Kroužek robotiky získal zlatou medaili v Pekingu v Číně

Kroužek robotiky získal zlatou medaili v Pekingu v Číně

Účast na Mezinárodní vědecké soutěži - Beijing Youth Science Creation Competition          

23. března odletěli naši reprezentanti Střediska volného času RADOVÁNEK z kroužku Robotiky do Pekingu na Mezinárodní vědeckou soutěž - Beijing Youth Science Creation Competition, odkud si přivezli zlatou medaili. Celý tým na soutěži reprezentovali Ondřej Brichta a Milan Malina společně s vedoucím kroužku Ing. Romanem Čečilem. Během 5ti letého vývoje se podařilo vytvořit návrh konstrukce, vlastní řídící elektroniku, matematický aparát k popisu kinematiky a přívětivé uživatelské rozhraní pro ovládání robota. Projekt Hexapod ve své poslední podobě, o který se postaral celý realizační tým, označila celostátní komise SOČ svým hodnocením jako projekt s velikým potenciálem. Než se tým probojoval až na celosvětovou soutěž, předcházelo tomu několik neméně důležitých ocenění.

S projektem se mladí konstruktéři zúčastnili již zmíněné soutěže Středoškolská odborná činnost (SOČ) v oboru matematika a statistika. Podařilo se jim postoupit až do celostátního kola, kde se umístili druzí. Na základě tohoto úspěchu získali četná ocenění, například Cenu MŠMT, Cenu společnosti Otakara Borůvky za aplikovanou matematiku a Cenu děkana FJFI ČVUT v Praze. Díky tomu byli nominováni na účast v prestižní mezinárodní soutěži.

Naši reprezentanti prezentovali se svým projektem Českou republiku, ale také Plzeň, Plzeňský kraj a především Středisko volného času RADOVÁNEK, který jim pomohl celý projekt zrealizovat, a spolu s neziskovou organizací NVIAS zajistil finanční dotaci a podporu.

Soutěž v Pekingu a získaná zlatá medaile je další odměnou za několikaletou odvedenou práci. Vedoucí kroužku Roman Čečil k tomu dodává: „Účast na prestižní mezinárodní soutěži BYSCC je neocenitelnou zkušeností a fantastickým zážitkem. Atmosféra celé soutěže byla velmi přátelská a naši čínští hostitelé se o nás starali vskutku pohádkově. Možnost vidět výsledky práce týmů z celého světa, od Evropských zemí přes Izrael, Čínu a Malajsii až po Austrálii (a samozřejmě i z USA a ze zemí černého kontinentu) je obrovskou inspirací a hnacím motorem pro další práci. A to nejen pro kluky, ale i pro mě jako vedoucího. Že si přivezeme domů kromě bohatých zážitků i zlatou medaili, jsme opravdu nečekali. Medaile není to hlavní (jak říkají moudří – důležitá je cesta, ne cíl), ale radost z toho máme obrovskou.“

Na mezinárodní vědecké soutěži strávili naši reprezentanti celý týden a zpět do České republiky se vrátili v pátek 30. března.

„Jsme na všechny, kdo se podíleli na tomto úspěchu, velice pyšní a přejeme celému týmu mnoho dalších výborných projektů a při další práci na zdokonalování Hexapoda hodně tvůrčích nápadů. Tento celosvětový úspěch potvrzuje, že v Plzni a okolí roste mladá generace nadaných odborníků.“ dodala ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK.        

 

Tisková konference

Dne 23. dubna 2018 od 9,00 hodin se uskuteční ve Středisku volného času RADOVÁNEK v Pallově ulici tisková konference, na kterou Vás srdečně zveme.

 

Přednáška

Dne 23. dubna 2018 od 10,00 hodin se ve Středisku volného času RADOVÁNEK v Pallově ulici uskuteční přednáška.

Zveme SŠ a Gymnázia na debatní fórum a přednášku o cestě a úspěchu týmu robotiků na celosvětové soutěži v Pekingu. Promítány budou i fotografie ze soutěže.

Přítomni budou pan Ing. Roman Čečil, vedoucí kroužku Robotiky a členové, účastníci soutěže Milan Malina a Ondřej Brichta tvůrci robata.

Pokud budete mít zájem zúčastnit se této akce s žáky vaší školy, prosím kontaktujte neprodleně paní

Bc. Ivetu Šlajerovou na telefonu 778 437 871 a e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jste srdečně zváni.

 

Děkujeme Vám.

Bc. Eva Tischlerová

ředitelka SVČ RADOVÁNEK

 

Hexapod Peking2018 01Hexapod Peking2018 02Hexapod Peking2018 06Hexapod Peking2018 07Hexapod Peking2018 08Hexapod Peking2018 09Hexapod Peking2018 05Hexapod Peking2018 10Hexapod Peking2018 11Hexapod Peking2018 14Hexapod Peking2018 12Hexapod Peking2018 13Hexapod Peking2018 03