Proběhl první ročník adventní akce TUTO je Vánoční čas

V prosinci pořádalo Středisko volného času RADOVÁNEK akci pro širokou veřejnost TUTO je Vánoční čas. Akce se konala v sobotu 9. 12. 2023 v prostorách pracoviště Pallova a přilehlém okolí. Přilákala více než 400 návštěvníků, kteří si zde mohli zažít atmosféru vánočních lidových tradic, zpívání koled a vůni perníčků.

Středisko volného času RADOVÁNEK připravilo na druhou prosincovou sobotu odpoledne plné vánoční atmosféry a lidových tradic. V budově pracoviště Pallova a jeho blízkém okolí čekaly na návštěvníky dílny s výrobou vánočních ozdob, lidovými tradicemi a samozřejmě i občerstvením. K Vánocům neodmyslitelně patří také betlém, který na takovéto akci nemohl chybět. Betlém s postavami v životní velikosti vyrobili pracovníci Střediska volného času a byl ozdobou interiéru pracoviště.

Celou vánoční akci moderovala Ivana Pokorová a na podiu se s ní střídaly vánoční taneční vystoupení - Spider dance Company, Jaguars Cheerleaders, Plzeňské mažoretky, divadelní představení – Divadlo Verprnická, Divadlo z kouzelné skříňky a zpívání koled v podání dětské sboru z pracoviště Ledecká.

Návštěvníci si mohli vyzkoušet různé techniky výroby vánočních ozdob např. pedigovou hvězdičku, enkaustiku, anděla z bavlnek apod. Vyrobenými ozdobami se pak společně zdobili vánoční stromečky, které dotvářely tu pravou vánoční atmosféru.

Více fotografií naleznete ve fotogalerii zde...