Z našich pracovišť

První ročník kytarové soutěže ZLATÉ STRUNY je úspěšně za námi

25. 5. 2024

 V sobotu 18.5.2024 se uskutečnil, v příjemném sálu kulturního centra Moving Station, 1.ročník kytarové soutěže ZLATÉ STRUNY. Pořadatelem soutěže bylo Středisko volného času RADOVÁNEK. ZLATÉ STRUNY jsou soutěžní přehlídkou pro jednotlivce, dua a hudební skupiny. Soutěž je otevřena mladým hudebníkům z celé naší republiky ve věku do 26 let včetně.

Plzeňské mažoretky si přivezly z Klatov mnoho cenných kovů

19. 5. 2024

O víkendu 27. -28. 4. se Plzeňské mažoretky zúčastnily kvalifikačního kola sóla, dua, tria a miniformací klasické mažoretky, které se konalo v Městském kulturním středisku v Klatovech a odvezly si krásné výsledky:

Laura Kodlová - sólo KM děti C - 4. místo + nominace do MINIMISS mažoretka
Natálie Mašková a Veronika Nosková - duo KM minimažoretky - 1. místo a titul MISTRA KVALIFIKACE a postup na MČR. Natálka navíc nominaci do MINIMISS mažoretka
Adéla Panská - sólo KM senior B - 1. místo a postup na MČR
Daniela Lešková - sólo KM senior B - 3. místo a postup na MČR
Ádéla Panská a Verča Capíková - duo junior starší B - 1. místo a postup na MČR
Anežka Tesařová - sólo KM junior mladší B - 16. místo
Elena Tumová - sólo KM děti C - 16. místo
Kateřina Škanderová - sólo KM děti C - 13. místo
Miniformace Senior: 1. místo a postup na mistrovství Čech

Tento víkend byl pro děvčata velmi inspirativní a posune je opět dále při jejich dalším trénování a vystupování.
Děkujeme za reprezentaci!

Mladší děti Divadla z kouzelné skříňky vyhrály republikové finále dětských divadel a zahrají si v Praze.

30. 11. -0001

Dne 4. května se uskutečnila soutěž Pionýrský Sedmikvítek v Českých Budějovicích. Byl to 128. ročník a RADOVÁNEK na něm měl zastoupení. Do celostátního finále se probojovaly děti z kroužku Divadlo z kouzelné skříňky, a to jak mladší, tak i starší žáci, obě skupiny vede Tereza Weberová. Do republikového kola postoupily oba soubory jako vítězové plzeňské divadelní soutěže Zlatá Opona.

Mladší děti předvedly porotě představení Kráska a zvíře, za které byly po zásluze oceněny nádherným prvním místem ve své kategorii. K tomu byla jejich hra doporučena na divadelní přehlídku, která se má odehrát příští rok o pololetních prázdninách v Praze.

Plzeňští Seals úspěšně odstartovali ligovou sezónu podvodního hokeje

6. 5. 2024

V sobotu 6. dubna se v Prachaticích uskutečnilo historicky první juniorské kolo České ligy podvodního hokeje, kterého se zúčastnili také hokejisté z plzeňského týmu Seals (Tuleni), který vznikl v loňském roce v rámci kroužku zaměřeného na tento netradiční sport. Na mladé hráče čekala tři utkání, ve kterých se střetli s pražskými Mininarwhals a s dvěma týmy z klubu Serrasalmus České Budějovice.

Proběhl druhý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů Zlatá Opona

30. 11. -0001

V sobotu 20. dubna 2024 se uskutečnil 2. ročník divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA. Přihlásilo se sedm souborů. Jeden se však nemohl zúčastnit. Celkem vystoupilo šest divadelních souborů. Diváci mohli vidět přes šedesát účinkujících.
Přehlídku moderovala Taťána Krchovová, která zaujala svým osobitým projevem i malé diváky, kteří s ní velmi ochotně spolupracovali. Jednotlivá vystoupení hodnotila odborná porota ve složení: Tereza Danihlíková – herečka, Markéta Brůhová – režisérka dětského divadla, Renata Kočandrlová – autorka dramatizací pro děti, autorka písní pro Culinku a zpěvačka.

Tým Pilsen Jaguars Cheerleaders byl oceněn v anketě Sportovec Plzně 2023

30. 11. -0001

V Plzni 26.3.2024 proběhlo slavnostní vyhlášení Sportovce Plzně 2023 v kategorii žactvo a dorostu. Slavnostní vyhlášení uspořádala Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města Plzně Romana Zarzyckého a uskutečnilo se v obřadní síni plzeňské radnice.

Vítězem ankety Sportovec Plzně 2023 se v kategorii staršího žactva stal házenkář Jan Baumruk, dorost ovládla Eva Matějovičová.

Tým Pilsen Jaguars Cheerleaders byl oceněn v kategorii družstvo staršího žactva. Cenu si převzali zástupci týmu Jakub Červenka a Ellen Helmová. V roce 2023 získali na ME v italské Veroně bronzovou medaili v divizi Youth Coed Median.

V kaznějovském RADOVÁNKU se pořád něco děje...

30. 11. -0001

První měsíce nového roku 2024 v RADOVÁNKU v Kaznějově utekly jako voda. V lednu jsme připravili pro děti Maškarní bál v kulturním domě, kde se sešlo přes 50 dospělých a přes 70 malých zamaskovaných účastníků. Na akci vystoupila skupina historického šermu Berit a kromě tančení si mohli zúčastnění i zasoutěžit o mnoho cen.

V únoru proběhla přes jarní prázdniny rekonstrukce tělocvičny, takže se můžeme pyšnit novou podlahou a žaluziemi, které byly sladěné do béžových tónů. Nadále plánujeme rekonstrukci skladu a výmalbu. A protože přes rekonstrukci nebylo možné pořádat akce a víkendové pobyty, rozhodli jsme se vše plně vynahradit v měsíci březnu.

Hned první víkend v březnu proběhl v RADOVÁNKU sportovní maraton, kde si přihlášení protáhli těla na indoor cyclingu, bosu, trampolínách a kruhovém tréninku. Další víkend proběhlo florbalové soustředění, kam se mohli přihlašovat účastníci zájmového kroužku Florbal Kaznějov, ale i ostatní, kteří kroužek nenavštěvují. Další víkend patřil divadelnímu kroužku, který se připravoval na soutěž Zlatá opona, která se koná 20. 4. 2024. S dramatickým kroužkem jsme navštívili i Jump arénu v Plzni a festival světla Blik blik. Před posledním březnovým víkendem proběhly také dvě velikonoční akce – Velikonoční zajíček a Velikonoční dílničky. V půlce března jsme si také za pomoci grantu OP JAK připravili literární odpoledne s dílničkou, která proběhla za podpory Městské knihovny v Kaznějově.

A protože nás akce baví, na duben jsme si naplánovali akci pro děti ze ZŠ v Kaznějově, kde se celý první i druhý stupeň prostřídá na námi pořádaném projektovém dni Den Země a na konci měsíce chystáme akci Ztracená čarodějnice, která bude připravena pro všechny malé, větší i velké zájemce.

Každý měsíc se můžete účastnit také keramických workshopů pro dospělé, indoor cyclingu pod vedením paní Pipiškové a jarní přespávačku s deskovými hry. Vše naleznete na prihlaseni.radovanek.cz.

Storm Ballet postupuje do finále World Dance Contest Danza Mundial 2024!

7. 4. 2024

Naše cesta za úspěchem začala v Rossenthal Theater v německém Selbu, kde jsme se účastnili české kvalifikace ve dnech 16.-17. února 2024. Jsme nesmírně potěšeni a hrdí na naše talentované tanečníky, trenéry a celý realizační tým, kteří se podíleli na úspěšné kvalifikaci na World Dance Contest Danza Mundial 2024.

Naše týmy se představily v juniorské kategorii s novými choreografiemi:

  • "Why Can't We Let the Beauty Flourish?" s týmem Junioři 2
  • "Metamorphosis" s týmem Inspiro

Nezapomínáme ani na naše sólistky, které zazářily svými jedinečnými vystoupeními:

  • Loňská vítězka světové taneční soutěže Danza Mundial 2023, Kateřina Vyskočová, s novou choreografií "As Long As You Can Wait"
  • Kvartet Storm Ballet ve složení Leontýna Kratochvílová, Amélie Burešová, Barbora Havlová a Kateřina Fialová s choreografií "Whisper"
  • Sólové vystoupení Michaely Mrázkové s choreografií "Dear Brain

Výsledky kvalifikace jsou pro nás důkazem tvrdé práce a zároveň radostí, kterou nám tanec přináší:

1.místo pro choreografii "Metamorphosis"
1.místo pro choreografii "As Long As You Can Wait" - sólové vystoupení Kateřiny Vyskočové
2.místo pro choreografii "Why Can't We Let the Beauty Flourish?"
2.místo pro choreografii "Whisper"
2.místo pro choreografii "Dear Brain" - sólové vystoupení Michaely Mrázkové

Děkujeme všem za jejich poctivou práci během náročných příprav. Jsme nadšení, že budeme moci reprezentovat naši zemi na světovém finále World Dance Contest Danza Mundial 2024, které se uskuteční 13.-17. června 2024 ve Venlu, Nizozemsko!

Buďte s námi, ať společně uspějeme na světovém pódiu!

Hravé Velikonoce u Pallovky bavily malé i velké

1. 4. 2024

Děti i rodiče mohli navštívit velikonoční dílny, kde se vyráběly zajímavé velikonoční dekorace jako byli zajíčci ve formě zápichů, motýlci a pěnová vajíčka. Též si vyzkoušeli různé techniky zdobení vajec - mramorování, enkaustiku a malbu na pěnová vejce. Nechybělo ani tradiční malování na obličej.

Další parádní víkend z modelářského světa

22. 3. 2024

Již čtrnáctý ročník výstavy Modelářského světa se konal ve spolupráci se Střediskem volného času RADOVÁNEK v jeho prostorech v Pallově ulici. Po loňské rekonstrukci části prostor, jsme tak měli k dispozicí více místa a komfortu pro návštěvníky, vč. odpočinkové zóny v místní kavárně. O víkendu 16. – 17. 3. 2024 za námi zavítala více než tisícovka návštěvníků, kteří měli možnost zažít modelářský svět na vlastní kůži. Shlédnout mohli výstavu papírových a plastikových modelů. Novinkou v Plzni byla kategorie modelů z jiných materiálů (např. dřevo, kov apod.). Celkem bylo k vidění téměř 300 modelů od nejjednodušších až ty opravdu propracované. Zároveň v uvedených kategoriích probíhala i soutěžní část, kvalita modelů byla vysoká a rozhodčí tak měli nelehký úkol, posoudit, který model je o něco lepší než ty ostatní. Soutěžní části se zúčastnilo 25 dětských a 35 dospělých modelářů. Závěrečného udílení cen se aktivně zúčastnil 1. místostarosta Úřadu městského obvodu Plzeň 3 Mgr. Pavel Šrámek.

Plzeňské mažoretky ovládly druhý ročník Mažoplesu

25. 2. 2024

Plzeňské mažoretky od nejmladších po nejstarší se prezentovaly na 2. ročníku Mažoplesu, který proběhl v kulturním domě v Kozolupech v sobotu 3.2.2024. Předvedly tak rodičům a svým fanouškům nové choreografie pro rok 2024. Mohli jsme vidět jak, sólové tak skupinové sestavy děvčat v krásných blyštivých kostýmech. Vystoupení doprovázela jak dechová hudba, v podání dechového orchestru, tak hudba moderní reprodukovaná. Nadšení a tleskající diváci byli důkazem, že děvčata odvádějí velmi dobrou práci. Jen tak dál!

Vyhlašujeme druhý ročník divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA

26. 2. 2024

Divadelní přehlídka ZLATÁ OPONA navazuje na úspěšnost hudební soutěže Zlatá struna. Novým projektem chceme podporovat nadané a talentované děti v oblasti dramatické výchovy. V letošním roce vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK 2. ročník divadelní přehlídky mladých talentů do 26 let.

TERMÍN KONÁNÍ: sobota 20. dubna 2024, zahájení v 10:00 hodin

MÍSTO KONÁNÍ: sál SOUE, Vejprnická 56, 318 00 Plzeň

Pro přihlášení vyplňte REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ SOUBORU

Kaznějov se zapojil do celorepublikové akce Noc a den v SVČ

30. 11. -0001

Zapojení do celorepublikové akce Noc a den v DDM / SVČ proběhlo i v SVČ RADOVÁNEK ve městě Kaznějov. Děti se účastnily hravého dopoledne, kde mohly využít oblíbené horolezecké stěny a prostorné tělocvičny. Nechyběla ani výtvarná tvorba. Radost dětem udělalo i malování na obličej.

Modelářský svět již po druhé v Plzni!

8. 2. 2024

Modelářský svět představí návštěvníkům modely lodí, letadel, tanků, hradů, zámků a mnoho dalších ukázek soukromých sběratelů z celé České republiky. Tato víkendová akce se bude konat ve dnech 16. a 17. března v budově SVČ RADOVÁNEK, Pallova 19, Plzeň. Stovky modelů, které návštěvníky okouzlí precizní prací a mnoha detaily budou v Plzni již po druhé.

Celostátní soustředění podvodního hokeje juniorů

7. 2. 2024

V lednu se děti z kroužku podvodního hokeje zúčastnily prvního celostátního soustředění juniorů. V Prachaticích se sjelo celkem 29 dětí ve věku 9 až 13 let ze všech klubů podvodního hokeje v České Republice.

Účastníci pod dohledem 9 trenérů, včetně národního trenéra Jiřího Richty, absolvovali tři dvouhodinové tréninky v bazénu, ve kterých pilovali plaveckou techniku, zlepšovali ovládání puku, zdokonalovali týmovou spolupráci a v neposlední řadě také odehráli několik cvičných zápasů.

23. ročník oblastního kola soutěže Dětská porta proběhl v sále SOUE V Plzni na Skvrňanech

17. 12. 2023

V sobotu 11.11.2023 se uskutečnilo oblastní kolo 23. ročníku Dětská Porta v Plzni. Akce proběhla v krásném prostředí v sálu SOUEPL Vejprnická 56. Pořadatelem soutěže je Středisko volného času RADOVÁNEK. Dětská Porta je otevřená postupová hudební soutěž v žánrové oblasti folk a country pro dětské oddíly, skupiny, dua i jednotlivce ve věku do 20 let. Soutěž má interpretační a autorskou část. Do této soutěže se přihlásili mladí muzikanti z Plzně a okolí. Oblastní kolo soutěže bylo skvělou příležitostí pro mladé talenty prokázat své hudební dovednosti s možností postupu do republikového finále. Soutěž jim dává prostor pro rozvoj vlastní tvorby.

TUTO je vánoční čas, přijďte k RADOVÁNKU zažít atmosféru lidových tradic, koled a perníčků

21. 11. 2023

...úsměv, vůně, jmelí ,dárky, přijďte za námi do Pallovky. Vezměte celou rodinu, neváhejte ani hodinu a zazpívejme spolu s námi vánoční koledu. Středisko volného času RADOVÁNEK, zve všechny lidi dobré vůle, děti, rodiče a kamarády na vánoční skotačení. „Na perníčky a dobrý čaj, tak přijdi vše s námi ochutnat.“

Kutilská dílna nově na pracovišti v Sadech Pětatřicátníků

30. 11. -0001

Na pracovišti Sady Pětatřicátníků jsme letos nově, po několika letech otevřeli technicky zaměřený kroužek Kutilská dílna, který se zaměřuje na práci se dřevem a tvoření. Tento nový kroužek je ideální způsob, jak děti seznámit s různými nástroji a ukázat jim, jak mohou pracovat se dřevem, přírodními materiály ale také s plasty nebo kovem. Děti se naučí brousit a opracovávat dřevo, vytvářet jednoduché i složitější výrobky a zároveň se budou učit koncentraci, preciznosti a trpělivosti.

Hlavním cílem tohoto kroužku je ukázat dětem cestu, jak využít dřevo ke kreativní činnosti. Děti si budou moci vyzkoušet různé techniky a postupy, které se využívají v truhlářství, řezbářství a tesařství. Budou si moci vytvořit například jednoduché postavičky nebo přívěsky, ale také složitější výrobky, jako jsou dřevěné hračky či krabičky.

Seniorská skupina Plzeňských mažoretek z RADOVÁNKU se zúčastnila FIBM mezinárodního festivalu dechových orchestrů a mažoretek ve Španělsku.

12. 10. 2023

Seniorská skupina Plzeňských mažoretek ze Střediska volného času RADOVÁNEK měla jedinečnou příležitost ukázat své umění. V období od 1. do 9. října se totiž zúčastnila prestižního FIBM mezinárodního festivalu dechových orchestrů a mažoretek ve Španělsku. Této události se účastní skupiny z celého světa a Plzeňské mažoretky se rozhodně neztratily. Společně s velkým dechovým orchestrem ZUŠ Chválenická předvedly nezapomenutelné výkony, které zaujaly nejen diváky. S precizními choreografiemi, barevnými kostýmy a dokonalou synchronizací, reprezentovaly Českou republiku a Plzeňský kraj.

Česko-německý tábor 2023, tentokrát ve Střelských Hošticích

15. 10. 2023

Česko-německý tábor se koná pravidelně ve spolupráci s partnerským městem Regensburg. Tentokrát se tábor konal na české straně ve Střelských Hošticích. Účastníci tábora zde poznávali místní přírodu a turistické cíle v okolí. Během pobytu probíhaly aktivity na stmelování a vzájemné porozumění obou skupin.

Po příjezdu jsme seznámili děti s ubytováním, s blízkým okolím a pravidly tábora. Nedělní program byl věnován poznávání městečka Střelské Hoštice, návštěvě muzea a odpoledne přijeli hasiči na ukázku vozu a vybavení a děti byli seznámeni jak zacházet s ohněm v přírodě.
V pondělí jsme šli na pěší celodenní výlet do Horažďovic, kde jsme si prohlédli historické centrum, a děti dostaly oblíbený rozchod. Další den jsme věnovali pohybovým aktivitám ve dvojjazyčných dvojicích. Proběhla také lekce jógy a večer děti malovaly na textil. Ve středu jsme navštívili hrad Rabí, hráli hry a večer opékali buřty. Čtvrtek byl zaměřený na poznávání přírody, rostlin, stromů a věnovali jsme se také jazykovým hrám – scrable. Přes odpoledne si děti měly připravit divadelní scénky na večerní party. A večerní party to byla nejoblíbenější bod programu. Předposlední den jsme navštívili město Strakonice bohaté na národní kulturu, místní muzeum, historické centrum to vše se dětem líbilo. Navštívili jsme také místní repliku Stonehedge.

Vyhlásili jsme 23. ročník oblastního kola soutěže Dětská porta, přihlášky do 25.10.2023

4. 10. 2023

Středisko volného času RADOVÁNEK vyhlašuje 23. ročník oblastního kola soutěže Dětská Porta v Plzni, které se bude konat v sobotu 11.11.2023 v sálu SOU elektrotechnického v Plzni Skvrňanech.

Dětská Porta je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců a hudebních skupin orientovaných na folk, country a příbuzné žánry ve věkových kategoriích do 20 let, probíhající na celém území ČR. Soutěž probíhá ve dvou základních kategoriích: jednotlivci / dua a skupiny, další rozdělení dle věku. Soutěž má interpretační a autorskou část. Jednotlivá soutěžní vystoupení hodnotí odborná porota z řad amatérských i profesionálních hudebníků.

Pilsen Jaguars Cheerleaders jsou II. Vicemistry Evropy

25. 3. 2024

Tým Jaguars Agile získal v březnu na mezinárodní soutěži Prague Cheer Open nominaci na Mistrovství Evropy, které se konalo od 30.6. do 2.7.2023 v italské Veroně. Jejich skvělý výkon, dynamická choreografie a týmový duch zaujalo porotu i diváky a tým Jaguas Agile si v divizi Youth Coed Median odnesl bronzovou medaili.

Klub Pilsen Jaguars Cheerleaders na toto mistrovství vyslal v divizi Performance Hip hop Doubles dvojici Jarošová Tereza a Mašková Anna, které obsadily krásné 5. místo.

Storm Ballet obhájil titul mistra světa

5. 7. 2023

Dne 22.6. - 25. 6. 2023 proběhlo světové finále taneční soutěže Danza Mundial 2023 – World Dance Contest. Červen již tradičně patří k vyvrcholení tanečních soutěží jak u nás v České republice, tak i soutěží s mezinárodním přesahem. Loňský rok přinesl do sbírky tanečníků Storm Ballet dva tituly mistra světa, dvě bronzové medaile a titul absolutního vítěze.

I letos poctivá práce a nadšení dětí dovedla všechny až k pomyslnému triumfu. Obhájení titulu mistr světa se ziskem 3x zlato a 1x bronz, byl tou nejkrásnější tečkou za Dance Tour 2023. “Obhájení titulu sebou nese více zodpovědnosti a ne vždy se s tímto závazkem člověk dokáže srovnat. Letošní ročník byl o to zajímavější, že světové finále se konalo poprvé v České republice. Z toho důvodu jsme dali příležitost získat zkušenosti více soutěžním týmům dětské a juniorské kategorie, poněvadž náklady na reprezentaci nebyly tak vysoké. Kvalifikace proběhla na jaře v německém Selbu a otevřela cestu na světové finále hned šesti choreografiím Storm Ballet. Intenzivní příprava tanečníků probíhala prakticky po celou dobu jarní části, poněvadž ruku v ruce jsme se zúčastnili i na české scéně hned několika mistrovství České republiky a i zde se nám podařilo, dosáhnout až na titul nejvyšší. Za úspěchem celého týmu však stojí kvalitní zázemí, trpělivost a maximální podpora rodičů. Chtěl bych touto cestou poděkovat všem našim dětem a celému realizačnímu týmu za reprezentaci Storm Ballet, podporu a trpělivost během celé Dance tour,”shrnul úspěch svých tanečníků na světové soutěži umělecký vedoucí Petr Čejka a pedagog Střediska volného času RADOVÁNEK.

V letošním roce se budou rozdávat umělecké ceny pod názvem Perla Plzeňkého kraje, která se letos uskuteční pod záštitou pana hejtmana Rudolfa Špotáka. Slavnostní předání cen proběhne v Novém divadle J. K. Tyla v Plzni v neděli 22. 10. 2023. Bude pro nás výzvou a zároveň odměnou, nominovat úspěchy našich dětí v oblasti moderního tance.

Výsledky soutěže v kategorii moderní a současný tanec

Zlatá medaile:
Formace: Broken, Whisper Of Souls
Sólo: Power Of Rain, Kateřina Vyskočová

Bronzová medaile pro sólisty:
Duet: Numb, Karolína Pěstová a Adéla Holubová

5. místo
Duet: On My Own, Barbora Šiková a Hermína Stejskalová
Malá formace: Secret Chamber

Tanečníci Spider Dance Company získali titul Puma Best Dance Talent a postoupili do televizního finále!

25. 3. 2024

První červnový víkend byl pro tanečníky Spider Dance Company ve znamení boje o tituly mistryň a mistrů ČR. Taneční skupinu tam jelo v průběhu víkendu reprezentovat celkem 8 soutěžních formací, které se na mistrovství probojovaly přes regionální a zemská kola.

Největším úspěchem a překvapením byla choreografie Hele, kominickej!, která získala titul v kategorii základní liga great freestyle, následně byla vyhlášena jako Puma Best Dance Talent napříč všemi dětskými kategoriemi v základních ligách a postoupila mezi profi show a do televizního finále. Tanečnice ze Spider Dance Company s touto choreografií zabojovaly i mezi profíky, a i přes konkurenci dalších 5 týmů si z profi show odvezly titul 2. vicemistryně České republiky.

Trávníková párty zpět na Vejprnické

30. 11. -0001

Po „covidové“ odmlce se opět mohla konat akce „Trávníková párty“ na pobočce SVČ RADOVÁNEK Vejprnická. Ve čtvrtek 25. května 2023 v odpoledních hodinách se trávník před pavilonem číslo 2 začal plnit barevnými stany. Letos byla akce pořádaná ve spolupráci se SOUEPL jako komunitní setkání s rodiči a veřejností za účelem ukázek z činnosti zájmových kroužků a nabídky nových aktivit.

Děti si mohly vyzvednout hrací kartu a navštívit stanoviště, kde plnily pestré úkoly a tím se seznámily s činností našeho pracoviště. Ve společenském, výtvarném, technickém a sportovním stanu byla připravena prezentace i aktivity pro účastníky. Na pódiu se představili nejen ti nejmenší z Disco klubíku a přípravky T. A. Group, ale i divadelníci a malé parádnice v minipřehlídce. Podpořila nás i taneční skupina Spider DC svým streetovým vystoupením, od nichž na závěr zatančili i vedoucí zájmových kroužků ve stylu disco dance. Zábavné odpoledne doprovázelo krásné počasí a tím podpořilo dobou náladu a atmosféru. Stejně jako v minulých letech se akce setkala s velkým zájmem dětí i rodičů.

Plzeňské mažoretky mají zlato

8. 6. 2023

Kvalifikační kolo Národního šampionátu mažoretek se Plzeňským mažoretkám vydařilo. Včechny skupiny postoupily do zemského semifinále v Dobrovici a skupiny v kategorii minimažoretky a senior si odvezly titul Mistra oblasti. Děti mladší se umístily na 1. místě a děti starší na místě 8. Pro děvčata byla soutěž velkým zážitkem, kde podporovaly týmového ducha, učily se správnému vystupování a zlepšovaly se také po fyzické stránce. Skvělé výsledky je motivovaly k další práci. Následně obhájily titul i v Semifinále v Dobrovici a chystají se na Mistroství České republiky do Mohelnice. 

Nabídka pracovního uplatnění v oboru sport s preferencí gymnastiky moderní, sportovní, popřípadě akrobacie

25. 5. 2023

Středisko volného času RADOVÁNEK, Pallova 52/19, hledá pedagoga volného času do pracovního poměru na plný úvazek se zaměřením na sport a především moderní a sportovní gymnastiku, prozatím na dobu určitou, později na základě zapracování možné prodloužení smlouvy na dobu neurčitou. Tato pozice je volná ihned na pracovišti v Pallově ulici.

Divadelní přehlídka Zlatá Opona vyhlásila vítěze prvního ročníku

  • Název akce Zlatá Opona - 1. ročník
  • Termín konání sobota, 13 květen 2023
  • Místo konání sál SOUE Plzeň, Vejprnická 56

Mladí herci z divadelních kroužků se inspirovali v Praze

18. 5. 2023

Naši mladí herci z dramatických kroužků se vydali 29.4. 2023 na výpravu do Prahy objevovat svět renesance jak architekturu, tak divadlo a literaturu. Za doprovodu pedagogů získaly děti výklad také o zámořských objevech, životě měšťanů a módě té doby. Výprava začala dopoledne v Průhonicích a odpoledne následovalo hledání domu U Minuty na pražském Staroměstském náměstí, prohlídka Staroměstské radnice a procházka na Malou Stranu, cestou si děti všímaly proměn staveb v čase od gotiky přes renesanci po baroko ve Valdštejnské zahradě.

Přijďte podpořit mladé divadelníky na 1. ročník soutěžní přehlídky Zlatá OPONA

8. 12. 2023

V sobotu 13.5.2023 od 10 hodin zve RADOVÁNEK do sálu SOUEPL, Vejprnická 56 v Plzni na Skvrňanech, na první ročník soutěžní divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA, která je určená mladistvým amatérským divadelním souborům. Odborná porota bude vybírat z přihlášených souborů ve dvou kategoriích, v každé určí vítěze dle předem stanovených kritérií. Soutěžní soubory získají od poroty odbornou zpětnou vazbu a mají možnost zabojovat o zlatou kartu nominace na Uměleckou cenu hejtmana Perla Plzeňského kraje v kategorii Dramatizace. Pro návštěvníky bude v průběhu přehlídky připraven v přísálí fotokoutek s kostýmy a divácká soutěž.