hexapodModerní svět je založen na stále dokonalejší automatizaci ulehčující lidem život. Roboti či drony našli uplatnění všude, kde by člověk mohl pochybit, nebo dokonce přijít k úrazu. Najdeme je ve všech možných odvětvích průmyslu, v armádě, ve zdravotnictví, jako součást integrovaného záchranného systému a na dalších místech. Existují roboti prohledávající rizikové objekty například zřícené budovy, objekty, kde došlo

iron bunnyV Krušných horách se od 13. do 15. 10. 2017 konal již čtvrtý ročník pohodového závodu v eXtrémním modelaření, probíhající pod záštitou Bunny Fighter Clubu. Do závodu nastoupilo sedm přihlášených týmů, mezi nimi lonští vítězové z Kaznějovského SVČ RADOVÁNEK pod názvem Nothing Box ve složení Jan Hanzlíček, Martin Vochoc, Vladimír Šuma, Bohumír Bílek.

model BratislavaV sobotu 25. 11. 2017 vyrazila delegace kroužku plastikových modelářů SVČ RADOVÁNEK Kaznějov do Bratislavy, aby se zúčastnila 13. ročníku mezinárodní výstavy a soutěže plastikových modelů letadel, bojové techniky, aut, kamionů a fugurek "Plastiková Zima 2017". Letošním motem bylo: "Ked sa zima spyta, co ste robili v lete!" Akce se konala jako zakončení modelářské sezóny 2017 pod záštitou KPM Bratislava.

setkani parlamentuV dnešní moderní společnosti je mnoho mladých lidí, studentů a mládeže, kteří mají zájem o okolní dění, zajímají se o problematiku společnosti a rádi diskutují a hovoří o reálných problémech s lidmi s rozhodovací pravomocí. Právě takové mladé, zvídavé a schopné lidi shromažďuje Krajský parlament dětí a mládeže Plzeňského kraje (dále již jen KPDM PK), který koordinují pedagogové ze SVČ RADOVÁNEK v Plzni a pracovníci Informačního centra pro mládež.

Pozor, pozor!!! Máme tu nebývalou novinku... BASKETBAL V RADOVÁNKU!!!
Chceš poznat nové kamarády a zažít s nimi hodně legrace a zábavy? Hrát jeden z dynamických a nejrozšířenějších sportů ve světě? Naučit se kouzla s míčem a další basketbalové dovednosti? Přihlaš se do basketbalového kroužku v RADOVÁNKU!
Trénujeme na 16.ZŠ, Resslova ul. Plzeň a hledáme kluky i holky.

hejtman KPDMKrajský parlament dětí a mládeže Plzeňského kraje pozval ve čtvrtek 7. září na své zasedání hejtmana Josefa Bernarda. Členové parlamentu se s novým hejtmanem setkali vůbec poprvé a ani hodina vyhrazená v programu jim k debatě nestačila.

vytvarna soutezDěti z kroužku Kresba, malba, grafika z pracoviště Kozolupy pod vedením Mgr. M. Krpejšové se zúčastnily literárně výtvarné soutěže "Blahoslavený Hroznata" - soutěž pro Plzeňský a Karlovarský kraj /Plzeňskou diecézy/, malba temperou, formát A3.

dance tour 2017 01Fenomenálním úspěchem se završila soutěžní cesta tanečníků Storm Ballet ve finálových bojích mistrovství České republiky, mistrovství Evropy a světa.
Trojnásobný titul Mistr České republiky v kategorii Art Dance
Mistr Evropy - European Championship Best Dance Group 2017
I.vicemistr světa - Dance World Cup 2017
II.vicemistr světa - Dance World Cup 2017

IMG 3088Krajský parlament dětí a mládeže Plzeňského kraje navštívil partnerské město Plzně. Podívejte se na fotoreport a přečtěte si slova předsedkyně KPDM PK Amáty Vohradské, která nám o jejich zážitku řekla toto: ,,Jelikož jsou naši členové velmi společenští tvorové a nebojí se navazovat nové vztahy, tak se rozhodli vycestovat k našim německým sousedům do Regensburgu. V tomto krásném městě funguje

spidernom4Spider dance company bude mít opět reprezentanty na mistrovství světa Dance shock 2017 ve street a disco show. Tanečníci se na tuto mezinárodní soutěž kvalifikovali z mistrovství republiky, které se konalo v polovině května na pražském výstavišti. Ve velké konkurenci vybojoval

yesdanceTaneční skupina YES Dance Plzeň funguje již devátým rokem pod Střediskem volného času RADOVÁNEK. Věnuje se tanečnímu stylu disco dance a disco show a navštěvují ji děti ve věku od 3 do 17 let. Je to poměrně malá skupina, přesto se však zúčastňuje soutěžních turné, kde poměřuje

straznik2Do Střediska volného času RADOVÁNEK, přišli za malými strážníky jejich velcí kolegové s detektorem kovů, který pro městskou policii služebnu Lochotín zakoupil Úřad městského obvodu Plzeň 1. Děti si vyslechly co všechno se může nacházet na dětských hřištích a co dělat v případě nějakého nebezpečného nálezu.

jaguars1Pilsen Jaguars Cheerleaders mají za sebou další úspěšný rok. V listopadu 2016 proběhla v Plzni oblíbená tématická soutěž Spirit Cheer Cup. Zde za vystoupení Khumba získaly děti bronz v kategorii Team cheer story peewee level 1. Byla to taková malá předzvěst, že by se letošní sezóna mohla vydařit.

travnikparty1Již po páté se konala ve čtvrtek 25. května 2017 akce „Trávníková párty“ Stejně jako v minulých letech se setkala s velkým zájmem dětí i rodičů. Akce byla připravena jako prezentační pro zájmovou činnost v nové pobočce SVČ RADOVÁNEK, Vejprnická,Plzeň. Forma putování s „párty kartou“po aktivitách na trávě a v přilehlé budově se ukázala být výborným nápadem. Děti tak prošly všechny místnosti pracoviště Vejprnická,

52 rubikonNaše škola se zapojila do projektu Rubikon. Co to vlastně je? Celé je to o dovednostech, vědomostech a zákonech a taky o tom, jakým rizikem může být nezodpovědné sázení.

V pátek 5. 5. jsme se zúčastnili Rubikonu ve Středisku mládeže a volného času Radovánek. V 9:00 jsme se oblékli do týmových triček a šli jsme do místního sálu. Celou akci začala ředitelka