Betlem 01Zveme vás na prohlídku Betléma, který jsme věnovali všem, kteří se umějí smát a mají vánoční čas rádi.

Středisko volného času má ve svých řadách profesionální pracovníky, kteří se mohou pochlubit i výtvarnými schopnostmi. Když jsem navštívila UMO 2 na Slovanech, a byla na návštěvě u pana Zdeňka Červeného, dostali jsme se až na povídání o Betlému, který kdysi vyrobily děti ze střediska volného času. Je už starý, okoukaný, a tak jsme se dohodli, že zkusíme připravit nový, velký.

Vánoce jsou za dveřmi a je třeba si připomenout nádherný adventní čas. SVČ RADOVÁNEK v Kaznějově připravil Vánoční Jarmark pro malé i velké.

Halloween je anglosaský lidový svátek, který se slaví na počest všem zesnulým 31.10. převážně v anglicky mluvících zemích. I přesto, že jsme v České Republice, jsme dne 6.11. 2015 od 16:00 slavili Halloween a na pracovišti Sady Pětatřicátníků proběhl již druhý ročník akce Halloweenské párty. Opět se strašilo, tančilo a vyrábělo. Součástí aktivit bylo také strašidelné promítání a strašidelná stezka. K vidění byly nejrůznější masky,převleky, strašidla a bubáci.
Akce se těší velké oblibě, a proto se na Vás budeme opět těšit v příštím roce.

Letošní kroužek robotiky LEGO Mindstorms se rozběhl v nezvykle rychlém tempu. Zdá se, že se letos sešli samí mladí nadšenci a hned na začátku roku nasadili laťku pěkně vysoko – již během několika prvních kroužků postavili spoustu modelů. Od plazící se píďalky přes tank a funkční „samopal“ až po dvounohého robota androida. Stavba jim jde opravdu od ruky, v dalších hodinách se zaměříme ještě na programování centrální „kostky“.
Kroužky Robotiky probíhají každé úterý (od 18:30) a čtvrtek (od 17:35).

logo s textemV sále Střediska volného času RADOVÁNEK v Pallově ulici v Plzni proběhne krajské finále soutěže projektu Prométheus.

Prométheus je nový badatelsky orientovaný vzdělávací program a soutěž pro podporu kvalitního vzdělávání přírodovědných oborů a práci s nadanými žáky na ZŠ a víceletých gymnáziích Plzeňského kraje.
Krajské kolo pilotního ročníku soutěže ukázalo, jak se věda dá s dětmi dělat atraktivně.

DofEStředisko volného času RADOVÁNEK se zapojilo do programu Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu (DofE), což je prestižní, léty prověřený a celosvětově uznávaný program, který mladým lidem umožňuje odhalit jejich potenciál.

V programu DofE si mladí lidé (14 - 25 let) stanovují individuální cíle a výzvy v několika aktivitách a na cestě k jejich splnění posilují svou zodpovědnost a vytrvalost, poznávají a překonávají sami sebe a získávají nové dovednosti, užitečné pro další studijní i pracovní život. Navíc se zapojením do programu stávají součástí mezinárodní komunity a v případě potřeby mohou získat finanční podporu pro své aktivity.

Ještě nemáš raketu na vodní pohon????

Zajímá Tě VESMÍR, tak přijď mezi nás.

Náplní kroužku je řada astronomických témat. Tajemný vesmír skrývá stále spoustu lákavých a zajímavých záhad. Dozvíte se, co lze pozorovat na noční obloze, seznámíte se s tělesy naší sluneční soustavy a objekty vzdáleného vesmíru ( galaxie, hvězdokupy, mlhoviny). V neposlední řadě se seznámíte s novými poznatky a výsledky výzkumu v astronomii. Jednotlivé části jsou doplněné o praktické činnosti, astronomické hry a soutěže.

Informace o posledních volných místech získáte na pracovišti Sady Pětatřicátníků 3 v Plzni.

Storm balletStorm Ballet se rozhodl opustit základnu v DDM Talent, změnit zřizovatele a najít vhodné prostory pro pravidelnou činnost.

V této věci je nám velmi aktivně nakloněn primátor města Plzeň pan Martin Zrzavecký, který nám pomohl najít dosavadní řešení naší situace, a také nám maximálně vyšel vstříc pan ředitel Techmánie Vlastimil Volák. Celou situaci pozitivně ovlivnila i paní Eva Tischlerová ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK, pod jehož hlavičkou budeme v současné době pracovat.
Storm Ballet se tedy od pondělí 5.10.2015 přes­těhuje do nových prostor a změní svého zřizovatele:

P9124267Dne 12.9. jsme se jako reprezentanti našeho kroužku zúčastnili bohulibé akce, kterou uspořádala firma DAIWA a rybářské potřeby U Habakuka na jezeře u Radnic.
Jednalo se o každoroční setkání a zachytání dětí po transplantaci kostní dřeně sdružených pod jednou neziskovkou, která pro tyto děti pořádá různé kratochvíle zpříjemňující jejich volný čas.
My jsme se zúčastnili jako instruktorslký doprovod, poskytli jsme své zkušenosti a vybavení . Naše trojice ve složení Jan a Janek Netoličtí a Jiří Podskalský dostala na starost tři kluky a jedno děvče. Hned jsme se představili a potykali si. Terezka, Adam, Kuba a Matěj se ukázali jako šikovní a nadaní rybaříci.

Pozvánka na premieruVážení rodiče, milé děti, 

tak už je to tady, dočkali jste se! Dovolujeme si Vás pozvat na slavnostní premiéru našeho celotáborového filmu, která proběhne v pátek 2. října 2015 od 17 hodin v Klubu SMT na pracovišti Sady Pětatřicátníků 3, Plzeň. Zrekapitulujeme si naši společnou práci a podíváme se, co všechno jsme za ten týden vytvořili.

Tyden otevrenych dveri sady

Přijďte se podívat ve dnech 14.9.-18.9.2015 na naše pracoviště v sadech Pětatřicátníků 3, seznámit se s lektory, konzultovat vhodný výběr kroužku pro Vaše děti a samozřejmě prohlédnout si prostor.

 

 

tanecniOd září a října se můžete v Pallovce těšit na nové kroužky, možnost přihlášení přes webové stránky. V případě zájmu o kroužky Spider je nutné kontaktovat lektory.

 

 

 

 

SVČ RADOVÁNEK se představí veřejnosti na akci Dny vědy a techniky v zastoupení pracoviště Sady Pětatřicátníků. Prezentovat se bude svými technickými kroužky. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet činnosti z oblasti robotiky a modelářství. Všichni hraví nadšenci si budou moci také vyzkoušet stavebnici Merkur, Playstix a řadu deskových her.

OC PlzenDalší akcí na které se RADOVÁNEK představí v rámci náborové kampaně je Festival dětských kroužků v obchodním centru Plzeň na Rokycanské třídě. Zajišťujeme celoodpolední pódiový program ve kterém se představí naše taneční kroužky Spider DC, roztleskávačky Jaguars Pilsen Cheeleaders, ZumbAtomic, Judo, mažoretky a další. V prostorách OC si budete moci prohlédnout naší činnost na výstavě fotografií, výstavě výrobků či velkoplošné prezentaci. Připraveny jsou dílny pro děti se zaměřením na rukodělnou činnost, logiku a techniku. Středisko volného času RADOVÁNEK je hlavním partnerem akce. Přijďte se na nás podívat!

Ačkoli to zní jakkoli nadneseně, již několik let vede kroužky stolního tenisu na pracovišti Komenského 42 držitel zlaté medaile z Londýna. Pan Rudolf Chroust je dlouholetý externí pracovník Střediska volného času RADOVÁNEK. I přes svůj pokročilý věk trpělivě a s energií předává své zkušenosti mladým nadšeným hráčům. V jeho sbírce jsou medaile ze všech kategorií stolního tenisu, které získal po celém světě.

Školička Mašinka, fungující na pracovišti Komenského 42 v Plzni Bolevci, má téměř dvaceti letou tradici, kdy jsme tento typ aktivity otevřeli jako první v městském obvodu Plzeň 1. Od té doby se stále snažíme zlepšovat prostředí a kvalitu nabízených služeb. Od září 2015 se Mašinka rozběhne v nově vytvořených vzájemně propojených dvou hernách velikosti školních tříd. První učebna vybavená zcela novým nábytkem vyrobeným na míru potřebám Mašinky bude sloužit jako herna pro řízené činnosti a odpočinek. Druhá učebna je koncipována jako otevřenější prostor pro pohybové aktivity dětí. Pro činnost využíváme i přilehlé uzavřené zahrady a velké tělocvičny.

SportacekAť už vaše dítě sportuje nebo se teprve chystá, určitě jste řešili dilema, jaký sport je ten pravý. Sporťáček vytvořil prostor, na kterém najdete spolu s vašimi dětmi nejen odpověď, ale zároveň si rozšíříte obzory jaké jsou možnosti v Plzni. Žádné nudné stánky s letáky, Sporťáček představí na jednom místě sporty tak, abyste si na ně mohli "sáhnout" a poznat trenéry, kterým vaše dítě svěříte. Zároveň vám umožní získat cenné informace o všem, co ke sportování patří. Sporťáček nezapomněl pozvat ani fyzioterapeuty, sportovní lékaře a psychology. V průběhu celého dne na vás čekají nejrůznější exhibiční vystoupení, rozhovory se sportovci, autogramiáda a další.

ÚSPĚCHY NA PRACOVIŠTI SADY PĚTATŘICÁTNÍKŮ ZA ŠKOLNÍ ROK 2014/2015

Přijmeme zájemce na pozici recepční/vrátný do pracoviště Komenského 42 v Plzni Bolevci. Vhodné pro muže i ženu, studenty i seniory. Pracovní úvazek od září 2015.

Inspirace pro kreativní a aktivní ženy v každém věku. Jak změnit svůj život k lepšímu. Léčba těla i duše.
Připraveny jsou přednášky, kreativní dílny a poradenské workshopy z desítek oborů...

...

Našimi snímky hned na dvou soutěžích pro mladé amatérské filmaře. Kroužek dětské televize se schází na pracovišti sady Pětatřicátníků 3 pode vedením Ondřeje Černého.

Děti z rybářského kroužku, který se schází na pracovišti Petřínská v Plzni na Slovanech, se zúčastnily okresního kola rybářských závodů Zlatá udice.

Prohlédněte si naší nabídku táborů na léto 2015 v ucelené brožuře. Brožuru si zde můžete i stáhnout do vlastního počítače.

Mini-Plzeň je prázdninový projekt, hra na MĚSTO se vším všudy. Děti se v ní stanou občany města se všemi právy i povinnostmi a budou odpovědné za všechna svá rozhodnutí.

Máte účet v e-shopu, v plzeňské vstupence, ve vaší lékárně či škole vašich dětí? Založte si klientský rodinný účet v SVČ RADOVÁNEK. Co přináší tato novinka...

...

Ačkoli druhé pololetí již začalo, stále máte možnost se přihlásit do některého z našich zájmových útvarů. Většina našich zájmových útvarů umožňuje zapojit se do činnosti kdykoli během školního roku.

Na osmi pracovištích jsme pro Vás připravili téměř padesát táborů s různým zaměřením pro věkové kategorie děti až dospělí. Neváhejte s přihláškou, tábory se plní velice rychle.

 

Dětské dopravní hřiště (dále DDH) se nachází v objektu 1. Základní školy Plzeň - Lochotín. Vchod na hřiště je z Tachovské ul. od konečné zastávky tramvaje č. 1 - druhá ulice doleva.
Provoz je zahájen každý rok 1.dubna a ukončen koncem října a nebo během listopadu - vždy podle počasí.

DDH modeluje silniční provoz v obci a jízdu mimo obec ( světelná křižovatka, přechody pro chodce, parkoviště, zastávka autobusu, kruhový objezd , čtyřproudá ulice apod.) Děti se zde naučí základy jízdy v běžném provozu, chůzi po chodnících a přecházení ulic.

Výuka dopravní výchovy pro mateřské školy se provádí v době 8:00-12:30 na základě písemné nebo telefonické objednávky. Účastníci výuky musí být vybaveni svou ochrannou cyklistickou helmou. Pro účely výuky je možno zapůjčit cyklistická kola a koloběžky.

V odpoledních hodinách je DDH přístupno veřejnosti.

Zájemci z řad veřejnosti o jízdu na DDH musí být vybaveni schválenou ochranou přilbou a vlastním kolem, koloběžkou popř. tříkolkou. Poplatek činí 10.- Kč za osobu a den. Doprovod je zdarma. Děti mohou během provozní doby odejít a opět se vrátit bez nového placení vstupného.

Informace a objednávky u koordinátorky DDH Ivany Jeslínkové: tel. 777 495 751, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Právě se nacházíte na oficiálních internetových stránkách Střediska volného času RADOVÁNEK. Další informace budeme postupně vkládat. V tuto chvíli jsme zveřejnili nabídku letních táborů.