Skončil 22. ročník ZLATÉ STRUNY

V pátek 24.ledna a v sobotu 25. ledna 2020 se konalo v příjemném prostředí sálu Sokolovny Bolevec republikové finále již 22.ročníku kytarové soutěže Zlatá struna. Přihlásilo se do něho celkem 36 mladých kytaristů a kytaristek z 8 krajů České republiky (Plzeňského, Ústeckého, Libereckého, Středočeského, Královéhradeckého, Jihočeského, Karlovarského a Jihomoravského). V pátek 24.1. soutěžili mladí kytaristé s kytaristky I.kategorie do 14 let a jako host vystoupilo Duo KŘÍŽÁCI. V sobotu 25.1 soutěžili mladí muzikanti II.kategorie, 15-18 let a i jako host zahrál Tomáš KOZÁK. Atmosféra byla vynikající, viděli a slyšeli jsme řadu nových mladých talentů, nejmladší soutěžící bylo 7let Škoda, že polovina ze soutěžících II.kategorie letos v soutěži, vzledem k věku, končí.

Také letos byly pro soutěžící byly připraveny krásně ceny. První cenou v obou kategoriích byla, jako vždy, kytara. Jednotlivá vystoupení hodnotila odborná porota z řad plzeňských muzikantů Petr MERXBAUER, Tomáš HLAVSA, Jeremy KING , Vlaďka HAASOVÁ a Mirka VOLFOVÁ a měla to opravdu složité, zvláště ve II kategorii. Samostatnou kategorií tvořila autorská soutěž, do které se tentokrát přihlásilo 12 mladých autorů, což svědčí o velkém zájmu dětí o hudbu a chuti zasahovat do jejího vývoje. Zvítězil Tomáš Hejkal z Jablonce s písní, na druhém místě byla Bára Bařinová z Mikulova a třetí místo obsadil Tomáš Doktor z Jablonce.

Favoritem diváků se stala a CENU DIVÁKA odnesl v 1. kategorii Vítek Kotora z Plzeňského kraje a ve 2.kategorii Bára Dezortová zaké z Plzeňského kraje. Přišlo se podívat téměř 80 diváků.

Nelze dostatečně poděkovat všem sponzorům, porotcům, moderátorům a pomocníkům. Bez jejich obětavé práce a podpory by soutěž nemohla existovat. Naše velké díky patří také odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně, odboru kultury a Nadaci 700 let města Plzně a za finanční podporu. Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK v Plzni

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE

Kategorie do 14 let /včetně/:
1. místo Michala SEBEROVÁ /Plzeňský kraj/
2. místo Vít KOTORA /Plzeňský kraj/
3. místo Eva SLAVÍKOVÁ /Jihočeský kraj/

Kategorie 15-18 let /včetně/:
1. místo Aneta PELÍŠKOVÁ /Jihomoravský kraj/
2. místo Tomáš HEJKAL /Liberecký kraj/ 3. místo Tomáš DOKTOR /Liberecký kraj/

Autorská soutěž:
1.místo Tomáš HEJKAL /Liberecký kraj/
2. místo Bára BAŘINOVÁ /Jihomoravský kraj/
3. místo Tomáš DOKTOR /Liberecký kraj/

Zvláštní ocenění získali:
Eva SLAVÍKOVÁ /Jihočeský kraj/, Richard SEIDL / /Jihomoravský kraj /, Barbora BAŘINOVÁ /Jihomoravský kraj /, Adam AUBRECHT /Královéhradecký kraj/, Tobiáš VOJTA /Jihočeský kraj,/ Alena PURKRÁBKOVÁ /Královéhradecký kraj/,Klára SPILKOVÁ /Plzeňský kraj /, Pavlína VALENTOVÁ /Plzeňský kraj /, Anežka KOČÁRKOVÁ /Liberecký kraj/, Barbora ŠPIDLOVÁ /Plzeňský kraj /, Marek JANOŠÍK /Ústecký kraj/.

  • Tiskovou zprávu napsal: Mgr. Marcela Holomelová
  • Kontakty na autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; 739 220 534