Rubikon

RUBIKON II. startuje již 8. června

Ahoj! Říká se, že vstoupit dvakrát do jedné řeky se nevyplácí. Já ale věřím, že v tomhle případě jo. Po 5 letech vstupuji znovu do řeky s názvem Rubikon. Ano, Rubikon se vrací! A věřím, že některé bývalé, některé současné a hlavně řadu nových budoucích fanoušků tohle bude zajímat. Rubikon právě teď rozjíždí zkušební provoz, aby od září nastoupil v plné formě před nové kluky a holky. Tady na FB budeme hlásit, co je nového a jak se nám to daří. A doufám, že se ozvete i VY! A jestli je vám Rubikon sympatický, nasdílejte to někomu, o kom si myslíte, že by ho to mohlo zajímat. Zdraví vás Petr, držte nám palce a STARTUJEME!


  8. června 2016 vstoupí na školy Plzeňského kraje prvním ukázkovým programem projekt Rubikon.

Ve středisku volného času RADOVÁNEK Plzeň proběhne interaktivní divadelní představení Patrik, příběh chlapce, kterého ohrozí on-line sázení.

Touto akcí Rubikon zahajuje seriál vzájemně propojených výukových programů pro 12 – 16 leté žáky o rizicích nezodpovědného sázení a chce jim ukazovat, jak riziko poznat a bránit se mu. Do konce června se uskuteční prvních 7 výukových programů pro 350 žáků.

„Iniciovali jsme Rubikon, protože si nepřejeme, aby kdokoli pod 18 let sázel“, říká Marek Herman, výkonný ředitel Asociace provozovatelů kursových sázek (APKURS). „Sázení je určeno výhradně pro dospělé lidi, kteří si plně uvědomují, co znamená svobodné a informované rozhodnutí, které bude v každém okamžiku zohledňovat jejich reálné finanční možnosti.“

Rubikon navazuje na podobný úspěšný program, kterého se v letech 2009 – 2011 zúčastnilo 35000 žáků a pedagogů. Hlavním tématem Rubikonu, které se sázením úzce souvisí, je učit žáky zodpovědně se rozhodovat v různých situacích, poznávat míru rizika a nést důsledky svých rozhodnutí.

„Aby měl Rubikon smysl, musí se žáci s tímto tématem potkávat dlouhodobě, opakovaně a v různých formách“, vysvětluje vedoucí Rubikonu Petr Vinš z pořádajícího sdružení Aisis. „Rubikon je systém vzájemně propojených výukových programů, školních projektů, soutěží a on-line aktivit. Chceme, aby žáci měli především dostatek informací. A následně osobním prožitkem a v diskusi získávali dovednosti k rozpoznání a odmítání toho, co je může ohrožovat.“

Nabídka programů se bude postupně rozšiřovat, aby si od září 2016 mohly školy vybírat z různorodé nabídky a samy si tak určily, jakými formami témata Rubikonu žákům představit.

Prezentace Rubikonu a ukázka výukového programu proběhne před zástupci škol 8. června 2016 od 10.00 hodin v sále SVČ RADOVÁNEK Plzeň (Pallova ulice).

Další výukové programy pak 15., 17., 20., 24., 27. a 29. června 2016 od 9.00 hodin tamtéž.

Sledujte Rubikon na Facebooku...

Úvodní video k Rubikonu II.

 

Divdelní hra "Patrik" - divadelní hra o rizicích nekontrolovatelného sázení

Kompletní informace o projektu Rubikon na www.projektrubikon.cz.