Betlém pro ÚMO Plzeň 2

Letošní Betlém jsme tvořily s vědomím, že vzniká v době, která je pro nás velkou zkouškou. A tak ať je betlém letošním symbolem zdraví a víry v lepší časy.

Vážení kolegové, přátelé, rodiče a děti.

Dovolte mi, abych Vás v tento předvánoční čas pozdravila a popřála Vám poklidné dny. Letošní rok byl pro nás všechny rokem výrazných změn, obav, nových úkolů, které jsme před tím nikdy neřešili, byly pro nás výzvou i problémem. Museli jsme se potýkat s tím, že nemůžeme pracovat s těmi, pro které jsme byli zřízeni, že denně neuvidíme rozesmáté skotačivé děti, že se nebudeme stýkat s kolegy, známými a omezíme činnost v podstatě napříč celým rokem.

 Vážím si všech politiků, úředníků, starostlivých rodičů i dětí, kteří nás podporují a i v této době nám pomáhají překonat tuto dobu. Neměli a nemají to lehké rodiče ani děti. Zapojení do distanční výuky je velice únavné pro všechny a někdy problematické. I my jsme museli pracovat občas z domova, ale věřte, stále tu jsme pro vás, a budeme i v příštím roce. Již nyní připravujeme nové aktivity pro zábavu i vzdělávání, chystáme pro vás více než sto táborů a těšíme se z toho, že se všichni ve zdraví sejdeme ve druhém pololetí a také v novém školním roce snad již bez přísných omezení.

Každoročně stavíme pro ÚMO 2 na Slovanech v budově úřadu pro tento obvod Betlém. Tvoříme ho pro radost všem lidem dobré vůle a věříme, že náš Betlém vám udělá radost i letos a zpříjemní dětem čekání na Ježíška. Letošní Betlém je o to cennější, že jsme ho s kolegyněmi tvořily s vědomím, že vzniká v době, která je pro nás velkou zkouškou. A tak ať je betlém letošním symbolem zdraví a víry v lepší časy.

Přejeme Vám poklidné dny ve zdraví.

Eva Tischlerová, ředitelka