Zavolíme

Zavolíme?

Dne 30. 9. 2020 se konala předvolební debata kandidátů v krajských volbách. Tuto akci pořádal Studentský parlament Plzeňského kraje ve spolupráci s Centrem participace a rozvoje, SVČ RADOVÁNEK a Plzeňským krajem. Akce měla za cíl motivovat mladé lidi a zejména prvovoliče k tomu, aby se aktivně zúčastnili voleb a projevovali zájem o společenské dění v Plzeňském kraji.

Tato akce byla moderována Eliškou Háskovou, předsedkyní SPPK a Oldřichem Neumannem, místopředsedou SPPK. Ti se také podíleli společně s ostatními členy parlamentu na obsahu debaty. První část se věnovala zejména školství a nejpalčivějším tématům Plzeňského kraje očima studentů. Druhá část byla celá věnovaná online dotazům, které mohli pokládat sledující této debaty.

 „Zavolíme?“, bylo formou livestreamu poskytnuto všem středním školám Plzeňského kraje, ale bylo také volně přístupné široké veřejnosti. Připojit se k tomuto livestreamu mohl kdokoliv.

Akce se zúčastnily tyto školy:
Gymnázium Františka Křižíka, Gymnázium Jaroslava Vrchlického, Klatovy, Gymnázium Luďka Pika, Gymnázium Plasy, Gymnázium Plzeň, Mikulášské náměstí, Gymnázium a SOŠ Rokycany
Sportovní gymnázium, SPŠ Strojnická a SOŠ profesora Švejcara.

Pozvání k debatě přijali:
Ivana Bartošová, Ivo Grüner, Jan Kůrka, Richard Pikner, Rudolf Špoták, Josef Bernard.

Studenti s kandidáty debatovali dvě a půl hodiny. Celá debata se nesla v příjemném duchu. Debata „Zavolíme?“ je stále přístupná na youtubovém kanálu Střediska volného času RADOVÁNEK.

Děkujeme všem zapojeným a přejeme stálé zdraví v této nelehké době.

IMG 2498