RADOVÁNEK slavnostně otevřel již 13 pracoviště

Dne 11. června 2020 od 10:00 hodin za účasti vážených hostů, paní náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje pro oblast ekonomiky, investic a majetku JUDr. Marcely Krejsové, náměstkyně hejtmana pro oblast školství a cestovního ruchu Mgr. Ivany Bartošové, JUDr. Jaroslavy Havlíčkové vedoucí odboru školství, mládeže a sportu a dalších významných hostů, slavnostně otevřeme nové pracoviště v Husově ulici, které díky svému krásnému a velkému sálu, umožní tréningy stovkám nadaných dětí v oblasti sportu, tance i folkloru.

Pracoviště bude sloužit k mezigeneračním účelům a ještě v letošním školním roce, zde budou probíhat tréningy a o letních prázdninách poslouží pro příměstské tábory.

Od nového školního roku zde bude umístěno mnoho kroužků, budou zde probíhat výukové programy, také pronajmeme prostory lidovému souboru Mladina a spolupracovat budeme se Západočeskou univerzitou v Plzni – univerzitou třetího věku. Prostory budou sloužit všem, kterým záleží na svém zdravém rozvoji, na kvalitním využití svého volného času a také těm, kteří se chtějí potkávat v příjemně zařízených prostorách se svými vrstevníky.

V letošním roce Středisko volného času RADOVÁNEK slaví své 40. výročí od svého založení.
„ Nemáme to lehké, představovali jsme si oslavy trochu více radostnější a spontánnější. Díky koronaviru a opatřením vlády, jsme museli zrušit naše největší akce pro laickou i odbornou veřejnost, přeložit je na rok 2021, také výukové programy pro školy, menší akce pro děti a především zavřít naše pracoviště. Ale pracovali jsme dál. Našim největším dárkem se stalo naše nové pracoviště, které jsme mohli za laskavé podpory našeho zřizovatele, Plzeňského kraje pronajmout a zrekonstruovat.

Je to Husova 28, kde vzniklo skutečně krásné a prostorově výrazné pracoviště. Jsme na ně patřičně pyšní a děkujeme našemu zřizovateli, že nám k těmto prostorám pomohl,“ řekla Bc. Eva Tischlerová, ředitelka organizace.

 

  • Tiskovou zprávu napsal: Bc. Eva Tischlerová
  • Kontakty na autora: Pallova 52/19, Východní Předměstí, 301 00 Plzeň, tel.: 737 215 121, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.