RADOVÁNEK ovládl náměstí Republiky v Plzni

Akce #JETOTU je projektem, který jsme uskutečnili již ve druhém ročníku jako prezentační a vzdělávací akci. Motem této aktivity Střediska volného času RADOVÁNEK bylo Planeta Země, život a vzdělávání. Chtěli jsme zacílit na účast České republiky v předsednictví Rady Evropské unie, na témata udržitelnosti a také na podporu nadaných, talentovaných dětí a žáků napříč Plzeňským krajem.

„Vše to, co jsme chtěli sdělit, sdílet a předat veřejnosti se podařilo a jsem si jista, že tato akce přinesla další posun v prezentaci zájmového vzdělávání, rozsáhlé práce s nadanými a talentovanými dětmi a také v provázání formálního a neformálního vzdělávání,“ řekla nám ředitelka SVČ RADOVÁNEK, paní Eva Tischlerová.

Organizátoři ukázali sílu spolupráce, nadhledu a chuti vychovávat a vzdělávat děti, komunikovat s rodiči a veřejností, zabývat se tématy udržitelnosti a být občany nejen České republiky, ale i Evropy.
Dotkli jsme se témat, která jsou k řešení, a zjistili, že je třeba o nich mluvit a vychovávat děti i dospělé k chápání, jak důležitou roli hraje v našem životě planeta Země.

„Celým životem nás provází vzdělávání, celý život se setkáváme s novými věcmi, které nás obohacují. Je jen na nás, jak vše zužitkujeme a využijeme pro svůj osobnostní rozvoj a růst, ale také pro společnost, a naši planetu. Na nás učitelích a pedagozích záleží, zda umíme mladým lidem naslouchat, dělat jim průvodce vzděláváním a také jim předávat zkušenosti, dovednosti a pozitivní myšlení pro budoucnost,“ dodala ředitelka SVČ paní Eva Tischlerová.

Všechny partnerské a spolupracující instituce, organizace a společnosti zapojené v projektu JETOTU dali jasně najevo, že jim není lhostejná současnost a jsou odhodlané vzdělávat, vychovávat a pomáhat s přípravou mladých lidí pro budoucnost. Téměř půl roku organizátoři akci trpělivě a s nadhledem tvořili a postupně připravovali celý koncept projektu. Zapojené participující organizace svojí přítomností a účastí akci ještě zhodnotily.

V jednotlivých stáncích byly připravené aktivity nejen pro děti a rodiče, ale ponaučení, nové náměty na inovativní vzdělávání mohli získat i zástupci odborné i laické veřejnosti z oblasti školství, ale také ty organizace, které vzdělávají a podporují výchovu dětí a mládeže.

V průběhu dne se na náměstí sešlo až osm tisíc lidí z řad veřejnosti, a to především děti a jejich rodiče.

Celý dne byl zakončen poutavým galavečerem, kde vystoupilo 144 nadaných dětí ze studií Storm ballet, Spider DC Company, Taneční akademie a Jaguars cheerleardes pilsen.

  • Tiskovou zprávu napsal: Bc. Eva Tischlerová
  • Kontakty na autora: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.