Nabídka kroužků ve školním roce 2018/2019

zpět

CAMELOT-skupina historického šermu

Přihlásit online

Pod vedením zkušených lektorů proniknou děvčata a chlapci do světa udatných bojovníků a spanilých princezen. Zábavnou formou se seznámí se základními dovednostmi pravých rytířů, proniknou do tajů dobové etikety a zatančí si tak, jak tančili naši předkové v dobách vlády Přemysla Otakara II., Karla IV. či Rudolfa II. Počítá se také vystoupeními na dobových slavnostech města, případně účastnití na různých historických slavnostech (průvody, ukázky, heraldika).
Chtěli bychom, aby vznikla dobová družina, která by byla schopna předvádět přiměřeně věku členů živou historii města Plzně.
Výcvik členů skupiny historického šermu bude základní a bude veden pouze zbraní dřevěnou a tupou. Jedná se o meče jednoruční, sekery, dlouhé hole a dřevěné štíty. Při nácviku bude přísně dodržována bezpečnost a kázeň. Lektory jsou na slovo vzatí odborníci ze skupin historického šermu GOTIKA a SRDCOVÉ ESO.
Kdo máte rádi pohádkové a historické příběhy a toužíte do tohoto světa proniknout, neváhejte a navštivte náš kroužek. Každý člen dostane na začátku ilustrovanou knihu, ve které nalezne vše důležité z dějin města Plzně od počátku po válku třicetiletou.

Kód4181501
Pořádající střediskopracoviště Ledecká 23, Plzeň
Místo konání1.ZŠ
TermínČT 18:00-19:30
 
Věková skupina10 a výše
Vedoucí odděleníMgr.Marcela Holomelová, tel.739 220 534, holomelova@radovanek.cz
LektorEva Buldrová
Vybavenípohodlný oděv, boty s bílou podrážkou
 
Cena za rok2100
Jednorázový vstupnení umožněn
V ceně zahrnuto
Datum zahájení25.09.2018
Datum ukončení11.06.2019
Další ujednání
1.pololetí
Cena1050 Kč
 
2.pololetí
Cena1050 Kč
 
 
Kapacita20
ObsazenostVolno
 
 
 

Obrázky

Dokumenty


zpět