Vejprnická protančila odpoledne

Prezentační akci bychom mohli vnímat jako jednu z mnoha, které pořádá Středisko volného času RADOVÁNEK. Ale není tomu tak. Byla zajímavou svou škálou různorodých tanečních vystoupení. Vždyť kde jinde vedle sebe uvidíte tančit dvouleté děti a juniorky, baletní sestavy a disco dance. A vše si můžete také vyzkoušet! Tato akce proběhla ve čtvrtek 24.1.2019 na společenském sále Vejprnická 56.


„První ročník této akce jsme nejdříve chtěli uspořádat hlavně pro rodiče, aby mohli shlédnout vystoupení dětí a vidět to, co se za půl roku v zájmových aktivitách naučily. Ale nakonec jsme jí dali větší rozměr pozváním veřejnosti, která se mohla přímo účastnit a vyzkoušet různé taneční styly. Vybrat si tu pravou aktivitu. Možná byla i okamžitá konzultace s lektory.“ Uvedla vedoucí pracoviště Eva Vogeltanzová.

Celé odpoledne moderovala Jana Kohoutová – pedagog volného času SVČ RADOVÁNEK a jedna z vedoucích taneční skupiny Spider DC. Akademii zahájilo vystoupení pohybové přípravky Šikovné nožičky, navázala choreografie Little Snowflakes z dílny Mini dance clubu Spider DC. Přehlídku oživila vystoupení ve stylu contemporary, což je styl založený na základech baletu a jazzu podle slov Terezky Kodýdkové – vedoucí taneční školy T.A. group. Profesionální výkony sólových tanečnic disco dance z ligových soutěží doplnil zájmový kroužek Disco dance se sestavou Hawai a zájmový kroužek Dancemánia. Nadšený výraz a zápal pro tanec se nesl v choreografii Sněhulákov (Spider DC Mini A), která některé diváky přivedla až k dojetí. Milým překvapením nakonec bylo vystoupení Lady marmelade „spiderovských“ juniorek, které si připravily z vlastní iniciativy jen pro tuto akci.

  • Tiskovou zprávu napsal: Bc. Eva Vogeltanzová, vedoucí pracoviště Vejprnická 56
  • Kontakty na autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.