Skončil 24. ročník soutěže ZLATÁ STRUNA

V letošním roce se z technických důvodů konal 24. ročník kytarové soutěže ZLATÁ STRUNA nejen až v dubnu 2022, ale výjimečně proběhlo krajské kolo Plzeňského kraje a republikové finále ve dvou dnech za sebou, a to v pátek 8. dubna a v sobotu 9. dubna 2022. Celé soutěžní klání se konalo v příjemném prostředí sálu Sallonu na Roudné. Do krajského kola se přihlásilo 17 mladých kytaristů a kytaristek z Plzně a okolí a do republikového finále postoupilo celkem 25 mladých kytaristů a kytaristek z 8 krajů České republiky (Plzeňského, Prahy, Libereckého, Středočeského, Královéhradeckého, Jihočeského, Karlovarského a Jihomoravského).

Atmosféra v obou dnech byla vynikající, viděli a slyšeli jsme řadu nových mladých talentů, nejmladší soutěžící bylo 8 let. Přesto, že řada skvělých soutěžících, vzhledem k věku, už nemohla soutěžit a přišla řada nováčků, úroveň jednotlivých soutěžních vystoupení jak v krajském kole Plzeňského kraje, tak v republikovém finále byla hodně vysoká a vyrovnaná. Obě poroty se při vyhodnocení opravdu „zapotily“.

Také letos byly pro soutěžící připraveny krásně ceny. První cenou v republikovém finále, v obou kategoriích, nebyla letos kytara, ale poukázka na 3 000,-korun do Hudebnin Houdek, což se ukázalo jako dobrý nápad, protože si výherci mohou vybrat a koupit co potřebují.

Soutěžící z Plzeňského kraje byli letos v republikovém finále opravdu velmi úspěšní a vyhráli v obou kategoriích: v I.kategorii Terezka WILLOVÁ z Plzně a v II.kategorii Vítek KOTORA také z Plzně. Samostatnou kategorií tvořila autorská soutěž, do které se tentokrát přihlásilo v krajském kole 5 a v republikovém 8 mladých autorů, což svědčí o velkém zájmu dětí o hudbu a chuti zasahovat do jejího vývoje. Favoritem diváků se stala a CENU DIVÁKA odnesl v 1. kategorii Sebastian JANČA z Plzeňského kraje a ve 2. kategorii Karolína ČEMUSOVÁ z Libereckého kraje. Celkem se v pátek i v sobotu přišlo podívat téměř 120 diváků.

Nelze dostatečně poděkovat všem sponzorům, porotcům, moderátorům a pomocníkům. Bez jejich obětavé práce a podpory by soutěž nemohla existovat. Naše velké díky patří také odboru školství, mládeže a sportu Plzeňského kraje, Magistrátu města Plzně, odboru kultury a Nadaci 700 let města Plzně a za finanční podporu.

Tuto soutěž každoročně vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK v Plzni.

  • Tiskovou zprávu napsal: Marcel Holomelová
  • Kontakty na autora: Romana Vynáhlovská, 778 717 405, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.