Nabídka kroužků ve školním roce 2018/2019

zpět

Robotika II

Přihlásit online

Kroužek je určen zájemcům o robotiku, elektroniku a programování mikročipů. Nutné jsou znalosti alespoň v jednom z uvedených oborů. Dále pak trpělivost a cílevědomost, protože projekty na kterých se pracuje patří k složitějším a často trvají celý rok. Věková hranice účastníků není striktně stanovena, vzhledem k obtížnosti tématu však doporučujeme věk 13 let a více. V současné době kroužek navštěvuje několik středo- a vysoko- školáků. Prostředí ve skupině nadšených a podobně zaměřených lidí je velmi inspirující, v několika letech z vás uděláme špičkové experty v uvedených oborech J!
Na kroužku se zabýváme návrhem elektronických a robotických systémů opravdu od A až do Z. Nejprve navrhujeme schéma elektronického zapojení a z něj desku plošných spojů, kterou si studenti následně sami zapájí. Práce pokračuje stavbou modelu či mechanických částí výrobku a naprogramováním firmwaru. Studenti si osvojí použití vývojových prostředí jako jsou Eagle, Keil, Atmel Studio a další.
Důraz je kladen na osobní zkušenost a porozumnění principům práce elektronických zapojení, použitých součástek a programových konstrukcí. Přístup ke studentům je individuální, každý pracuje na svém vybraném projektu. Vítáno je i to, když si studenti přinesou na kroužek projekt, který by rádi vyřešili. Během roku jej pak za pomoci vedoucího realizují.
Příkladem našich projektů může být stavba 6-ti nohého robota (hexapoda) s radiovým ovládáním z PC, meteostanice s Bluetooth připojením k mobilnímu telefonu, bezdrátově řízený LCD displej či barevný mixér pro RGB LED diody.
PRO PŘIHLÁŠENÍ NUTNÁ KONZULTACE S LEKTOREM KROUŽKU.

Kód5181107
Pořádající střediskopracoviště Sady Pětatřicátníků 3, Plzeň
Místo konánípracoviště sady Pětatřicátníků 3, Plzeň
TermínČT 19:15-20:45
 
Věková skupina12 a výše
Vedoucí odděleníBc. Iveta Šlajerová - 778 437 871, slajerova@radovanek.cz
LektorRoman Čečil
Vybavenípřezůvky
 
Cena za rok2600
Jednorázový vstupnení umožněn
V ceně zahrnuto
Datum zahájení04.10.2018
Datum ukončení13.06.2019
Další ujednání
1.pololetí
Cena1300 Kč
 
2.pololetí
Cena1300 Kč
 
 
Kapacita10
ObsazenostVolno
 
 
 

Obrázky

Dokumenty


zpět