Podporujeme zájem o volby u mladých lidí

Tento rok čekají Českou republiku volby do Evropského parlamentu. Středisko volného času RADOVÁNEK a Informační centrum pro mládež Plzeň, podporují zájem u mladých lidí o tyto volby.

Dne 23. 4. 2019, proběhla v RADOVÁNKU beseda s europoslancem Jiřím Pospíšilem na téma Evropská unie. "Akce byla určená jak pro zástupce krajského parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje, tak i pro širokou veřejnost“. Kromě otázek k hlavnímu tématu besedy pan europoslanec odpovídal studentům i na jejich vlastní otázky, které byly velice inspirativní", sdělila vedoucí Informačního centra pro mládež Bc. Simona Andersová. Na této besedě spolupracovalo SVČ RADOVÁNEK s Europe Direct Plzeň. Setkání s europoslancem bylo pořádáno v rámci série debat v Plzeňském kraji.

Dne 21. 3. 2019 se ICM Plzeň podílelo na podobné akci s názvem Česká republika & Evropská unie, kterou navštívili zástupci Krajského parlamentu dětí a mládeže Plzeňského kraje, jenž koordinuje SVČ RADOVÁNEK. Akce byla organizovaná Europe Direct Plzeň, Studijní a vědeckou knihovnou Plzeňského kraje a Eurocentrem.  

Poslední akcí, kterou chystá SVČ RADOVÁNEK ve spolupráci s Informačním centrem pro mládež Plzeň a Národním parlamentem dětí a mládeže ČR je již tradiční akce Mladí volí. Tentokrát to je akce pod názvem MLADÍ VOLÍ do Evropského parlamentu. Akce se bude konat 14. 5. 2019 v SVČ RADOVÁNEK v Pallově ulici v dopoledních hodinách, je určena pro studenty středních škol a gymnázií z Plzeňského kraje.

 
 
  • Tiskovou zprávu napsal: Bc. Simona Andersová
  • Kontakty na autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.; tel.: 777 495 746