Hudební soutěž Dětská porta

Připravujeme oblastní kolo již 19. ročníku Dětské porty v Plzni

14. 3. 2019

Dětská Porta je otevřená postupová hudební soutěž v žánrové oblasti folk a country pro dětské oddíly, skupiny i jednotlivce ve věku do 20 let. Příležitost dostávají tedy i ti, kteří si netroufají vystoupit samostatně. Soutěž má interpretační a autorskou část.

Oblastní kolo 19.ročníku Dětské Porty v Plzni se uskuteční 16.listopadu 2019 v Sokolovně Bolevec.

Cílem soutěže je vytvoření podmínek pro systematickou konfrontaci umělecké úrovně mladých hudebníků s možným postupem do republikového finále. Snahou pořadatelů je posilování sebevědomí, technické a společenské úrovně začínajících i zkušenějších hudebníků a jejich představování veřejnosti. Dává jim také prostor pro rozvoj vlastní tvorby.

Pohár předsedy vlády již po páté... Jako jediní v republice

14. 3. 2019

Ve dnech 29.- 30.ledna 2016 se v „Divadle Za plotem“, které se nachází v areálu psychiatrické léčebny Bohnice v Praze, konal jubilejní 25.ročník republikového finále Dětské Porty. Z oblastního kola v Plzni, které vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK, do něho postoupili mladí muzikanti v deseti soutěžních formacích. Konkurence byla veliká ale Plzeňáci si v žádném případě neudělali ostudu.
V sobotu 30.ledna 2016 se v pražském Kongresovém centru konal benefiční koncert „Děti dětem“ pořádaný Českou radou pionýra a Nadací dětem 3.tisíciletí. Koncert byl výběrem těch nejzajímavější vystoupení ze soutěží v rámci Pionýrského sedmikvítku a zúčastnily se ho děti a mládež z celé republiky. Letos si na něm zahrála známá dětská plzeňská skupina JEN TAK a opravdu si to užili. Kdypak se někomu poštěstí zahrát si před 500 nadšeně aplaudujícími diváky.

Další pohár předsedy vlády pro nás

14. 3. 2019

V sobotu 31.ledna 2009 se v pražském Kongresovém centru konal benefiční koncert „Děti dětem“. Součástí večera bylo, jako každý rok, i předávání putovních pohárů, věnovaných premiérem, jako ocenění pořadatelům oblastních kol Dětské Porty za jejich činnost s dětmi a mládeží.

Sdružení pro volný čas DEMARO a Středisko volného času dětí a mládeže v Plzni v Ledecké ulici na Lochotíně získali tento putovní pohár již v roce 2005 a 2006. V žádném případě jsme nepočítali s tím, že by se nám ho podařilo získat potřetí.

Dětská porta má svého maskota

14. 3. 2019

Od pátku 4.února do neděle 6.února probíhalo v pražském hotelu Olšanka republikové finále Dětské porty. Tady si měřili svoje síly muzikanti do 26 let, kteří sem postoupili z oblastních kol. Několik nejzajímavějších pak dostalo možnost zahrát účastníkům benefičního koncertu „Děti dětem 2005“, který se konal ve velkém sále Kongresového centra, v sobotu večer.

Na pódiu se před nabitým hledištěm představili malí hudebníci, divadelníci, tanečníci, kteří se zúčastnili některé ze soutěží v rámci Pionýrského sedmikvítku. Záštitu na celou akcí převzala Petra Buzková, ministryně školství, mládeže a tělovýchovy.