Hudební vzdělávací cyklus HRAJEME SI S HUDBOU

Hudební vzdělávací cyklus HRAJEME SI S HUDBOU

Naučně zábavný cyklus hudebních pořadů určený pro 2.-5. ročník základní školy.

 

Místo konání:   pracoviště Ledecká 23, Plzeň - Bolevec

Termín konání: říjen - duben

Kontakt:          Mgr. Marcela Holomelová

Hudba neodmyslitelně patří k životu. Harmonizuje tělo i mysl, uvolňuje emoce, usnadňuje a rozvíjí komunikaci, učí pochopení a toleranci. Naším cílem je ukázat dětem co všechno hudba dokáže, co pozitivního jim může přinést a na základě jejich vlastního prožitku ze zdravého „muzicírování“ v nich umocnit pozitivní vztah k hudbě.
Budeme používat tradiční a lidové hudební nástroje, vyrobené z přírodních materiálů, pocházející z různých koutů světa. Vše bude propojeno se zpěvem, pohybem, tancem. Hra na přirozeně ladící nástroje nevyžaduje žádnou hudební zkušenost a je snadno dostupná všem. Dětem se tak dostává potěšení ze hry. Hraní na nástroje samo o sobě rozvíjí sluchové vnímání, jemnou motoriku, koordinaci, cit pro rytmus, cit pro melodii, atd.

1. Kouzlo hudby a její síla
2. Plzeň v písních a pověstech
3. Hedební snění
4. Rytmování
5. Jedeme na taneční vlně
6. Mandolína in time
7. Písně vyprávějí historické příběhy
8. Cesta kolem hudebního světa s „Jen tak“

Celý cyklus začne v říjnu a skončí v dubnu daného školního roku. Pořady jsou v délce 45 minut, 1x-2x měsíčně. Vyberte si den / pondělí, úterý, středa / a hodinu /od 8.00 do 14.hodin./ Všechny pořady proběhnou v SVČ Ledecká 23, Plzeň-Bolevec. Přesný rozvrh bude stanoven na základě objednávek škol.

Kontakt: Mgr. Marcela Holomelová