Na Nové scéně Divadla J. K. Tyla v Plzni proběhl 23. září 2018 galavečer Perla Plzeňského kraje. Na galavečeru byly předány historicky první ceny hejtmana Plzeňského kraje Josefa Bernarda úspěšným mladým umělcům do dvaceti let a to hned v několika oborech.

Ceny předali zástupci Plzeňského kraje, města Plzně, Divadla J. K. Tyla a členové odborných komisí.

Středisko volného času RADOVÁNEK a OPTIK STUDIO Josef Švarc v Plzni pořádají dne 12.10.2018 pro základní školy od 9 hodin ve Štruncových sadech na pracovišti SVČ v Pallově ulici u příležitosti Světového dne zraku pod názvem Jaké je to nevidět.

Světový den zraku, který pravidelně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace každý druhý říjnový čtvrtek. Hlavním tématem je apel na jednotlivé státy, aby více podporovaly prevenci slepoty. Podle organizace žije na světě kolem 150 milionů osob s těžkým zrakovým postižením, z toho je 38 milionů nevidomých.

nabor SpiderDCSpider dance company - pracoviště Pallova 19 pořádá 13.9. 2018 od 16: 30 hodin NÁBOR pro nové zájemce o streetový tanec .Nabíráme předškoláčky a mladší děti ve věku od 5 - 7 let . S sebou : sportovní oblečení a obuv .

Nestyďte se a přijďte mezi nás !!!! 

Info: Ivana Pokorová ,tel. 604991124

konkurz stormNová taneční sezóna Storm Ballet již klepe na dveře a my bychom Vám rádi nabídli možnost stát se členem jednoho z nejúspěšnějších tanečních týmů v České republice. Dance Tour 2019 je před námi a i TY můžeš stát s námi na obrovských tanečních pódiích a zažít jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru...

ADRESA: Pavilon Storm Ballet při SVČ RADOVÁNEK Plzeň(zřizovatel Storm Ballet-Talentové centrum tance)
Akademie hotelnictví a cestovního ruchu, Nade Mží 1, Plzeň-Skvrňany

6.září 17:00–18:00h;    13.září 16:30-17:30h

radovanek silverSrdečně Vás zveme na dny otevřených dveří, které budou probíhat ve dnech 5.9. a 6.9.2018 na všech našich pracovištích vždy od 14 do 20 hodin. Váháte nad správným výběrem volnočasové aktivity pro Vaše děti? Pak určitě navštivte naše pracoviště, kde budete mít možnost odborné konzultace nad správnou volbou.

rubikonSVČ Radovánek Plzeň pořádá krajské finále nejlepších školních týmů v projektu Rubikon

Dne 22. června 2018 v sále SVČ Radovánek Plzeň vrcholí letošní ročník oblíbeného školního projektu Rubikon. Šestice nejlepších žákovských týmů si projde úskalím soutěže, která prověří jejich schopnost odhadovat rizika a zodpovědně se rozhodovat v modelových situacích.

Rubikon již od roku 2009 upozorňuje děti nejen v Plzeňském kraji na rizika sázení mladistvých a pomáhá jim taková rizika rozpoznat a odmítnout.

Perla PK LOGO tmave V neděli 23. září 2018 se na Nové scéně DJKT uskuteční slavnostní večer pod názvem „Perly Plzeňského kraje“. Na něm hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard ocení nadané děti našeho kraje. Výtěžek večera bude poukázán na projekt Díky dětem. Večer se uskuteční s podporou Střediska volného času Radovánek a Nadace 700 let města Plzně.

 

Letos proběhne již 15. ročník soutěžního putování po turistických zajímavostech Plzeňského kraje - Prázdninová štafeta 2018. I letos se bude soutěžit o rodinný zájezd od cestovní kanceláře BUSTOUR FOLTÝNOVÁ a spousty dalších hodnotných cen. V tomto ročníku štafeta poprvé ve své historii opustí Plzeňský kraj a překročí státní hranici s Německem. Zavede Vás do příhraničního historického parku v Bärnau nedaleko Tachova.

Účast na Mezinárodní vědecké soutěži - Beijing Youth Science Creation Competition          

23. března odletěli naši reprezentanti Střediska volného času RADOVÁNEK z kroužku Robotiky do Pekingu na Mezinárodní vědeckou soutěž - Beijing Youth Science Creation Competition, odkud si přivezli zlatou medaili. Celý tým na soutěži reprezentovali Ondřej Brichta a Milan Malina společně s vedoucím kroužku Ing. Romanem Čečilem. Během 5ti letého vývoje se podařilo vytvořit návrh konstrukce, vlastní řídící elektroniku, matematický aparát k popisu kinematiky a přívětivé uživatelské rozhraní pro ovládání robota. Projekt Hexapod ve své poslední podobě, o který se postaral celý realizační tým, označila celostátní komise SOČ svým hodnocením jako projekt s velikým potenciálem. Než se tým probojoval až na celosvětovou soutěž, předcházelo tomu několik neméně důležitých ocenění.

Nová taneční sezóna 2018 se již kvapem blíží. V březnu a dubnu se tanečníci Spider dance company účastní regionálních postupových kol jarní tour Czech dance masters, Czech dance tour a Escalate best dance group. Všechny soutěže se konají v Plzni ve sportovní hale Lokomotiva. Jedná se o soutěže tanečních skupin a teamů ve všech moderních stylech jako je diskodance, diskoshow, street či streetshow.

Svatomartinska jizda PallovaDne 11. listopadu proběhne ve Středisku volného času v Pallově ulici setkání šikovných žen, babiček, maminek a dcer, kterým není lhostejný zdravý životní styl, jejich duševní, fyzické a osobní blaho. Využili jsme v RADOVÁNKU právě příjemný podzimní čas, kdy mnoho žen bývá nostalgických. Je to změnou počasí, blíží se konec roku, začíná shon a přemýšlíme o uplynulém období. Chceme, aby ženy, které k nám na Svatého Martina přijdou, si den užily naplno. Mohou si zacvičit, zatancovat si, vyrobit si šperk pro sebe nebo své blízké, odpočinout si při hudbě a svíčkách, dozvědět se jak na správnou výživu a jak se o sebe správně starat a pečovat.

ITEP 2017Po celé tři dny jsme pro malé návštěvníky veletrhu připravili zábavné výtvarné dílny a malování na obličej. Součástí stánkové prezentace je Informační centrum pro mládež. Hledejte nás v interaktivní hale. Ve výstavní hale vystoupí každý den hudební skupina NaSkok. Na podium se představí naše taneční studia Spider Dance Academy (čtvrtek), Taneční akademie (pátek), Talentové centrum tance Storm Ballet (sobota).

Brány do světa tance se otevírají pro všechny tancechtivé :) Můžete se stát součástí našeho týmu a zažít skvělou atmosféru tréninku a ti starší si mohou vyzkoušet soutěžní tancování.
Přidej se k nám a celý rok se budeš nejen skvěle bavit, ale se naučíš i spoustu nového.

banner dodStředisko volného času RADOVÁNEK připravilo na dny 5. a 6. září 2017 Dny otevřených dveří pro širokou veřejnost. Akce se koná oba dny vždy od 14 do 20 hodin, a to na všech stálých pracovištích, kde organizuje pravidelnou zájmovou činnost. Neváhejte navštívit a poznat více nšich pracovišť.

Spider2Chcete se stát členy taneční skupiny s nejdelší tradicí v Plzni? Máte doma akční děti, které mají rády pohyb? Přijďte s nimi na nábor taneční skupiny Spider dance company! Nabízíme široké množství tanečních technik. Tanec se může stát pro vaše děti koníčkem až do dospělosti, protože ve Spideru fungují věkové kategorie od dětí až po seniory. Každý rok získává