Divadelní přehlídka Zlatá opona

Vyhlašujeme druhý ročník divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA

26. 2. 2024

Divadelní přehlídka ZLATÁ OPONA navazuje na úspěšnost hudební soutěže Zlatá struna. Novým projektem chceme podporovat nadané a talentované děti v oblasti dramatické výchovy. V letošním roce vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK 2. ročník divadelní přehlídky mladých talentů do 26 let.

TERMÍN KONÁNÍ: sobota 20. dubna 2024, zahájení v 10:00 hodin

MÍSTO KONÁNÍ: sál SOUE, Vejprnická 56, 318 00 Plzeň

Pro přihlášení vyplňte REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ SOUBORU

Divadelní přehlídka ZLATÁ OPONA vyhlásila vítěze prvního ročníku

8. 12. 2023

V sobotu 13.5.2023 proběhl historicky 1. roční dětské divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA. Zúčastnilo se 6 divadelních souborů ve dvou věkových kategoriích. Celkem jsme tedy mohli vidět skoro padesát účinkujících. Přihlášeno bylo 54 dětí, 6 z nich bylo nemocných, ale na výkonech to nebylo znát, alternace je plně zastoupily. Celou přehlídku moderoval zkušený „divadelník“ Vilém Dubnička. Jednotlivá představení hodnotila odborná porota ve složení: Tereza Danihlíková - herečka, Markéta Bocková - režisérka dětského divadla, Renata Kočandrlová - autorka dramatizací pro děti, autorka písní pro Culinku. Přehlídka proběhla v příjemném prostředí sálu Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni na Skvrňanech, který poskytl dostatečný komfort hercům i divákům.

Divadelní přehlídka ZLATÁ OPONA

8. 12. 2023

Divadelní přehlídka ZLATÁ OPONA navazuje na úspěšnost hudební soutěže Zlatá struna. Novým projektem chceme podporovat nadané a talentované děti v oblasti dramatické výchovy.

Jedná se o krajskou přehlídku dětských divadelních souborů činoherního a hudebního divadla, která současně slouží jako inspirativní dílna divadla pro děti a mládež. Posláním přehlídky je podpora zájmu o divadelní aktivity, rozvoj osobnosti v dramatické oblasti, umožnění setkání tvůrčích osobností a divadelních souborů, zprostředkovávat poznání a inspiraci v divadelní oblasti.

Přehlídky se může zúčastnit dětský divadelní soubor, případně jednotlivec s věkovým průměrem do 18 let. Divadelní nebo dramatická aktivita musí být vhodná pro děti a mládež. Pořadatel může odmítnout přihlášení souborů, které nerespektují koncepci přehlídky.

Přijďte podpořit mladé divadelníky na 1. ročník soutěžní přehlídky Zlatá OPONA

8. 12. 2023

V sobotu 13.5.2023 od 10 hodin zve RADOVÁNEK do sálu SOUEPL, Vejprnická 56 v Plzni na Skvrňanech, na první ročník soutěžní divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA, která je určená mladistvým amatérským divadelním souborům. Odborná porota bude vybírat z přihlášených souborů ve dvou kategoriích, v každé určí vítěze dle předem stanovených kritérií. Soutěžní soubory získají od poroty odbornou zpětnou vazbu a mají možnost zabojovat o zlatou kartu nominace na Uměleckou cenu hejtmana Perla Plzeňského kraje v kategorii Dramatizace. Pro návštěvníky bude v průběhu přehlídky připraven v přísálí fotokoutek s kostýmy a divácká soutěž.