Storm Ballet postoupil na světové finále 2023

Dne 24.2.. – 25.2.2023 proběhla kvalifikace na světové finále taneční soutěže Danza Mundial 2023 – World Dance Contest. Světové taneční finále World Dance Contest Danza Mundial 2023 se koná v termínu 21.6. – 26.6.2023 v Praze. Tanečníci musí projít přísnými pravidly kvalifikace a obhájit své taneční výkony před odbornou porotou, která jediná posílá do světového finále ty nejlepší choreografie. Soutěž probíhá ve všech tanečních stylech Ballet, Modern, Contemporary, Jazz, Show Dance, Free Dance, National and Folklore Dance, Hip Hop, Tap Dance, Song and Dance napříč věkovými kategoriemi.

Storm Ballet v loňském roce získal hlavní cenu odborné poroty v podobě absolutního vítěze soutěže s juniorskou choreografií „The Voices“ a přivezl hned dvě zlaté a dvě bronzové medaile v kategorii Modern a Contemporary dance. „Máme před sebou novou Dance Tour, nové choreografie, nové výzvy, ale především další inspiraci, zážitky a možnost představit naše umění v celosvětovém měřítku. Asi není pro nás důležité jen vítězství a úspěch, ale hlavně cesta, po které se každý rok vydáváme a těšíme se, co nás potká, posílí a posune tím správným směrem. Zanecháváme tak stopu, po které se můžeme vždy na chvilku vrátit a uvědomit si, jaký smysl a rozměr má naše práce“, dodává Petr Čejka, umělecký vedoucí Storm Ballet a pedagog Střediska volného času RADOVÁNEK.

V letošním roce juniorský tým připravil zbrusu nové choreografie. První z nich, velká formace BROKEN, která se pokusí navázat na předešlé úspěchy. Mezi soutěžícími sólisty se též objevila talentovaná tanečnice Kateřina Vyskočová, již zkušená dvojice Karolína Pěstová a Adéla Holubová a nováčci mezi sólisty, tanečnice Hermína Stejskalová a Barbora Šiková.

Příležitost a neocenitelné zkušenosti dostal i talentovaný dětský tým Storm Ballet, kde zabodovaly obě choreografie „WHISPER OF SOULS“ a „SECRET CHAMBER“. Oba týmy předvedly vystoupení, které diváci odměnili bouřlivým potleskem a odborná porota ohodnotila vysokým bodovým hodnocením a uznáním kvality.

Všichni tanečníci Storm Ballet si z kvalifikace odvezli vysněné postupy. Česká republika a město Plzeň bude tak mít svá želízka v ohni i na světovém finále taneční soutěže Danza Mundial – World Dance Contest 2023, které se letos koná v naší krásné Praze. Držíme palce.

Výsledky kvalifikace taneční soutěže Danza Mundial 2023 v kategorii moderní a současný tanec

formace:
Choreografie “BROKEN” 1. místo a 88 bodů
Choreografie “Whisper Of Souls” 1.místo, 84,7 bodů
Choreografie “Secret Chamber” 1.místo, 81,4 bodů

Sólo
Sólo “Power Of Rain”: Kateřina Vyskočová, 2.místo, 84,7 bodů

Dueta
Duet “On My Own”: Barbora Šiková a Hermína Stejskalová 1.místo, 83,7 bodů
Duet “Numb”: Karolína Pěstová a Adéla Holubová 2.místo, 82,3 bodů

Pod soutěžními choreografiemi se autorsky podepsali Kateřina Bednářová, Michaela Mrázková, tým Inspiro Storm Ballet a Petr Čejka.