Zlatá cesta Storm Ballet - Villach Rakousko

Dne 25.6. - 28.6.2022 proběhlo světové finále taneční soutěže Danza Mundial 2022 – World Dance Contest.

Po tříleté odmlce se Storm Ballet vrací na soutěžní prkna tuzemských i zahraničních soutěží. V konci taneční tour 2022 obstál i na mezinárodní úrovni, kde opět potvrdil své mimořádné kvality. Z prestižní světové taneční soutěže přiváží do Plzně dva tituly mistra světa a dvě bronzové medaile.

“Jarní česká kvalifikace v německém Selbu otevřela juniorskému týmu Storm Ballet cestu na světové finále hned čtyřem soutěžním choreografiím. Intenzivní příprava tanečníků a trenérů poslala všechny choreografie na stupně vítězů. Za úspěchem celého týmu však stojí kvalitní zázemí, trpělivost a maximální podpora rodičů. Obrovským překvapením a odměnou pro nás bylo udělení hlavní ceny odborné poroty a Absolutního vítěze pro choreoegrafii The Voices” , shrnul úspěch svých tanečníků na světové soutěži umělecký vedoucí Petr Čejka.

Po krátkém odpočinku zahájí Storm Ballet taneční sezónu letní přípravou svých tanečníků na srpnových soustředěních pod hlavičkou Střediska volného času RADOVÁNEK a náborem nových členů 5.9.2022.

Úspěšné choreografie budou k vidění 24.9.2022 na náměstí Republiky na připravované akci SVČ RADOVÁNEK pod názvem #JETOTU.

Výsledky soutěže v kategorii moderní a současný tanec:

Zlatá medaile pro formace:

Choreografie The Beauty

Choreografie The Voices

Bronzová medaile pro sólisty:

Duet “Cubiform”: Karolína Pěstová a Adéla Holubová

Sólo “Over That”: Kateřina Vyskočová