zlata struna 19Ani silný mráz a sníh neodradily 26 mladých kytaristů a kytaristek ze 6 krajů České republiky / Plzeňského, Ústeckého, Libereckého, Jihočeského, Karlovarského a Jihomoravského/ od účasti v republikovém finále, které uzavřelo 19. ročník kytarové soutěže Zlatá struna. Soutěž proběhla v pátek 27. 1. a v sobotu 28. 1. 2016 v příjemném prostředí sálu Středisku volného času RADOVÁNEK v Plzni v Pallově ulici.

Tuto soutěž pravidelně každý rok vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK, pracoviště Ledecká 23, Plzeň-Bolevec.
Přihlásilo se celkem 34 mladých kytaristů a kytaristek ze 6 krajů České republiky / Plzeňského, Ústeckého, Libereckého, Jihočeského, Karlovarského a Jihomoravského/ , které od účasti neodradil ani silný mráz. Jako vždy se soutěžilo ve dvou kategoriích, první do 14 let a druhá 15-18 let. Zvláštní kategorii pak tvořila autorská soutěž.
Jednotlivá vystoupení hodnotila odborná porota z řad plzeňských muzikantů: Petr Merxbauer /skupina Strašlivá podívaná/, Jeremy King / skupina Poitín a Lignit /, Romana Tomášková / skupina M.S./, Martina Jindrová /učitelka hudby /, Jarmila Žižková / ředitelka ZUŠ /. Jsme rádi, že si Zlatá struna stále udržuje vysokou úroveň a vyhodnocení těch nejlepších není pro porotu jednoduchou záležitostí. První cenou v obou kategoriích je kytara.
Celá soutěž proběhla ve velice uvolněné atmosféře a všichni se skvěle bavili. Zpestření přinesla vtipná a téměř profesionální vystoupení některých soutěžících a vystoupení členů poroty Petra Merxbauera a Romany Tomáškově. Svými autorskými písněmi potěšili diváky také Adéla Radimcová z Chomutova a Josef Pelán ze Strakonic, kteří doprovázeli na soutěž své žáky.
Do autorské soutěže se přihlásilo 10 mladých autorů. Zvláštní ocenění udělila porota
4 mladým muzikantům, především za interpretaci písní, zpěv nebo hru na kytaru.
Favoritem diváků se stal a CENU DIVÁKA si odnesl v 1. kategorii David POP z Plzeňkého kraje a ve 2. kategorii Martin ŠTĚPÁNEK z kraje Jihomoravského.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let /včetně/:

1. místo Ruda PRUŠÁK /Jihočeský kraj/
2. místo Matěj KOUDELKA /Ústecký kraj/
3. místo Sabina UXOVÁ /Liberecký kraj/

Kategorie 15-18 let /včetně/:

1. místo Martin ŠTĚPÁNEK /Jihomoravský kraj/
2. místo Tomáš KOZÁK /Plzeňský kraj/
3. místo Iveta ŠPERLOVÁ /Plzeňský kraj/

Autorská soutěž:

1.místo Lucie ŠREINOVÁ /Karlovarský kraj/ 2. místo Tomáš KOZÁK /Plzeňský kraj/
3. místo Jarda SUŠANKA /Plzeňský kraj/

Zvláštní ocenění získali:
Monika KOUDELKOVÁ /Jihomoravský kraj/, Bára KLEČKOVÁ /Jihočeský kraj/, Bára TOKÁROVÁ /Plzeňský kraj/, David POP /Plzeňský kraj/

 

Fotografie ze soutěže naleznete v galerii...