Kouzlo Vánoc nadělovalo

Kouzlo Vánoc nadělovalo

Vánoce mají nepochybně své kouzlo a Plzeň má své Kouzlo Vánoc, které se již posedmé uskutečnilo v režii Talentového centra tance Storm Ballet v pondělí 16. prosince v plzeňském Parkhotelu. A stalo se již tradicí, že právě během tohoto galavečera je zveřejněna částka, která poputuje na pomoc dětem, které jsou zdravotně či sociálně znevýhodněné. Jedná se o výtěžek celoroční sbírky projektu Díky dětem, který vzešel z myšlenky Kouzla Vánoc, a která je založena na pomoci dětí dětem. Letošními hosty galavečera byla sopranistka Soňa Godarská, violistka Tereza Zahradníková, Jaro Smejkal se sbory Jéčko a J-Vioces, Silvie Matičková a mladý talentovaný zpěvák Ondra Tolar. Vánocům na závěr požehnal Monsignore Tomáš Holub, biskup plzeňský. Celým večerem provedl moderátor Ondra Vodný.

 Kouzlo Vánoc v sobě skrývá komponované představení složené z úspěšných choreografií, které získaly ocenění nejen v tuzemsku, ale i na mezinárodní úrovni. Řada dalších vstupů jsou připravovány pouze a jen pro tento jedinečný večer, spolu s výjimečnými hosty. Neskutečná energie 150 dětí divákům nachystá mimořádný umělecký, vizuální a emotivní zážitek a naladí na příchod nejkrásnějších svátků v roce.

Storm Ballet pracuje pod hlavičkou SVČ Radovánek, jedním z významných partnerů Kouzla Vánoc. Produkci, režii a choreografii večera zajišťuje Storm Ballet z.s.

“V roce 2019 se uskutečnila celá řada akcí, jejichž výtěžek byl věnován právě Díky dětem. Koncerty, sportovní utkání, prodejní bazárky,” informuje výkonná ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková. “A tak se může Díky dětem pro rok 2019 pochlubit částkou 250.000,- Kč. Ty poputují k handicapovanému sportovci Jakubovi na nákup PC pro práci ve škole, k Sabině z Dětského domova Domino na nákup naslouchadel, na nákup terapeutických pomůcek pro Motýl, z.ú. a nákup muzikoterapeutických pomůcek pro ProCit, z.s. Největší částka pak na speciální přístroj pro výuku dětí v ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči Plzeň – MagicBox,” dodává ředitelka.

Za dva roky, kdy projekt v Plzni běží, oslovil řadu mladých lidí a tak se mnozí zapojují opakovaně. Církevní gymnázium Plzeň, Základní umělecká škola Chválenická, sbory Jéčko a J-Voices Jaro Smejkala, SVČ Radovánek, Talentové centrum Storm Ballet, ZŠ Bolevecká a další.

Vše o projektu Díky dětem, včetně odkazu na transparentní účet 2801316725/2010 naleznete na www.dikydetem.cz.

  • Tiskovou zprávu napsal: Petr Čejka
  • Kontakty na autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 724 719 099