Představili jsme naší oblast Společenských věd a dopravní výchovy na akci #JETOTU

Společenské vědy si ve svých stanech připravily aktivity, které si děti mohly vyzkoušet společně s rodiči. Aktivity z kulinářských kroužků, jazykových věd a své zastoupení zde měly i deskové hry, ve kterých mezi sebou soutěžili rodiče s dětmi, např. největší verzi deskové hry Speed cupsy.

Projektem kulinářských kroužků byla na akci JETOTU perníková chaloupka, s dětmi se nám podařilo pokrýt perníčky celou střechu. Perníčky návštěvníci přímo na místě vykrajovali, pekli a zdobili. Následně si sami umístili na střechu chaloupky.

Oblast dopravní výchovy se zde prezentovala mobilním dopravním hřištěm. Ve spolupráci s BESIPEM a strážnicemi z odboru analýzy prevence kriminality Městské policie Plzeň probíhala na doravním hřišti řízená jízda. Tato část byla preventivně zaměřená, důraz byl kladen zejména na ochranné pomůcky a pravidla dopravní vychovy. Městská policie Plzeň, kromě části zaměřené na prevenci, pro děti připravila skákací hrad. Celá dopravní sekce byla propojená hrací kartou, kde po splnění všech úkolů získal účastník svůj JEETOTU průkaz cyklisty.

Připravujeme kompletní fotogalerii z akce.

Během vánočních svátků zveřejníme video s kompletním záznamem Galavečera z akce JETOTU 2022.