Studenti z celé republiky si přijedou do Plzně poslechnout přednášky od svých vrstevníků

Studenti z celé republiky si přijedou do Plzně poslechnout přednášky od svých vrstevníků

V noci, ze 4. na 5. října se v Plzni setká několik desítek studentů na první Plzeňské přednáškové noci (PLNOC). Akce se bude konat od 18:00 hodin v prostorech Gymnázia Plzeň, Mikulášské nám. 23 a má za cíl zprostředkovat studentům středních a vysokých škol přednášky libovolných témat od svých vrstevníků.

 „Koncept studentské přednáškové noci není v České republice neznámý. Aktuálně obdobné akce probíhají v Brně, Praze, Hradci Králové, avšak doposud se nic obdobného neuskutečnilo v Západních Čechách,“ vysvětluje Jakub Štěpánek, hlavní koordinátor PLNOCi, proč se myšlenka přenesla i do Plzně.

Účastníci se již teď mohou těšit na přednášky například o umělé inteligenci, lingvistice, fyzickém i psychickém zdraví, problematice šikany apod. Mimo to je pro ně připravené po celou dobu občerstvení a bohatý doprovodný program, ve kterém nechybí deskové hry, LEGO, pohybové workshopy, noční chemická show a dokonce i mobilní planetárium. Po skončení programové části mají následně studenti možnost přenocovat v prostorech gymnázia.

Celý projekt zaštiťuje Středisko volného času RADOVÁNEK, které je jednou z největších organizací svého druhu v České republice, dalšími partnery jsou, Gymnázium Plzeň, Mikulášské nám. 23., MŠMT a Plzeňský kraj.

Více informací o celé akci naleznete na webových stránkách www.plnoc.cz.  • Tiskovou zprávu napsal: Petra Plachá, PR a komunikace
  • Kontakty na autora: E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; T: +420 722 482 974