Pohár předsedy vlády již po páté... Jako jediní v republice

Pohár předsedy vlády již po páté... Jako jediní v republice

Ve dnech 29.- 30.ledna 2016 se v „Divadle Za plotem“, které se nachází v areálu psychiatrické léčebny Bohnice v Praze, konal jubilejní 25.ročník republikového finále Dětské Porty. Z oblastního kola v Plzni, které vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK, do něho postoupili mladí muzikanti v deseti soutěžních formacích. Konkurence byla veliká ale Plzeňáci si v žádném případě neudělali ostudu.
V sobotu 30.ledna 2016 se v pražském Kongresovém centru konal benefiční koncert „Děti dětem“ pořádaný Českou radou pionýra a Nadací dětem 3.tisíciletí. Koncert byl výběrem těch nejzajímavější vystoupení ze soutěží v rámci Pionýrského sedmikvítku a zúčastnily se ho děti a mládež z celé republiky. Letos si na něm zahrála známá dětská plzeňská skupina JEN TAK a opravdu si to užili. Kdypak se někomu poštěstí zahrát si před 500 nadšeně aplaudujícími diváky.

Záštitu nad touto akcí převzali premiér Bohuslav Sobotka, předseda poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček a ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.
Součástí večera bylo, jako každý rok, předávání putovních pohárů, věnovaných premiérem, jako ocenění pořadatelům oblastních kol Dětské Porty za jejich činnost s dětmi a mládeží. Organizátoři Dětské Porty v Plzni získali toto ocenění z pěti nominací 4x, a to v roce 2005, 2006, 2009 a 2011. Když jsme se dozvěděli, že jsme v letošním roce opět nominováni, byli jsme rádi, ale zůstávali jsme celkem v klidu. Do Prahy jsme odjížděli s pocitem, že putovní pohár nemůžeme popáté dostat. Za 25letou historii Pionýrského sedmikvítku se totiž pouze dvěma organizacím podařilo získat pohár 2x. Ostatním pouze jednou. A najednou jsou tu zase Plzeňáci, kteří už ho mají 4x.
Když po rozlepení obálky s výsledky z pódia zaznělo, že Putovní pohár předsedy vlády letos dostávají organizátoři Dětské Porty ze Střediska volného času RADOVÁNEK v Plzni, bylo to obrovské překvapení a radost. To tady opravdu ještě nebylo. JAKO JEDINÍ V REPUBLICE JSME POPÁTÉ ZÍSKALI TOTO OCENĚNÍ. Do Plzně se v sobotu vezl nejen krásný broušený POHÁR, ale také roztomilý plyšový tygr.
Na tomto obrovském úspěchu mají zásluhu nejen pracovníci Střediska volného času RADOVÁNEK, ale hlavně všichni mladí muzikanti, díky kterým si Dětská Porta v Plzni udržuje velmi vysokou úroveň a oblastní kolo je hodnoceno jako nejlepší v republice.