mezigeneracni centrumSVČ RADOVÁNEK reaguje na aktuální potřeby společnosti a na velice tíživou situaci v oblasti zájmového vzdělávání po stránce mezigeneračních vazeb a také na komunikaci a vztahy ve společnosti. Nabízí možnost řešení, zapojení a propojení v rámci zdravé komunikace všech věkových kategorií od dětí po seniory v Plzeňském kraji. Mezigenerační centrum je vysoce společensky preventivním zařízením, které možňuje pohled na mezigenerační vztahy, na vzájemné vnímání a respektování potřeb. Umožňuje integraci dětí v oblasti zájmového vzdělávání, komunikaci a provázanost aktivit napříč generacemi.

 

Podpoříme vzájemnou komunikaci a sociální vazby mezi dětmi, rodiči i prarodiči. Jde nám především o hluboký sociální kontakt. Děti seznámí prarodiče s novými technologiemi, např. pomocí mobilních telefonů, tabletů a počítačů mohou být všechny skupiny v neustálém kontaktu. Mezigenerační centrum nabízí inovativní řešení v oblasti mezilidských vztahů. Chceme zapojit do činnosti děti, rodiče i prarodiče. Na bázi milých vztahů, úcty, respektu a pokory budou děti spolupracovat se seniory ve výchovně vzdělávacích programech. Mělo by se jednat o akce pro seniory v našem zařízení, samozřejmě opakovaně a konečným cílem se stane organizování pravidelné společné zábavy a vzdělávání. Žádoucí je i případný vznik dalších společných aktivit těchto skupin. Domníváme se, že jak pro děti, tak pro seniory budou tyto aktivity přínosné. Mezigenerační centrum podpoří rozvoj kompetencí s případnou přípravou dětí a studentů v orientaci na trhu práce směrem k sociálnímu zaměření.

A jak by vypadal úspěch mezigeneračního centra na plné čáře?
Radost a jiskra v očích, úsměv na tváři, že jsme naučili seniory chodit do SVČ a zapojili je do stejných aktivit jako děti a děti jsme naučili respektovat a milovat seniory a především s nimi komunikovat.

Společná radost ze setkávání, vzájemné předávání zkušeností, společně trávený čas a propojenost v komunikaci. To, že spolu mluvíme, vzděláváme se a získáváme informace prostřednictvím technologií nebo při osobních setkáních, je životem na plné obrátky.

Brožura o Mezigeneračním centru a harmonogramem kurzů, seminářů a dalších aktivit ke stažení...

 

Cyklus vzdělávání a zapomenutých řemesel

Jedenkrát v měsíci připravíme zajímavé společenské aktivity pro seniory a juniory společně. Výměna názorů, jak se mění svět v pohledu na různé styly v denním životě.

Od historie k modernímu světu a naopak

 • Jak se oblékat - Ing. Eva HOF Krocová - 6. 5. 2016 od 15,00 do 17,00 hodin
 • Jak o sebe pečovat, zdravá výživa – Zdislav Princ – září 2016
 • Hudba, zpěv a povídání – Marcela Holomelová a přátelé – 22. 4. 2016 od 17,00 hodin
 • S řezbářem ruku v ruce – pan Dvořák – 14. 4. 2016 od 17,00 hodin
 • Pojďme paličkovat – Helena Jindrová z Blovic - 6. 5. 2016 od17,00 hodin
 • Velikonoční lidové zvykoslovné předměty a tradice – kraslice, žoužele, jidášci, bochánky, beránek – Jitka Šlajchová, Alena Mrázová, Helena - 18. 3. 2016
 • Patchwork a jeho využití v denním životě – Jana Dusová - 14. 4. 2016 od 17,00 hodin
 • Povídání o nalezených zvířatech, ochrana přírody – říjen 2016
 • Pletení z proutí i papíru – Eva Čechurová, Běla Kavinová – listopad 2016
 • Enkaustika pro každý věk i pro radost – Alena Berková – 13. 5. 2016 od 16,00 hodin
 • Vánoční lidové a zvykoslovné předměty a tradice – polaz, vánoční žoužel, vizovické těsto, vánočka a cukroví, pověry a kouzla – Eva Tischlerová - prosinec 2016
 • Astrologie a esoterika a slovanství – Věra Várady - leden 2017

 

Čtyřikrát do roka pozveme zajímavého hosta (herec, zpěvák, učitel a cestovatel)

 •  Březen - 18. 3. - od 17,00 hodin – Cestománie pro seniory – promítání fotografií a povídání s cestovateli Lubošem Buškem a Ondřejem Škachem o návštěvách exotických zemí.
 • Červen – povídání o škole a školních zážitcích
 • Září – zpěvák a hudebník – Staropražské písničky – skupina Švejk band
 • Listopad – Štěpánka Kašparová, loutko herečka – Pohádka Míček Flíček pro malé i velké

 

Veselý bazárek

Oblečení, obuv, hračky, knížky, sportovních potřeby, předměty, které se mohou líbit a udělat radost jinému… Tradiční akce, která vám pomůže uklidit ve skříních. Příjem čistých a zachovalých věcí proběhne vždy úterý dopoledne od 8,00 do 10,00 hodin. Za každou věc si účtujeme manipulační poplatek 2 Kč (platí se při příjmu). Prodej proběhne vždy ve středu od 8,00 do 16,00 hodin. Vzhledem k omezeným prostorům může nakupovat vždy jen několik lidí najednou, proto je třeba respektovat pokyny služby. Prosíme rovněž o donášku igelitových tašek, do nichž nakupujícím zabalíme zboží.