rubikonSVČ Radovánek Plzeň pořádá krajské finále nejlepších školních týmů v projektu Rubikon

Dne 22. června 2018 v sále SVČ Radovánek Plzeň vrcholí letošní ročník oblíbeného školního projektu Rubikon. Šestice nejlepších žákovských týmů si projde úskalím soutěže, která prověří jejich schopnost odhadovat rizika a zodpovědně se rozhodovat v modelových situacích.

Rubikon již od roku 2009 upozorňuje děti nejen v Plzeňském kraji na rizika sázení mladistvých a pomáhá jim taková rizika rozpoznat a odmítnout.

perlaV neděli 23. září 2018 se na Nové scéně DJKT uskuteční slavnostní večer pod názvem „Perly Plzeňského kraje“. Na něm hejtman Plzeňského kraje Josef Bernard ocení nadané děti našeho kraje. Výtěžek večera bude poukázán na projekt Díky dětem. Večer se uskuteční s podporou Střediska volného času Radovánek a Nadace 700 let města Plzně.

Máte-li ve svém okolí nadaného mladého hudebníka, tanečníka, výtvarníka …, neváhejte a nominujte ho na tuto cenu.
Perlou Plzeňského kraje se může stát jakékoliv nadané dítě ve věku 8 – 20 let nebo tým dětí, jejichž věkový průměr nepřesáhne 18 let. Podmínkou je trvalé bydliště na území Plzeňského kraje. Hodnoceným obdobím je červenec 2017 – červen 2018. Nominovat může škola, kamarád, rodič … a to nejpozději do 1. července 2018.

Letos proběhne již 15. ročník soutěžního putování po turistických zajímavostech Plzeňského kraje - Prázdninová štafeta 2018. I letos se bude soutěžit o rodinný zájezd od cestovní kanceláře BUSTOUR FOLTÝNOVÁ a spousty dalších hodnotných cen. V tomto ročníku štafeta poprvé ve své historii opustí Plzeňský kraj a překročí státní hranici s Německem. Zavede Vás do příhraničního historického parku v Bärnau nedaleko Tachova.

Účast na Mezinárodní vědecké soutěži - Beijing Youth Science Creation Competition          

23. března odletěli naši reprezentanti Střediska volného času RADOVÁNEK z kroužku Robotiky do Pekingu na Mezinárodní vědeckou soutěž - Beijing Youth Science Creation Competition, odkud si přivezli zlatou medaili. Celý tým na soutěži reprezentovali Ondřej Brichta a Milan Malina společně s vedoucím kroužku Ing. Romanem Čečilem. Během 5ti letého vývoje se podařilo vytvořit návrh konstrukce, vlastní řídící elektroniku, matematický aparát k popisu kinematiky a přívětivé uživatelské rozhraní pro ovládání robota. Projekt Hexapod ve své poslední podobě, o který se postaral celý realizační tým, označila celostátní komise SOČ svým hodnocením jako projekt s velikým potenciálem. Než se tým probojoval až na celosvětovou soutěž, předcházelo tomu několik neméně důležitých ocenění.

Nová taneční sezóna 2018 se již kvapem blíží. V březnu a dubnu se tanečníci Spider dance company účastní regionálních postupových kol jarní tour Czech dance masters, Czech dance tour a Escalate best dance group. Všechny soutěže se konají v Plzni ve sportovní hale Lokomotiva. Jedná se o soutěže tanečních skupin a teamů ve všech moderních stylech jako je diskodance, diskoshow, street či streetshow.

Svatomartinska jizda PallovaDne 11. listopadu proběhne ve Středisku volného času v Pallově ulici setkání šikovných žen, babiček, maminek a dcer, kterým není lhostejný zdravý životní styl, jejich duševní, fyzické a osobní blaho. Využili jsme v RADOVÁNKU právě příjemný podzimní čas, kdy mnoho žen bývá nostalgických. Je to změnou počasí, blíží se konec roku, začíná shon a přemýšlíme o uplynulém období. Chceme, aby ženy, které k nám na Svatého Martina přijdou, si den užily naplno. Mohou si zacvičit, zatancovat si, vyrobit si šperk pro sebe nebo své blízké, odpočinout si při hudbě a svíčkách, dozvědět se jak na správnou výživu a jak se o sebe správně starat a pečovat.

ITEP 2017Po celé tři dny jsme pro malé návštěvníky veletrhu připravili zábavné výtvarné dílny a malování na obličej. Součástí stánkové prezentace je Informační centrum pro mládež. Hledejte nás v interaktivní hale. Ve výstavní hale vystoupí každý den hudební skupina NaSkok. Na podium se představí naše taneční studia Spider Dance Academy (čtvrtek), Taneční akademie (pátek), Talentové centrum tance Storm Ballet (sobota).

Brány do světa tance se otevírají pro všechny tancechtivé :) Můžete se stát součástí našeho týmu a zažít skvělou atmosféru tréninku a ti starší si mohou vyzkoušet soutěžní tancování.
Přidej se k nám a celý rok se budeš nejen skvěle bavit, ale se naučíš i spoustu nového.

banner dodStředisko volného času RADOVÁNEK připravilo na dny 5. a 6. září 2017 Dny otevřených dveří pro širokou veřejnost. Akce se koná oba dny vždy od 14 do 20 hodin, a to na všech stálých pracovištích, kde organizuje pravidelnou zájmovou činnost. Neváhejte navštívit a poznat více nšich pracovišť.

Spider2Chcete se stát členy taneční skupiny s nejdelší tradicí v Plzni? Máte doma akční děti, které mají rády pohyb? Přijďte s nimi na nábor taneční skupiny Spider dance company! Nabízíme široké množství tanečních technik. Tanec se může stát pro vaše děti koníčkem až do dospělosti, protože ve Spideru fungují věkové kategorie od dětí až po seniory. Každý rok získává

Stanicni malaStředisko volného času RADOVÁNEK rozšiřuje svoji působnost do městského obvodu Plzeň - Doubravka, kde otevírá 15 nových kroužků v 54. Mateřské škole ve Staniční ulici. Kroužky zde budou fungovat od pondělí do pátku vždy od 15:45 do 16:45 hodin. Každý den budou mít klienti na výběr ze tří zájmových útvarů pod vedením kvalifikovaných pedagogů volného času SVČ RADOVÁNEK.

konkurz stormSkončila úspěšná taneční sezóna Storm Ballet a my bychom Vám rádi nabídli možnost stát se členem jednoho z nejúspěšnějších tanečních týmů v České republice. Dance Tour 2018 je před námi a i TY můžeš stát s námi na obrovských tanečních pódiích a zažít jedinečnou a nezapomenutelnou atmosféru...
Konkurz dětí a tanečníků se koná 13. září 2017, v čase 16:00 – 17:30.

rubikonPlzeň uvidí finálovou show populárního preventivního programu Rubikon. Ve čtvrtek 22. června 2017 v 10 hodin bude ve sportovní hale TJ Lokomotiva Plzeň zahájeno velké finále preventivního programu Rubikon. O prvenství bude bojovat 17 škol s podporou 700 fanoušků v hledišti. V Plzeňském kraji tak vrcholí

StafetaNeváhejte, přihlaste se a hrajte o rodinný zájezd, vyhrajte pohled na Plzeňsko ze vzduchu, exkurzi do Českého rozhlasu, poukázky na sportovní zboží a další věcné ceny. Nenechte si s dětmi ujít úžasné letní putování po turistických zajímavostech Plzeňského kraje

Spider0Děti, junioři i dospělí ze SPIDER DANCE COMPANY se v tomto roce opět účastní mistrovství Evropy. Pro kategorie hip hopu se koná tato soutěž ve dnech 15. 6. - 18. 6. 2017 v Polsku a pro kategorie disco dance je ME v ČR v termínu od 22. 6. do 26. 6. 2017