Skákavka

Zachraňte skákavkám Vánoce - rodinná pavoučí stopovačka

Seznamte se s naší pavoučí rodinou skákavek, kterou budete postupně poznávat. Nejprve si s námi můžete užít naší novou stopovací logickou hru s prvky geocashingu (hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního globálního družicového polohového systému při hledání skryté schránky), jejímž cílem je hledat soutěžní balíčky se skákavkami, plnit úkoly a především si užít spoustu zábavy. Hru mohou hrát celé rodiny nebo i starší děti samostatně. Hra se hraje na území města Plzně (vždy v dostupnosti MHD). 13. listopadu bude zveřejněna GPS souřadnice prvního úkolu. Vždy po splnění daného úkolu a zaslání odpovědi bude účastníkovi hry zaslána poloha dalšího úkolu. Konec hry je tehdy, pokud „hráč“ najde celou pavoučí rodinu, všech 5 členů. Rychlost záleží na jednotlivci. Vyhodnocení a kompletní ukončení hry proběhne v pátek 18. 12. 2020 mezi 12 až 17 hodinou. Všichni účastníci hry si mohou přijít vyzvednout cenu, na základě odevzdaného posledního úkolu.

Cílem této hry je především vytáhnout děti ven na čerstvý vzduch, oprostit je od sezení u počítače a zapojit do hry celou rodinu. Dále si účastníci zábavnou cestou rozvinou strategické, logické a kreativní myšlení. Plusem je, že se dostanou na místa po Plzni, která třeba ještě neznají.

Hra probíhá od 13.11.2020 do 18.12.2020 na území města Plzně.

 

Radovan 600Ahoj, člověče!
Jmenuji se Radovan. Jsem pavouk z rodu skákavkovitých. Narodil jsem se na pracovišti v Sadech Pětatřicátníků v Plzni a ve zdejším sklepě žiju celý svůj život. Teď jsem se ale rozhodl, že si rozšířím obzory, začnu cestovat a podívám se trochu po Plzni a jejím okolí. Chtěl jsem s sebou vzít i rodinu a příbuzné. Špatně jsme se však domluvili, každého zajímalo něco jiného a všichni se mi někde rozutekli. Pomůžeš mi je najít, abychom se všichni mohli sejít a společně oslavit vánoční svátky?

 

První zahajovací souřadnice: 49°43'14.3"N 13°22'00.6"E  (49.720639, 13.366827)

Potřebuješ pouze tužku nebo propisku a telefon s fotoaparátem a aplikací mapy.

PRAVIDLA HRY

  1. Podepiš se do přiložené listiny pavoučích objevitelů a vlož ji zpátky do krabičky - vlastní tužku s sebou!
  2. Opiš nebo vyfoť si znění tajné hádanky a také ho vlož zpět do krabičky.
  3. Pavoučka nikde nenechávej, prohlédni si ho, vyfoť se s ním a vlož ho zpátky do jeho krabičky pro ostatní objevitele.
  4. Splň dílčí úkol. Jeho splnění zdokumentuj a fotku či video odešli na emailovou adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Úkol ti vyhodnotíme a obratem odešleme polohu dalšího člena pavoučí rodiny.
  5. Pořadatel této akce používá obrazový záznam (foto, video) probíhajících aktivit pro účely dokumentace akce, zpravodajství o akci a prezentace činnosti SVČ RADOVÁNEK. Zasláním své fotografie či videa souhlasíte s jejím anonymním zveřejněním na sociálních sítich a webových stránkách pořadatele. Zároveň přijímáte pravidla této hry.
  6. Pokud se stane, že bude krabička poškozena nebo se na místě nebude nacházet, nahlaste nám to prosím také na výše uvedený email.

Děkujeme, že jste se zapojili a dodržujete všechna výše uvedená pravidla. Doufáme, že budete pátrat dál, po dalších členech skákavé pavoučí rodiny a zapojíte se i do bonusové soutěže (tajná hádanka). My se budeme těšit zase brzy na viděnou u nás v SVČ RADOVÁNEK.

P. S. Cílem této hry v žádném případě není, nechat si krabičku pro sebe!! Chceme, abyste si při hledání a plnění úkolů užili především spoustu zábavy, dostali se ven na čerstvý vzduch a zapomněli na starosti dnešní doby. Pokud se vám bude hra líbit, budeme rádi za každou zpětnou vazbu. Pozitivní i negativní. Dále také oceníme každý návrh na případné zlepšení či téma do budoucna.

NÁVOD NA ZADÁVÁNÍ GPS POLOHY

navigace1

 

navigace2