RUBIKON - co napsali žáci 22. ZŠ o své účasti

RUBIKON - co napsali žáci 22. ZŠ o své účasti

Naše škola se zapojila do projektu Rubikon. Co to vlastně je? Celé je to o dovednostech, vědomostech a zákonech a taky o tom, jakým rizikem může být nezodpovědné sázení.

V pátek 5. 5. jsme se zúčastnili Rubikonu ve Středisku mládeže a volného času Radovánek. V 9:00 jsme se oblékli do týmových triček a šli jsme do místního sálu. Celou akci začala ředitelka

střediska Bc. Eva Tischlerová svým projevem. Poté přišli divadelní herci, kteří měli za úkol sehrát divadlo a tím nás namotivovat na celé téma soutěže. Nejprve se nás začali se ptát na některé otázky. Když začali hrát představení, tak jsme měli možnost příběh přerušit a upravit jeho průběh. Zkoušeli jsme tím na vlastní kůži, jaké to je se správně rozhodnout, jak obtížné je přiznat svoji chybu a snažit se napravit své špatné jednání. Po představení jsme měli menší přestávku před soutěží.
Před začátkem soutěže byl malý problém s technikou, a tak jsme museli čekat. Soutěž byla rozdělena do tří částí podle maximální sázky bodů. V každé úrovni bylo pět úkolů (náhoda, informace, vědomosti, dovednosti a rozhodnutí podle vlastního rozumu). Soutěž celou dobu doprovázeli pomocníci jednotlivých týmů a moderátor, který celou akci moderoval.
Na správný průběh celé soutěže dohlížela porota.
Celá soutěž byla velmi napínavá. V první chvíli se ujali vedení modří. Přestože se modrým stále dařilo, zelený tým podnikl vychytralý tah a tímto se dostal
do vedení. Při třetí úrovni zabodovali červení a předhonili modré i zelené, bohužel ale ne
na dlouho. Modří se probudili a ve finální fázi hry se opět dostali na první místo. Na neštěstí pro ně si červený tým velmi dobře rozmyslel sázku a na konci vyrovnal. V této chvíli nastal tzv. rozstřel o jeden bod, který zajistil výhru jednomu týmu. Vítězi celého Rubikonu se stali červení, kteří správně vyjmenovali všechny ČSR a ČR prezidenty v daném čase. Velmi vítanou odměnou byly propisky a dort. Na konec všichni poblahopřáli červenému týmu a poděkovali pořadatelům. Už jen stačilo vrátit trička a odejít domů.
Na závěr bych chtěl říct pár slov: Celá soutěž byla velmi dobře zpracována i atmosféra byla akční i napínavá. Jsem rád, že nám paní učitelka Šilhánková vůbec o Rubikonu řekla a prošla s námi vstupní část celé soutěže. Po splnění tohoto kola nás přihlásila do městského kola a my mohli zažít tak úžasnou atmosféru.
Děkujeme zároveň i pořadatelům Rubikonu a moc se těšíme na krajské kolo, které se bude konat 22. 6. v hale Lokomotivy Plzeň.

Žáci 22. základní školy Plzeň
Jiří Bauer, Vilém Rendl a Adam Kozák.

 

52 rubikon