Betlem 01Zveme vás na prohlídku Betléma, který jsme věnovali všem, kteří se umějí smát a mají vánoční čas rádi.

Středisko volného času má ve svých řadách profesionální pracovníky, kteří se mohou pochlubit i výtvarnými schopnostmi. Když jsem navštívila UMO 2 na Slovanech, a byla na návštěvě u pana Zdeňka Červeného, dostali jsme se až na povídání o Betlému, který kdysi vyrobily děti ze střediska volného času. Je už starý, okoukaný, a tak jsme se dohodli, že zkusíme připravit nový, velký.

To se stalo. Téměř tři měsíce jsme společnými silami s mými kolegyněmi Ivankou, Bělou a Martou vyráběly části těl postav z Betléma. Chyběly nám jesličky pro Ježíška, a ty nám ochotně ze dne na den vyrobil pan Jiří Halgaš. Moc mu děkuji. Vznikly postavy, které od pátku 27. listopadu zdobí budovu městského obvodu na Slovanech.
Při instalaci Betléma nás všechny zdobil úsměv. Najednou jsme žily atmosférou “Vánoc”, času, kdyby lidé měli zvolnit, zastavit se na chvíli, věnovat se tomu, co po celý rok nejsme schopni pod tíhou práce si dopřát, udělat si radost a hlavně, věnovat se těm, kteří jsou nám nejblíže, našim rodinám, dětem a vnoučatům. A tak i já jsem si řekla, že se zastavím, budu doma se svými kočkami, psem a rodinou, vnoučátky, pro které uvařím a společně ochutnáme cukroví a vánočku.
Nezapomeňte na dárečky. Nemusí být drahé, ale je třeba umět najít ty, které nám udělají velkou radost a jsou darované s upřímností a láskou.

Přeji Vám hezké adventní dny, s pozdravem Eva Tischlerová, ředitelka SVČ RADOVÁNEK.

Betlem 02Betlem 03Betlem 04Betlem 05Betlem 06Betlem 07Betlem 08