Hudební soutěž Dětská porta

23. ročník oblastního kola soutěže Dětská porta proběhl v sále SOUE V Plzni na Skvrňanech

17. 12. 2023

V sobotu 11.11.2023 se uskutečnilo oblastní kolo 23. ročníku Dětská Porta v Plzni. Akce proběhla v krásném prostředí v sálu SOUEPL Vejprnická 56. Pořadatelem soutěže je Středisko volného času RADOVÁNEK. Dětská Porta je otevřená postupová hudební soutěž v žánrové oblasti folk a country pro dětské oddíly, skupiny, dua i jednotlivce ve věku do 20 let. Soutěž má interpretační a autorskou část. Do této soutěže se přihlásili mladí muzikanti z Plzně a okolí. Oblastní kolo soutěže bylo skvělou příležitostí pro mladé talenty prokázat své hudební dovednosti s možností postupu do republikového finále. Soutěž jim dává prostor pro rozvoj vlastní tvorby.

Vyhlásili jsme 23. ročník oblastního kola soutěže Dětská porta, přihlášky do 25.10.2023

4. 10. 2023

Středisko volného času RADOVÁNEK vyhlašuje 23. ročník oblastního kola soutěže Dětská Porta v Plzni, které se bude konat v sobotu 11.11.2023 v sálu SOU elektrotechnického v Plzni Skvrňanech.

Dětská Porta je soutěžní přehlídka interpretační a autorské tvorby jednotlivců a hudebních skupin orientovaných na folk, country a příbuzné žánry ve věkových kategoriích do 20 let, probíhající na celém území ČR. Soutěž probíhá ve dvou základních kategoriích: jednotlivci / dua a skupiny, další rozdělení dle věku. Soutěž má interpretační a autorskou část. Jednotlivá soutěžní vystoupení hodnotí odborná porota z řad amatérských i profesionálních hudebníků.

Připravujeme oblastní kolo již 19. ročníku Dětské porty v Plzni

14. 3. 2019

Dětská Porta je otevřená postupová hudební soutěž v žánrové oblasti folk a country pro dětské oddíly, skupiny i jednotlivce ve věku do 20 let. Příležitost dostávají tedy i ti, kteří si netroufají vystoupit samostatně. Soutěž má interpretační a autorskou část.

Oblastní kolo 19.ročníku Dětské Porty v Plzni se uskuteční 16.listopadu 2019 v Sokolovně Bolevec.

Cílem soutěže je vytvoření podmínek pro systematickou konfrontaci umělecké úrovně mladých hudebníků s možným postupem do republikového finále. Snahou pořadatelů je posilování sebevědomí, technické a společenské úrovně začínajících i zkušenějších hudebníků a jejich představování veřejnosti. Dává jim také prostor pro rozvoj vlastní tvorby.

Pohár předsedy vlády již po páté... Jako jediní v republice

14. 3. 2019

Ve dnech 29.- 30.ledna 2016 se v „Divadle Za plotem“, které se nachází v areálu psychiatrické léčebny Bohnice v Praze, konal jubilejní 25.ročník republikového finále Dětské Porty. Z oblastního kola v Plzni, které vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK, do něho postoupili mladí muzikanti v deseti soutěžních formacích. Konkurence byla veliká ale Plzeňáci si v žádném případě neudělali ostudu.
V sobotu 30.ledna 2016 se v pražském Kongresovém centru konal benefiční koncert „Děti dětem“ pořádaný Českou radou pionýra a Nadací dětem 3.tisíciletí. Koncert byl výběrem těch nejzajímavější vystoupení ze soutěží v rámci Pionýrského sedmikvítku a zúčastnily se ho děti a mládež z celé republiky. Letos si na něm zahrála známá dětská plzeňská skupina JEN TAK a opravdu si to užili. Kdypak se někomu poštěstí zahrát si před 500 nadšeně aplaudujícími diváky.

Další pohár předsedy vlády pro nás

14. 3. 2019

V sobotu 31.ledna 2009 se v pražském Kongresovém centru konal benefiční koncert „Děti dětem“. Součástí večera bylo, jako každý rok, i předávání putovních pohárů, věnovaných premiérem, jako ocenění pořadatelům oblastních kol Dětské Porty za jejich činnost s dětmi a mládeží.

Sdružení pro volný čas DEMARO a Středisko volného času dětí a mládeže v Plzni v Ledecké ulici na Lochotíně získali tento putovní pohár již v roce 2005 a 2006. V žádném případě jsme nepočítali s tím, že by se nám ho podařilo získat potřetí.

Dětská porta má svého maskota

14. 3. 2019

Od pátku 4.února do neděle 6.února probíhalo v pražském hotelu Olšanka republikové finále Dětské porty. Tady si měřili svoje síly muzikanti do 26 let, kteří sem postoupili z oblastních kol. Několik nejzajímavějších pak dostalo možnost zahrát účastníkům benefičního koncertu „Děti dětem 2005“, který se konal ve velkém sále Kongresového centra, v sobotu večer.

Na pódiu se před nabitým hledištěm představili malí hudebníci, divadelníci, tanečníci, kteří se zúčastnili některé ze soutěží v rámci Pionýrského sedmikvítku. Záštitu na celou akcí převzala Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.