Dětské dopravní hřiště (dále DDH) se nachází v objektu 1. Základní školy Plzeň - Lochotín. Vchod na hřiště je z Tachovské ul. od konečné zastávky tramvaje č. 1 - druhá ulice doleva.
Provoz je zahájen každý rok 1.dubna a ukončen koncem října a nebo během listopadu - vždy podle počasí.

DDH modeluje silniční provoz v obci a jízdu mimo obec ( světelná křižovatka, přechody pro chodce, parkoviště, zastávka autobusu, kruhový objezd , čtyřproudá ulice apod.) Děti se zde naučí základy jízdy v běžném provozu, chůzi po chodnících a přecházení ulic.

Výuka dopravní výchovy pro mateřské školy se provádí v době 8:00-12:30 na základě písemné nebo telefonické objednávky. Účastníci výuky musí být vybaveni svou ochrannou cyklistickou helmou. Pro účely výuky je možno zapůjčit cyklistická kola a koloběžky.

V odpoledních hodinách je DDH přístupno veřejnosti.

Zájemci z řad veřejnosti o jízdu na DDH musí být vybaveni schválenou ochranou přilbou a vlastním kolem, koloběžkou popř. tříkolkou. Poplatek činí 10.- Kč za osobu a den. Doprovod je zdarma. Děti mohou během provozní doby odejít a opět se vrátit bez nového placení vstupného.

Informace a objednávky u koordinátorky DDH Ivany Jeslínkové: tel. 777 495 751, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..