Bezpečně po celý rok

Bezpečně po celý rok - outdoorový vzdělávací program pro MŠ a ZŠ

Vzdělávací program dětem umožní zopakovat si základní pravidla chování chodců a cyklistů. Do projektu jsou zapojené i metodičky prevence kriminality Městské policie Plzeň, které Vás v případě volných termínů programem provedou a pomohou vaší třídě zopakovat základní pravidla. Vzdělávací program si po přihlášení můžete se třídou projít i samostatně nebo s koordinátorkou dopravního hřiště, záleží na vámi vybraných termínech. Projekt probíhá pod záštitou starostky MO Plzeň 1 paní Ing. Heleny Řežábové.

Místo: park U Bazénu, Plzeň - Lochotín

Termín: květen-červen 2021

Informace: Ivana Jeslínková

Duben stíny na přechoduNa trase je připraveno 12. zastavení, z toho 10. úkolů označených cedulkou s QR kódem. Všechny karty jsou označeny číslem a trasy jsou od sebe odlišeny barvou. Předškoláci + žáci 1. a 2. tříd mají červenou trasu, na žáky 3., 4., a 5. tříd čeká trasa žlutá. Zelené karty jsou společné: start, cíl a kompletní QR kódy vzdělávacího dopravního programu.

Rozdělení úkolů dle věku a schopností na tyto kategorie

1. předškoláci + žáci 1. a 2. tříd.
2. žáci 3., 4., 5. tříd.

Co potřebujete, abyste se mohli zapojit?

Potřebujete jen chytrý telefon, tablet, přístup k internetu, aplikaci se čtečkou QR kódu a mapu trasy, která bude ke stažení dle kategorií na webových stránkách www.radovanek.cz.  Pomocí čtečky v telefonu načtěte QR kód úkolu, zaškrtněte správnou odpověď a odešlete. Na konci trasy získáte heslo, které použijete k získání odměn pro vaši třídu. Materiály k akci nechejte na stanovištích, připravené pro ostatní zájemce o vzdělávací program. V případě, že budou materiály nekompletní nebo poškozeny, můžete si chybějící kódy načíst v cíli.  Při plnění úkolů si s dětmi zopakujete zásady správného chování chodců i cyklistů.

V případě potřeby jsme schopni telefon či tablet s daty na akci zapůjčit.

Ocenění zúčastněných

Slavnostní předání cen proběhne 17. 6. 2021 v Parku U Bazénu. Mateřské školy od 9 hodin a pro základní školy od 10 hodin. 
Každá škola získá pro svoji přihlášenou třídu po odevzdání hesla reflexní materiály a ceny. Podrobnosti k předání cen dle aktuálního stavu epidemiologické situace se dozvíte předem.
Ceny předá osobně starostka MO Plzeň 1 paní Ing. Helena Řežábová, ředitelka SVČ RADOVÁNEK paní Bc. Eva Tischlerová a krajská koordinátorka BESIPU paní Václava Ircingová.

Partneři vzdělávacího programu

Městský obvod Plzeň 1
Městská policie Plzeň
BESIP

Přihlašování a informace

 Ivana Jeslínková  777 495 751, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zároveň můžete své třídy objednat na vzdělávací dopravní programy na Dětské dopravní hřiště v Západní ulici, termíny v červnu jsou ještě volné.

Informační leták Bezpečně po celý rok