Vezměte své děti na jedinečný vzdělávací zážitek! Přijďte 14. a 15.6. na #JETOTU 2024 v Plzni na náměstí Republiky!

5. 6. 2024

Milí rodiče,
chcete pro své děti inspirativní víkend plný objevů, zábavy a vzdělání? Pak si určitě nenechte ujít událost #JETOTU 2024, která se uskuteční 14. a 15. června na náměstí Republiky v Plzni. Tato interaktivní a zážitková show, organizovaná již potřetí, je navržena tak, aby oslovila celou rodinu.

Prezentační a vzdělávací show #JETOTU 2024
„Život, vzdělávání a podnikavost pro budoucnost Země“

Vyhlašujeme nominační umělecké kategorie a kritéria přihlášení do Perly Plzeňského kraje 2024

31. 5. 2024

IV. ročník přehlídky nadaných v Plzeňském kraji.

V sobotu 26. října 2024 se ve Velkém divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni uskuteční slavnostní večer pod názvem „Perla Plzeňského kraje“. Na něm hejtman Plzeňského kraje, vážený pan Rudolf Špoták, ocení mimořádně nadané děti a mládež z našeho kraje. Výtěžek večera bude poukázán na účet pro podporu nadaných a mimořádně nadaných dětí z Plzeňského kraje. Večer se uskuteční pod záštitou Střediska volného času RADOVÁNEK a hejtmana Plzeňského kraje.

Perlou Plzeňského kraje se mohou stát jakékoliv nadané děti a mládež ve věku 8 – 20 let nebo tým dětí a mládeže, jejichž věkový průměr nepřesáhne 18 let. Podmínkou je trvalé bydliště na území Plzeňského kraje. 

Nominovat mohou školy, spolky a jiné organizace, kamarád, rodič apod., a to nejpozději do 15. září 2024, a to pomocí nominačního elektronického formuláře na těchto stránkách, při dodržení nominačních kritérií.

První ročník kytarové soutěže ZLATÉ STRUNY je úspěšně za námi

25. 5. 2024

 V sobotu 18.5.2024 se uskutečnil, v příjemném sálu kulturního centra Moving Station, 1.ročník kytarové soutěže ZLATÉ STRUNY. Pořadatelem soutěže bylo Středisko volného času RADOVÁNEK. ZLATÉ STRUNY jsou soutěžní přehlídkou pro jednotlivce, dua a hudební skupiny. Soutěž je otevřena mladým hudebníkům z celé naší republiky ve věku do 26 let včetně.

Plzeňské mažoretky si přivezly z Klatov mnoho cenných kovů

19. 5. 2024

O víkendu 27. -28. 4. se Plzeňské mažoretky zúčastnily kvalifikačního kola sóla, dua, tria a miniformací klasické mažoretky, které se konalo v Městském kulturním středisku v Klatovech a odvezly si krásné výsledky:

Laura Kodlová - sólo KM děti C - 4. místo + nominace do MINIMISS mažoretka
Natálie Mašková a Veronika Nosková - duo KM minimažoretky - 1. místo a titul MISTRA KVALIFIKACE a postup na MČR. Natálka navíc nominaci do MINIMISS mažoretka
Adéla Panská - sólo KM senior B - 1. místo a postup na MČR
Daniela Lešková - sólo KM senior B - 3. místo a postup na MČR
Ádéla Panská a Verča Capíková - duo junior starší B - 1. místo a postup na MČR
Anežka Tesařová - sólo KM junior mladší B - 16. místo
Elena Tumová - sólo KM děti C - 16. místo
Kateřina Škanderová - sólo KM děti C - 13. místo
Miniformace Senior: 1. místo a postup na mistrovství Čech

Tento víkend byl pro děvčata velmi inspirativní a posune je opět dále při jejich dalším trénování a vystupování.
Děkujeme za reprezentaci!

Mladší děti Divadla z kouzelné skříňky vyhrály republikové finále dětských divadel a zahrají si v Praze.

30. 11. -0001

Dne 4. května se uskutečnila soutěž Pionýrský Sedmikvítek v Českých Budějovicích. Byl to 128. ročník a RADOVÁNEK na něm měl zastoupení. Do celostátního finále se probojovaly děti z kroužku Divadlo z kouzelné skříňky, a to jak mladší, tak i starší žáci, obě skupiny vede Tereza Weberová. Do republikového kola postoupily oba soubory jako vítězové plzeňské divadelní soutěže Zlatá Opona.

Mladší děti předvedly porotě představení Kráska a zvíře, za které byly po zásluze oceněny nádherným prvním místem ve své kategorii. K tomu byla jejich hra doporučena na divadelní přehlídku, která se má odehrát příští rok o pololetních prázdninách v Praze.

Plzeňští Seals úspěšně odstartovali ligovou sezónu podvodního hokeje

6. 5. 2024

V sobotu 6. dubna se v Prachaticích uskutečnilo historicky první juniorské kolo České ligy podvodního hokeje, kterého se zúčastnili také hokejisté z plzeňského týmu Seals (Tuleni), který vznikl v loňském roce v rámci kroužku zaměřeného na tento netradiční sport. Na mladé hráče čekala tři utkání, ve kterých se střetli s pražskými Mininarwhals a s dvěma týmy z klubu Serrasalmus České Budějovice.

Proběhl druhý ročník přehlídky amatérských divadelních souborů Zlatá Opona

30. 11. -0001

V sobotu 20. dubna 2024 se uskutečnil 2. ročník divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA. Přihlásilo se sedm souborů. Jeden se však nemohl zúčastnit. Celkem vystoupilo šest divadelních souborů. Diváci mohli vidět přes šedesát účinkujících.
Přehlídku moderovala Taťána Krchovová, která zaujala svým osobitým projevem i malé diváky, kteří s ní velmi ochotně spolupracovali. Jednotlivá vystoupení hodnotila odborná porota ve složení: Tereza Danihlíková – herečka, Markéta Brůhová – režisérka dětského divadla, Renata Kočandrlová – autorka dramatizací pro děti, autorka písní pro Culinku a zpěvačka.

Tým Pilsen Jaguars Cheerleaders byl oceněn v anketě Sportovec Plzně 2023

30. 11. -0001

V Plzni 26.3.2024 proběhlo slavnostní vyhlášení Sportovce Plzně 2023 v kategorii žactvo a dorostu. Slavnostní vyhlášení uspořádala Nadace sportující mládeže pod záštitou primátora města Plzně Romana Zarzyckého a uskutečnilo se v obřadní síni plzeňské radnice.

Vítězem ankety Sportovec Plzně 2023 se v kategorii staršího žactva stal házenkář Jan Baumruk, dorost ovládla Eva Matějovičová.

Tým Pilsen Jaguars Cheerleaders byl oceněn v kategorii družstvo staršího žactva. Cenu si převzali zástupci týmu Jakub Červenka a Ellen Helmová. V roce 2023 získali na ME v italské Veroně bronzovou medaili v divizi Youth Coed Median.

Studentský parlament Plzeňského kraje podporuje Den Země

30. 11. -0001

Dne 22. 4. 2024 pořádá Studentský parlament Plzeňského kraje (SPPK) akci na téma Den Země. Cílem této mezinárodní akce je propagace a podpora ochrany životního prostředí. Akce bude probíhat v týdnu od 22. – 25. 4. 2024. K dnešnímu dni se zapojilo více než 600 žáků z deseti škol napříč Plzeňským krajem.

V kaznějovském RADOVÁNKU se pořád něco děje...

30. 11. -0001

První měsíce nového roku 2024 v RADOVÁNKU v Kaznějově utekly jako voda. V lednu jsme připravili pro děti Maškarní bál v kulturním domě, kde se sešlo přes 50 dospělých a přes 70 malých zamaskovaných účastníků. Na akci vystoupila skupina historického šermu Berit a kromě tančení si mohli zúčastnění i zasoutěžit o mnoho cen.

V únoru proběhla přes jarní prázdniny rekonstrukce tělocvičny, takže se můžeme pyšnit novou podlahou a žaluziemi, které byly sladěné do béžových tónů. Nadále plánujeme rekonstrukci skladu a výmalbu. A protože přes rekonstrukci nebylo možné pořádat akce a víkendové pobyty, rozhodli jsme se vše plně vynahradit v měsíci březnu.

Hned první víkend v březnu proběhl v RADOVÁNKU sportovní maraton, kde si přihlášení protáhli těla na indoor cyclingu, bosu, trampolínách a kruhovém tréninku. Další víkend proběhlo florbalové soustředění, kam se mohli přihlašovat účastníci zájmového kroužku Florbal Kaznějov, ale i ostatní, kteří kroužek nenavštěvují. Další víkend patřil divadelnímu kroužku, který se připravoval na soutěž Zlatá opona, která se koná 20. 4. 2024. S dramatickým kroužkem jsme navštívili i Jump arénu v Plzni a festival světla Blik blik. Před posledním březnovým víkendem proběhly také dvě velikonoční akce – Velikonoční zajíček a Velikonoční dílničky. V půlce března jsme si také za pomoci grantu OP JAK připravili literární odpoledne s dílničkou, která proběhla za podpory Městské knihovny v Kaznějově.

A protože nás akce baví, na duben jsme si naplánovali akci pro děti ze ZŠ v Kaznějově, kde se celý první i druhý stupeň prostřídá na námi pořádaném projektovém dni Den Země a na konci měsíce chystáme akci Ztracená čarodějnice, která bude připravena pro všechny malé, větší i velké zájemce.

Každý měsíc se můžete účastnit také keramických workshopů pro dospělé, indoor cyclingu pod vedením paní Pipiškové a jarní přespávačku s deskovými hry. Vše naleznete na prihlaseni.radovanek.cz.

Storm Ballet postupuje do finále World Dance Contest Danza Mundial 2024!

7. 4. 2024

Naše cesta za úspěchem začala v Rossenthal Theater v německém Selbu, kde jsme se účastnili české kvalifikace ve dnech 16.-17. února 2024. Jsme nesmírně potěšeni a hrdí na naše talentované tanečníky, trenéry a celý realizační tým, kteří se podíleli na úspěšné kvalifikaci na World Dance Contest Danza Mundial 2024.

Naše týmy se představily v juniorské kategorii s novými choreografiemi:

  • "Why Can't We Let the Beauty Flourish?" s týmem Junioři 2
  • "Metamorphosis" s týmem Inspiro

Nezapomínáme ani na naše sólistky, které zazářily svými jedinečnými vystoupeními:

  • Loňská vítězka světové taneční soutěže Danza Mundial 2023, Kateřina Vyskočová, s novou choreografií "As Long As You Can Wait"
  • Kvartet Storm Ballet ve složení Leontýna Kratochvílová, Amélie Burešová, Barbora Havlová a Kateřina Fialová s choreografií "Whisper"
  • Sólové vystoupení Michaely Mrázkové s choreografií "Dear Brain

Výsledky kvalifikace jsou pro nás důkazem tvrdé práce a zároveň radostí, kterou nám tanec přináší:

1.místo pro choreografii "Metamorphosis"
1.místo pro choreografii "As Long As You Can Wait" - sólové vystoupení Kateřiny Vyskočové
2.místo pro choreografii "Why Can't We Let the Beauty Flourish?"
2.místo pro choreografii "Whisper"
2.místo pro choreografii "Dear Brain" - sólové vystoupení Michaely Mrázkové

Děkujeme všem za jejich poctivou práci během náročných příprav. Jsme nadšení, že budeme moci reprezentovat naši zemi na světovém finále World Dance Contest Danza Mundial 2024, které se uskuteční 13.-17. června 2024 ve Venlu, Nizozemsko!

Buďte s námi, ať společně uspějeme na světovém pódiu!

Hravé Velikonoce u Pallovky bavily malé i velké

1. 4. 2024

Děti i rodiče mohli navštívit velikonoční dílny, kde se vyráběly zajímavé velikonoční dekorace jako byli zajíčci ve formě zápichů, motýlci a pěnová vajíčka. Též si vyzkoušeli různé techniky zdobení vajec - mramorování, enkaustiku a malbu na pěnová vejce. Nechybělo ani tradiční malování na obličej.

Plzeňské mažoretky zazářily na první letošní soutěži 2024

26. 3. 2024

V sobotu 23.3. se Plzeňské mažoretky zúčastnily první soutěže letošní sezony Postoloprtský střevíc, odkud si odvezly skvělá umístění.

Umístění týmů, jednotlivců a duet:

Kadetky B - 1. místo
Junior B - 1. místo
Senior A - 1. místo
Děti B - 2. místo

Inovovaná soutěž STRUNY nabídne více kategorií včetně malých skupin. Neváhejte a přihlaste se!

25. 3. 2024

ZLATÉ STRUNY jsou soutěžní přehlídkou pro jednotlivce a dua i hudební skupiny. Soutěž je otevřena mladým hudebníkům z celé naší republiky ve věku do 26 let včetně.

Soutěž je rozdělena na tři věkové kategorie pro jednotlivce a dua: do 14 let včetně, do 20 let včetně a do 26 let včetně. Pro hudební skupiny je rozdělena na dvě kategorie: do 18 let včetně a do 26 let včetně. V případě malého počtu přihlášených může organizátor kategorie slučovat.

Přihláška do soutěže Zlaté STRUNY

UZÁVĚRKA závazných přihlášek je 5.2024

RADOVÁNEK vyhlašuje inovativní kytarovou soutěž ZLATÉ STRUNY, nově nabídne prostor i začínajícím hudebním skupinám

25. 3. 2024

Ve školním roce 2023/24 vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK inovativní projekt ZLATÉ STRUNY, soutěžní přehlídku jednotlivců a nově i hudebních skupin, navazující na 25 ročníků úspěšné hudební soutěže Zlatá struna.

Termín konání: 18.5.2024, 10:00-16:00
Místo konání: Moving station - kulturní centrum, Koperníkova 56 Plzeň

Další parádní víkend z modelářského světa

22. 3. 2024

Již čtrnáctý ročník výstavy Modelářského světa se konal ve spolupráci se Střediskem volného času RADOVÁNEK v jeho prostorech v Pallově ulici. Po loňské rekonstrukci části prostor, jsme tak měli k dispozicí více místa a komfortu pro návštěvníky, vč. odpočinkové zóny v místní kavárně. O víkendu 16. – 17. 3. 2024 za námi zavítala více než tisícovka návštěvníků, kteří měli možnost zažít modelářský svět na vlastní kůži. Shlédnout mohli výstavu papírových a plastikových modelů. Novinkou v Plzni byla kategorie modelů z jiných materiálů (např. dřevo, kov apod.). Celkem bylo k vidění téměř 300 modelů od nejjednodušších až ty opravdu propracované. Zároveň v uvedených kategoriích probíhala i soutěžní část, kvalita modelů byla vysoká a rozhodčí tak měli nelehký úkol, posoudit, který model je o něco lepší než ty ostatní. Soutěžní části se zúčastnilo 25 dětských a 35 dospělých modelářů. Závěrečného udílení cen se aktivně zúčastnil 1. místostarosta Úřadu městského obvodu Plzeň 3 Mgr. Pavel Šrámek.

Plzeňské mažoretky ovládly druhý ročník Mažoplesu

25. 2. 2024

Plzeňské mažoretky od nejmladších po nejstarší se prezentovaly na 2. ročníku Mažoplesu, který proběhl v kulturním domě v Kozolupech v sobotu 3.2.2024. Předvedly tak rodičům a svým fanouškům nové choreografie pro rok 2024. Mohli jsme vidět jak, sólové tak skupinové sestavy děvčat v krásných blyštivých kostýmech. Vystoupení doprovázela jak dechová hudba, v podání dechového orchestru, tak hudba moderní reprodukovaná. Nadšení a tleskající diváci byli důkazem, že děvčata odvádějí velmi dobrou práci. Jen tak dál!

Vyhlašujeme druhý ročník divadelní přehlídky ZLATÁ OPONA

26. 2. 2024

Divadelní přehlídka ZLATÁ OPONA navazuje na úspěšnost hudební soutěže Zlatá struna. Novým projektem chceme podporovat nadané a talentované děti v oblasti dramatické výchovy. V letošním roce vyhlašuje Středisko volného času RADOVÁNEK 2. ročník divadelní přehlídky mladých talentů do 26 let.

TERMÍN KONÁNÍ: sobota 20. dubna 2024, zahájení v 10:00 hodin

MÍSTO KONÁNÍ: sál SOUE, Vejprnická 56, 318 00 Plzeň

Pro přihlášení vyplňte REGISTRAČNÍ FORMULÁŘ SOUBORU

Kaznějov se zapojil do celorepublikové akce Noc a den v SVČ

30. 11. -0001

Zapojení do celorepublikové akce Noc a den v DDM / SVČ proběhlo i v SVČ RADOVÁNEK ve městě Kaznějov. Děti se účastnily hravého dopoledne, kde mohly využít oblíbené horolezecké stěny a prostorné tělocvičny. Nechyběla ani výtvarná tvorba. Radost dětem udělalo i malování na obličej.

Modelářský svět již po druhé v Plzni!

8. 2. 2024

Modelářský svět představí návštěvníkům modely lodí, letadel, tanků, hradů, zámků a mnoho dalších ukázek soukromých sběratelů z celé České republiky. Tato víkendová akce se bude konat ve dnech 16. a 17. března v budově SVČ RADOVÁNEK, Pallova 19, Plzeň. Stovky modelů, které návštěvníky okouzlí precizní prací a mnoha detaily budou v Plzni již po druhé.

Celostátní soustředění podvodního hokeje juniorů

7. 2. 2024

V lednu se děti z kroužku podvodního hokeje zúčastnily prvního celostátního soustředění juniorů. V Prachaticích se sjelo celkem 29 dětí ve věku 9 až 13 let ze všech klubů podvodního hokeje v České Republice.

Účastníci pod dohledem 9 trenérů, včetně národního trenéra Jiřího Richty, absolvovali tři dvouhodinové tréninky v bazénu, ve kterých pilovali plaveckou techniku, zlepšovali ovládání puku, zdokonalovali týmovou spolupráci a v neposlední řadě také odehráli několik cvičných zápasů.

Prezentační a vzdělávací show #JETOTU 2024

5. 6. 2024

„Život, vzdělávání a podnikavost pro budoucnost Země“

Středisko volného času RADOVÁNEK má za sebou dva ročníky velice kreativního projektu, který byl představen na náměstí Republiky v Plzni na velice vysoké profesionální úrovni. Projekt #JETOTU byl přijat jak laickou, tak odbornou veřejností jako inovativní a průlomová aktivita směrem k provázání formálního a neformálního vzdělávání napříč školstvím. Snažili jsme se ukázat sílu zájmového vzdělávání, jeho důležitost v jedenácti oblastech a také v propojení s partnery, kteří mají k vzdělávání co říci i nabídnout změnu dětem a mladým lidem. Bylo vidět, že tento projekt i samotné oba ročníky nadchly mnoho dětí, rodičů, pedagogů, odborníků ve školství i úředníků z řad zřizovatelů škol a školských zařízení, tak i předních představitelů Plzeňského kraje i měst v Plzeňském kraji.

Radovánek představuje rozmanitý letní program s 96 tábory a 2500 místy pro děti a mládež

30. 11. -0001

SVČ RADOVÁNEK, odborník na nezapomenutelné letní zážitky pro děti a mládež, je hrdý na svůj bohatý nabídkový letní program o prázdninách 2024.

Pro letošní sezónu jsme připravili 96 různorodých táborů, zahrnující pobytové, městské a příměstské varianty, s celkovou kapacitou 2500 míst. Tato široká škála táborů zahrnuje aktivity z oblasti tance, sportu, techniky, hudby, přírodovědy, jazyků a také nabízí řadu všeobecně zaměřených programů. Klademe důraz na pestrost programu, kvalitu prostorového a sociálního zázemí, kvalitu stravování a pozitivní prostředí.

Proběhl první ročník adventní akce TUTO je Vánoční čas

11. 1. 2024

V prosinci pořádalo Středisko volného času RADOVÁNEK akci pro širokou veřejnost TUTO je Vánoční čas. Akce se konala v sobotu 9. 12. 2023 v prostorách pracoviště Pallova a přilehlém okolí. Přilákala více než 400 návštěvníků, kteří si zde mohli zažít atmosféru vánočních lidových tradic, zpívání koled a vůni perníčků.

Středisko volného času RADOVÁNEK připravilo na druhou prosincovou sobotu odpoledne plné vánoční atmosféry a lidových tradic. V budově pracoviště Pallova a jeho blízkém okolí čekaly na návštěvníky dílny s výrobou vánočních ozdob, lidovými tradicemi a samozřejmě i občerstvením. K Vánocům neodmyslitelně patří také betlém, který na takovéto akci nemohl chybět. Betlém s postavami v životní velikosti vyrobili pracovníci Střediska volného času a byl ozdobou interiéru pracoviště.

Záznam slavnostního galavečera předávání uměleckých Cen hejtmana Plzeňského kraje - Perla Plzeňského kraje z Divadla JKT Nová scéna

27. 5. 2024

Nestihli jste divadlo ani záznam galavečera Perly Plzeňského kraje na televizi ZAK? Nevadí, v tomto článku a na našem Youtube kanálu se můžete podívat na téměř 100 minutový záznam slavnostního večera u příležitosti předávání uměleckých Cen hejtmana Plzeňského kraje pro rok 2023.

 

Přejeme úspěšný a šťastný vstup do nového roku 2024. Na všechny naše účastníky se těšíme od pondělí 8.1.

27. 12. 2023

Všechny naše zájmové útvary začnou v novém roce od pondělí 8.1.2024 dle platných rozvrhů.

 

PF 2024 RADOVÁNEK viva magenta

Proběhl již 5. ročník interaktivní soutěže pro žáky základních škol Plzeňského kraje na podporu Světového dne zraku

18. 12. 2023

Dne 10 10. 2023 proběhl již 5. ročník interaktivní soutěže pro žáky základních škol Plzeňského kraje na podporu Světového dne zraku pod názvem Tma a život - Darkness and life.Cílem celé soutěže bylo uvést žáky 5. – 8. ročníků do interaktivního prostředí. To se povedlo a žáci měli možnost zažít velkou show, kde měli příležitost zjistit, „jaké je to nevidět,“ setkat se v týmu s protihráči, zažít zábavu a ponaučení, a také se setkat s šikovnými a talentovanými dětmi ze Střediska volného času RADOVÁNEK, které celou soutěž zpestřily svými vystoupeními. Za účinkující můžeme jmenovat například Storm ballet studio, Spider Dance Company a Pilsen Jaguars Cheerleaders.

23. ročník oblastního kola soutěže Dětská porta proběhl v sále SOUE V Plzni na Skvrňanech

17. 12. 2023

V sobotu 11.11.2023 se uskutečnilo oblastní kolo 23. ročníku Dětská Porta v Plzni. Akce proběhla v krásném prostředí v sálu SOUEPL Vejprnická 56. Pořadatelem soutěže je Středisko volného času RADOVÁNEK. Dětská Porta je otevřená postupová hudební soutěž v žánrové oblasti folk a country pro dětské oddíly, skupiny, dua i jednotlivce ve věku do 20 let. Soutěž má interpretační a autorskou část. Do této soutěže se přihlásili mladí muzikanti z Plzně a okolí. Oblastní kolo soutěže bylo skvělou příležitostí pro mladé talenty prokázat své hudební dovednosti s možností postupu do republikového finále. Soutěž jim dává prostor pro rozvoj vlastní tvorby.

TUTO je vánoční čas, přijďte k RADOVÁNKU zažít atmosféru lidových tradic, koled a perníčků

21. 11. 2023

...úsměv, vůně, jmelí ,dárky, přijďte za námi do Pallovky. Vezměte celou rodinu, neváhejte ani hodinu a zazpívejme spolu s námi vánoční koledu. Středisko volného času RADOVÁNEK, zve všechny lidi dobré vůle, děti, rodiče a kamarády na vánoční skotačení. „Na perníčky a dobrý čaj, tak přijdi vše s námi ochutnat.“

RADOVÁNEK předal 14 perel ve 3. ročníku umělecké Ceny hejtmana Plzeňského kraje – Perla Plzeňského kraje

2. 11. 2023

V neděli 22. října 2023 se na Nové scéně divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni konala slavnostní udílení uměleckých cen "Perla Plzeňského kraje." Tato prestižní událost byla zářivým vrcholem pro mladé lidi ve věku do dvaceti let, umělce a umělkyně, kteří byli oceněni za svůj výjimečný talent v oblastech tance, hudby, folklóru, dramatizace a výtvarného umění. Celkem bylo předáno 14 perel mladým talentovaným žákům a studentům nebo souborům, které podtrhli Plzeňský kraj jako město kultury.

Dvanáct cen "Perla Plzeňského kraje" si za svou mimořádnou práci odnesli umělci a umělkyně, kteří svým talentem, kreativitou a odhodláním oživili uměleckou scénu divadla. Každá z kategorií ocenění zazářila svým jedinečným leskem, představujíce vynikající příklady uměleckého ducha Plzeňského kraje. Tato slavnostní událost ukázala, že umění a kultura mají v našem regionu hluboké kořeny a že je třeba je stále podporovat a uznávat jako důležitou součást naší kulturní identity. Gratulujeme všem laureátům cen "Perla Plzeňského kraje" a děkujeme jim za jejich inspirativní tvorbu.