#JETOTU aneb RADOVÁNEK v barvách na náměstí Republiky v Plzni

V sobotu dne 25. 9. 2021 od 10:00 hodin se proměnilo náměstí Republiky v Plzni v městečko plné nápadů, jak kvalitně využívat volný čas. Náměstím prošlo v průběhu dne až deset tisíc lidí. Aktivity byly k dispozici na pódiu, ve 47 stanech, sportovišti, kreativní ploše a na dopravním hřišti.

Projekt JETOTU uspořádalo Středisko volného času RADOVÁNEK jako prezentační a vzdělávací show.

Akci podpořil Plzeňský kraj, Město Plzeň, Městský obvod 3, Česká pedagogická komora, Průmyslová zdravotní pojišťovna, BESIP, Městská Policie a další naši významní partneři a spolupracovníci.

Jednodenní aktivita na bázi nabídky programů. Interaktivní vzdělávací, badatelské, odborné a prezentační setkání nadaných dětí, žáků a mládeže z Plzeňského kraje s veřejností. Prezentovali jsme tvořivosti a dovednosti, vedoucí k posílení sebevědomí, rozvoje a podchycení schopností v rámci kariérového růstu, uplatnění na trhu práce a dalšímu uplatnění v osobním i pracovním životě. Představili jsme cílené individuální vzdělávání nadaných dětí a žáků v oblastech jasně daných pro zájmové vzdělávání.

To vše mohla veřejnost vidět na jednom místě a zapojit se do aktivit zhruba z 11 oblastí zájmového vzdělávání.

Účelem této vzdělávací akce bylo pobavit, nabídnout novinky, představit RADOVÁNEK jako organizaci, která je pružná, moderní a jedinečná. Nadchnout nové zájemce, pochopit potřeby dětí, žáků a mládeže a uspokojit širokou veřejnost napříč Plzeňským krajem při využití volného času.

To byla sobotní akce #JETOTU.

„Pro naši organizaci i pedagogy je celkový rozvoj a také osobnostně sociální rozvoj našich účastníků prioritou. Pedagogové využívají pedagogické nástroje a kooperují s rodinou a dalšími partnery v zájmu rozvoje potenciálu a kompetencí každého účastníka. Vnímáme komfortní zónu individualit našich účastníků a pořádáme společné aktivity pro rodiče a děti. Rodiče mohli zažít setkání s pedagogy, lektory a odborníky a zažít stejné prožitky ze vzdělávání, jako zažívají jejich děti v zájmovém vzdělávání u nás v RADOVÁNKU v kroužcích i jiných formách zájmového vzdělávání,“ říká ředitelka SVČ RADOVÁNEK Eva Tischlerová.

Nabídli jsme celodenní program tak, abychom mohli být s veřejností celý den. Užili jsme si spoustu radosti z rozzářených očí dětí a pozdravili se s jejich rodiči. To byl hlavní důvod, proč jsme se rozhodli po dlouhé, covidové odmlce vstoupit na scénu. Také jsme nemohli oslavit 70 let zájmového vzdělávání v Plzeňském kraji a 40 let SVČ RADOVÁNEK, které jsme plánovali uskutečnit v roce 2020.
Společně s partnery, Plzeňským krajem, Městským obvodem 3, partnerskými organizacemi a mediálními partnery, jsme představili zájmové vzdělávání v provázání formálního a neformálního vzdělávání a ukázali rozvoj a dovednosti talentovaných, nadaných a mimořádně nadaných dětí a žáků prostřednictvím naší organizace Střediska volného času RADOVÁNEK, jako lídra zájmového vzdělávání v Plzeňském kraji, dodala ještě Eva Tischlerová.

Pojďme se v této nelehké době, poznamenané pandemií, postarat o Ty, kteří jsou nám radostí a budoucností. O naše děti. Nabídněme jim kvalitní vzdělávání a bezpečné, klidné a vyrovnané prostředí. Pojďme využívat oblast zájmového vzdělávání ruku v ruce s formálním vzděláváním a dopřejme sobě i dětem pozitivní zážitky, které jsou trvalé a pro život tolik potřebné.

Děkujeme všem partnerům a spolupracovníkům za mimořádný přístup a pomoc s přípravou i realizací akce JETOTU.

  • Tiskovou zprávu napsal: Bc. Eva Tischlerová, ředitelka organizace
  • Kontakty na autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 737 215 121