Chovají se 15ti leté děti zodpovědně nebo ne?

Chovají se 15ti leté děti zodpovědně nebo ne?

SVČ Radovánek Plzeň pořádá krajské finále nejlepších školních týmů v projektu Rubikon

Dne 22. června 2018 v sále SVČ Radovánek Plzeň vrcholí letošní ročník oblíbeného školního projektu Rubikon. Šestice nejlepších žákovských týmů si projde úskalím soutěže, která prověří jejich schopnost odhadovat rizika a zodpovědně se rozhodovat v modelových situacích.

Rubikon již od roku 2009 upozorňuje děti nejen v Plzeňském kraji na rizika sázení mladistvých a pomáhá jim taková rizika rozpoznat a odmítnout.

„Sázení a zodpovědné rozhodování spolu souvisí“, říká Eva Tischlerová, ředitelka SVČ RADOVÁNEK Plzeň. „Učíme děti, že vsadit své peníze je také rozhodnutí a v soutěžních disciplínách jim ukazujeme, kdy je sázka může ohrozit. Naštěstí v Rubikonu nejde o finanční sázky, ale jen o body. Soutěžení s modelovým sázením v bezpečném prostředí Radovánku je osobní prožitek, který dětem zanechá v hlavě jasné sdělení: Nevěřte náhodě a nerozhodujte se v životě bezhlavě.“

Rubikon iniciovala Asociace provozovatelů kursových sázek (APKURS).
„Iniciovali jsme Rubikon, protože nechceme, aby kdokoli pod 18 let sázel,“ dodává Marek Herman, výkonný ředitel APKURS. „Sázení je určeno výhradně pro dospělé lidi, kteří si plně uvědomují, co znamená svobodné a informované rozhodnutí. Může být zdrojem zábavy, ale nikdy nesmí sázejícího ani jeho rodinu nijak ohrožovat.“

Krajského finále se zúčastní šest týmů ze ZŠ Manětín, 7. ZŠ Plzeň, 15. ZŠ Plzeň, ZŠ Nýřany a Gymnázia Františka Křižíka. Akce se koná v SVČ Radovánek Plzeň (Pallova ul.), začíná v 10,00 hodin a zakončení je plánováno na 14,00 hodin.

Informace o projektu Rubikon: www.projektrubikon.info

Asociace provozovatelů kursových sázek je sdružením, jehož účelem je spolupodílet se na vytváření optimálního právního prostředí pro podnikání v oblasti kursových sázek v České republice. Členové asociace jsou Fortuna a. s., Chance a. s. a Tipsport a. s. Program Rubikon inicioval APKURS v rámci svých aktivit společenské odpovědnosti. Více informací na www.apkurs.cz.
Středisko volného času RADOVÁNEK Plzeň je jedna z největších organizací pro zájmové vzdělávání dětí, mládeže a dospělých v České republice. Registruje víc než 3600 aktivních členů ve čtyřech městech Plzeňského kraje. Více informací na www.radovanek.cz.
Aisis z. ú. – autor Rubikonu. Realizuje obecně prospěšné, vzdělávací a preventivní programy. Od roku 2000 připravil a zorganizoval desítky projektů pro školy, neziskové organizace, státní instituce a firmy. Jeho programy získaly řadu ocenění a odborných uznání, protože se soustředí zejména na reálný přínos pro praxi. Více informací na www.aisis.cz.

Informace:
Petr Vinš, vedoucí projektu Rubikon, Aisis Kladno, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 604 103 343
Eva Tischlerová, ředitelka SVČ RADOVÁNEK Plzeň, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 737 215 121