Storm Ballet 3x MISTR SVĚTA 2015

Storm Ballet 3x MISTR SVĚTA 2015

Storm Ballet ovládl ziskem pěti medailí poslední soutěž této sezóny. Hudba, tanec, zábava, vynikající výkony a úžasná divácká atmosféra doprovázely letošní světový šampionát World Dance Championship WADF 2015, který se již posedmé za sebou konal v rozsáhlém komplexu libereckého Centra Babylon. O přízeň mezinárodní poroty se ucházelo přes sto tanečních škol a klubů z více než dvaceti zemí světa.

Unikátní akce postupně představila více než 2 500 tanečníků ze 109 tanečních škol a klubů z dvaceti zemí světa při mistrovství světa všech tanečních stylů a žánrů.
O cenné kovy bojovalo 1209 sólových tanečníků, 138 malých týmů, 104 velkých týmů a 50 showcases. Nechyběla dua v rozsahu 788 čísel ani tria, kterých letos bylo na 30 čísel.

Do bojů o cenné kovy zasáhl i západočeský zástupce a nutno dodat, že velmi úspěšně.
Talentové centrum tance Storm Ballet se mezi účinkujícími rozhodně neztratilo. Jako velmi zkušený tým postupoval pětidenním maratónem jistě, profesionálně, a na svou stranu si proto velmi brzy získal nejen celosvětově uznávané odborníky, ale hlavně publikum.
To odměňovalo každé vystoupení plzeňských tanečníků bouřlivým a dlouho trvajícím potleskem.

„Rozhodnutí poroty je pro nás vždy zásadní“, říká choreograf a umělecký vedoucí Petr Čejka. A dodává: „Stejně důležitá je pro mne jako autora a pro tým jako realizátora určitého uměleckého nápadu také reakce diváků. I oni jsou nedílnou součástí výsledné mozaiky, jež pro mne znamená důkaz toho, že jsme se vydali správnou cestou a že naše práce má smysl a své příznivce – spokojené diváky“.

Zcela samostatnou kapitolou světového šampionátu jsou sólové disciplíny.
„To, co je např. v týmových záležitostech rovnoměrně rozloženo na skupinu tanečníků, musí v této kategorii člověk zvládnout úplně sám a je na něm, jak se s tím popere, psychicky i fyzicky“, popisuje Petr Čejka.
Za Storm Ballet si s tímto nelehkým úkolem poradily loňská mistryně světa v dětské kategorii Anna Palková, která jako jediná z České republiky letos prošla velmi náročnou kvalifikací do juniorského finále, a tam obsadila krásné 4. místo;
Aneta Heroutová, ta skončila na 5. místě, a spolu s Valentýnou Fuchsovou vybojovala ve dvojicích titul I.vicemistryň světa a stříbrnou medaili.

Storm Ballet, momentálně působící pod hlavičkou SVČ Radovánek (jediného poskytovatele volnočasových aktivit pro děti z Plzně a okolí), získal celkem tři zlaté a dvě stříbrné medaile v kategoriích mini děti, děti a junioři. A my se můžeme společně těšit na to, že tato spanilá taneční jízda bude pokračovat dál.

Lenka Hirschnerová

Fotografie ze soutěže...

Výsledky celkem:

3× zlatá medaile
2× stříbrná medaile
4. místo
5. místo

Výsledková listina:

Contemporary ballet sólo Juniors I:

Anna Palková choreografie „I Can Do It“ – 4. místo

Contemporary ballet sólo Juniors II.

Aneta Heroutová choreografie „Myself In Mirrors“ – 5.místo

Contemporary ballet duo Juniors

Aneta Heroutová a Valentýna Fuchsová Choreografie “Flowing tears“ – 2. místo

Contemporary ballet small team Juveniles

Choreografie „In Flames“ – 1. místo

Contemporary ballet small team Juniors

Choreografie „Explosinos“ – 1. místo

Contemporary ballet large team Juniors

Choreografie „Infernum Of Angels“ – 2.místo

Contemporary ballet large team MINI Kids

Choreografie „The Réunion“ – 1.místo