yesdanceTaneční skupina YES Dance Plzeň funguje již devátým rokem pod Střediskem volného času RADOVÁNEK. Věnuje se tanečnímu stylu disco dance a disco show a navštěvují ji děti ve věku od 3 do 17 let. Je to poměrně malá skupina, přesto se však zúčastňuje soutěžních turné, kde poměřuje

své síly s ostatními tanečními kluby napříč celou republikou a často z nich vozí medailová umístění. Zejména letos mají tanečníci za sebou velmi úspěšnou sezónu, v níž se na každé soutěži dostali až na stupně vítězů, přičemž nejvíce získali zlatých medailí. Z Mistrovství České republiky Czech Dance Masters tak na své konto přidali 1. místo s choreografií Malý princ, v níž si společně zatancovaly děti ve věku od 7 do 17 let. A s choreografií Mint Illusion jsou úřadujícími Mistry České republiky v disco dance malých formacích do 12 let. Na tvorbě obou vítězných formací se podílel choreograf Tomáš Černický, s nímž skupina navázala spolupráci v loňském roce. Ani nejmladší soutěžní děti s věkovým průměrem necelých 6 let nezůstaly pozadu a jejich formace Hvězdný rej obsadila na celorepublikovém finále MIA Festivalu v pražské Lucerně 3. místo. Vedoucí taneční skupiny YES Dance Plzeň a zároveň hlavní trenérka Veronika Novotná si své svěřence pochvaluje: „Letos jsme dosáhli skvělých výsledků a já jsem za to na všechny naše děti moc pyšná! Od září dokázaly udělat velký pokrok, poctivě trénovaly, a tak si to opravdu zasloužily. Pro mě je ale nejdůležitější, že je z nich úžasný tým, který drží při sobě a tancování je moc baví. Součástí našeho týmu jsou ale i skvělí rodiče, kteří v tom děti podporují.“


Ačkoliv se tomuto tanečnímu stylu věnují více dívky, i chlapci jsou tam velmi vítáni a v YES Dance Plzeň mají dokonce dva nadané tanečníky. Mladšímu Vítkovi Votavovi je teprve 7 let, tancuje čtvrtým rokem a už se postaral o zatím největší úspěch taneční skupiny v sólových disciplínách, když se přes ligová kola nominoval na Mistrovství Evropy, kde si loni v červnu vytancoval zlatou medaili a tedy i titul Mistra Evropy v kategorii sóla chlapců do 7 let. K tancování se dostal díky starší sestře Valentýnce, která se tomu od malička také věnuje. Že tancování děti baví dokazují nejstarší a nejzkušenější tanečnice také tím, že se tomu chtějí věnovat ještě více a pomáhají s mladšími dětmi jako asistentky trenéra.

 

yesdance hvezdnyrej

yesdance vitekvotava