zlata strunaVe dnech 26.1 a 27.1. 2018 jsme v krásném sálu Sokolovny Bolevec oslavili neuvěřitelné 20. výročí kytarové soutěže Zlatá struna. V pátek proběhl k tomuto výročí Galavečer, na kterém jsme vzpomínali na uplynulých 20 let. Vystoupili na něm někteří z těch, kteří v soutěži zvítězili nebo nějak upoutali. Byl to fantastický večer plný dojetí, legrace a skvělých hudebních vystoupení.


Díky „vizážistovi“ Zlaté struny, Jiřímu Davídkovi, který už 16 let vytváří veškerou grafiku kolem soutěže, Přemkovi Haasovi z nahrávacího studia Pyha a Jiřímu Slámovi z hudebního vydavatelství Avik, , se nám podařilo vydat krásnou pamětní publikaci a CD s nahrávkami soutěžních vystoupení z jednotlivých ročníků.
V sobotu 27.1 pak proběhlo republikové finále soutěže, do kterého se přihlásil 34 soutěžících ze 7 krajů ČR: Plzeňského, Karlovarského, Ústeckého, Středočeského, Libereckého, Jihočeského a Jihomoravského. Vše hodnotila porota z řad plzeňských muzikantů: Petr Merxbauer, Katka Krsková, Lucie Hofmanová, Jarmila Žižková a Alena Kozáková, která se z moderátora pátečního večera změnila v porotce. Úroveň jednotlivých soutěžních vystoupení byla opravdu vysoká a vyhodnotit nejlepší nebylo vůbec jednoduché. První cenou v obou kategoriích byla, jako vždy, kytara.
20 let je za námi a všichni se těšíme na další ročníky. Nelze dostatečně poděkovat všem sponzorům, porotcům, moderátorům a pomocníkům. Bez jejich obětavé práce a podpory by soutěž nemohla tak dlouho existovat. Naše velké díky patří také odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně, odboru kultury a Nadaci 700 let města Plzně a za finanční podporu. Vyhlašovatelem soutěže je Středisko volného času RADOVÁNEK, pracoviště Ledecká 23.

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let /včetně/:

1. místo Kamila MÁČOVÁ /Jihočeský kraj/
2. místo Markéta HEJDOVÁ / Středočeský kraj / 3. místo David GROSSMANN /Plzeňský kraj /

Kategorie 15-18 let /včetně/:

1. místo Martin ŠTĚPÁNEK /Jihomoravský kraj/
2. místo Karel SMEYKAL /Jihočeský kraj/
3. místo Tomáš KOZÁK /Plzeňský kraj/

Autorská soutěž:

1.místo Andrea BĚLÍKOVÁ /Liberecký kraj/ 2. místo Tomáš KOZÁK /Plzeňský kraj/
3. místo Jitka KNÍŽKOVÁ /Jihočeský kraj /

Zvláštní ocenění získali:
Matěj KOUDELKA /Ústecký kraj/, Bára KLEČKOVÁ /Jihočeský kraj/, Vojtěch TUKA /Plzeňský kraj/, Karel SMEYKAL /Jihočeský kraj/, Sabina UXOVÁ /Středičeský kraj/