KOUZLO VÁNOC nadělovalo ve vyprodaném Parkhotelu

KOUZLO VÁNOC nadělovalo ve vyprodaném Parkhotelu

Potěšení, obdarování, pomoc – v duchu tohoto scénáře se nesl jeden z nejkrásnějších adventních večerů v regionu. Plzeňský Parkhotel se v pondělí 19.12.2016 stal snad nejvyhledávanějším místem všech, kteří se rozhodli v předvánočním shonu trochu zpomalit hektické tempo, pohodlně zasednout do hlediště a sledovat velký příběh o lásce, porozumění a hodnotách, jež tolik chybí v dnešním světě.
IV. benefiční vánoční galavečer KOUZLO VÁNOC rozhodně

není monstrózní akcí v moderním stylu. Je to ojedinělý a naprosto unikátní projekt Petra Čejky, režiséra, choreografa a tanečníka. Především ale člověka, jehož kromě bohaté a velmi úspěšné umělecké minulosti zdobí obrovská skromnost, píle a bezmezná chuť pracovat pro druhé. „Největší profesní i životní inspirací byla, je a bude moje rodina, díky které jsem již od raného dětství viděl tyto svátky v těch nejzářivějších barvách a zažíval jsem něco doslova nepopsatelného“, říká umělecký šéf Talentového centra tance Storm Ballet, který v současné době působí pod SVČ Radovánek. „A mým velkým přáním je umožnit prožívat podobně věci i ostatním, hlavně pak těm, kteří díky jistému zdravotnímu či jinému handicapu bojují o každý další den ve svém životě“.
KOUZLO VÁNOC proběhlo tentokráte ve spolupráci s nadací Leontinka, která pomáhá dětem a dospívajícím se zrakovým postižením i s procesem integrace a zpětného návratu do společnosti. Nad akcí, jejímiž hlavními protagonisty byly děti z Talentového centra tance Storm Ballet, převzal záštitu plzeňský primátor Martin Zrzavecký. Účastnila se jí i řada známých hostů – sopranistka Soňa Godarská, zpěváci Michael Kluch s Milošem Novotným, členové baletního souboru DJKT v Plzni Kristýna Potužníková a Petr Laštovka i Monsignore Tomáš Holub, biskup plzeňský. Večerem provázela známá moderátorská dvojice Zorka a Míra Hejdovi. Jejich vtipný, odlehčený a humorný nadhled dodal celému programu v rámci mluveného slova zcela originální náboj.
Co dodat závěrem? Především skutečnost, že kromě vysoké umělecké hodnoty měl letošní galavečer KOUZLO VÁNOC ještě jedno poslání. Hvězdy večera, malé i ty velké, tanečníci i zpěváci (bez nároku na honorář), partneři akce i hosté pomohli. Nadaci Leontinka přispěli pod stromeček částkou 75.851,- korun.
A to je přeci ten nejkrásnější dárek ze všech!
Lenka Hirschnerová

Fotografie z akce zde...

 

 
 
#s3gt_translate_tooltip_mini { display: none !important; }