEK.Toto slavnostní setkání se uskutečnilo 29. listopadu 2018 v Pallově 52/19 od 15:30 hodin. Měli jsme příležitost společně za účasti významných hostů z oblasti kulturního života, zástupců města Plzně a Plzeňského kraje vsadit japonskou sakuru jako symbol krásy a života.


V krátkém kulturním programu vystoupili žáci ze Střediska volného času RADOVÁNEK a na dudy zahrál Tomáš Kozák dvě lidové písničky. Píseň Ach synku, synku si s Tomášem zazpívali snad všichni přítomní. Za účasti váženého pana primátora města Plzně Mgr. Martina Baxy, náměstkyně hejtmana pro oblast ekonomiky, investic a majetku Plzeňského kraje paní JUDr. Marcely Krejsové a milého hosta pana Mons. Františka Radkovského jsme vsadili mladý strom sakury japonské.
„ Hlavním cílem národních oslav v letošním roce bylo důstojně a s hrdostí oslavit sto let naší malé, ale velké země. Jsme pyšní na to, že žijeme a pracujeme v tak úžasné zemi, jako je Česko, plné skvělých lidí. I my v RADOVÁNKU chceme být součástí tak významných oslav a za účasti našich mimořádných partnerů jsme se rozhodli završit tyto oslavy, které připomínají naši společnou historii a vyzývají nás k jednotě, společenské odpovědnosti a úctě k našim předkům a tradicím. U příležitosti oslav zasadíme dnes společně strom. Nebude to lípa, jako symbol Česka, ale japonská sakura. Sakuru jsem vybrala, aby ladila s naší budovou i místem, kde bude růst. Sakuru jako symbol krásy, života plného vzestupů i pádů, pomíjivosti a lásky, aby byla radostí všem, kteří okolo ní projdou v dalších sto letech,“ řekla ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK, Eva Tischlerová.

Více fotografií...

Sakura2018 49Sakura2018 77