Pohybová a sportovní činnost

Sport je důležitou součástí našeho života. Nejenže zlepšuje náš fyzický stav, ale pomáhá nám se lépe vyrovnávat s životními vrcholy a pády. Učí nás, že nic není v životě zadarmo.

Oblast sportu nabízí velké množství závodních, rekreačních, individuálních či kolektivních sportů. Je určena dětem od 2 let až po seniory. Svojí rozmanitostí a zaměřením uspokojí nejednoho sportovního nadšence. Sportovní aktivity probíhají ve sportovních sálech, tělocvičnách a fitness.

Zobrazit celý popis

Úpolové sporty

U bojových sportů se především dbá na trénink mysli a pohybu. V tomto odvětví je velké množství technik, které se děti učí postupně od jednodušších k náročnějším. Učí se, jak se chovat v boji s protivníkem. Učí se zdvořilosti, skromnosti a čestnosti. Těmto sportům se mohou věnovat děti od 5 let až po dospělost. Veškeré tréninky probíhají v tělocvičnách na žíněnkách nebo tatami.

SVČ RADOVÁNEK nabízí Judo, Čchi-kung, Sebeobranu, Karate, Taekwon-do.


Raketové sporty

Raketové sporty jsou sporty, které se hrají raketami. V těchto sportech hráč dává sílu do rakety, kterou drží v ruce a tím odpálí míček, se kterým se hraje. Jedná se o sporty jednostranně zaměřené, ale důležitý je pohybový rozvoj celého těla, rozvoj rychlosti, koordinace a síly.

SVČ RADOVÁNEK se v této oblasti věnuje badmintonu a stolnímu tenisu. Těmto sportům se mohou věnovat děti od 6-ti let až po dospělost. Účastníci získávají základní pohybové a herní dovednosti, seznamují se s pravidly. Vytváří si vztah ke sportu a zdravému životnímu stylu.


Míčové sporty

Hlavním rysem v tomto odvětví je použití míče či míčku. Jedná se o kolektivní sporty, kde je podstatná spolupráce celého týmu. Děti se učí nejen koordinaci, rychlosti, výbušné síle, ale také vytrvalosti, taktice a technice. V neposlední řade se učí zásadám chování Fair play.

Středisko Radovánek nabízí sportovní odvětví jako je volejbal, basketbal či florbal.


Koordinačně - estetické sporty

Koordinačně-estetické sporty se od většiny sportů odlišují estetickou stránkou. Nejdůležitější pohybovou schopností je koordinace těla a orientace v prostoru. Gymnastická příprava slouží jako základ hybného systému cvičenců napříč spektrem sportovních odvětví, proto se v SVČ RADOVÁNEK věnujeme této přípravě u dětí již od 3let.

V některých sportovních odvětvích se využívá sportovní náčiní jako je aitrack, flexiroll, trampolína, kladina nebo se cvičí s pomůckami jako je švihadlo, obruč, míč, stuha, pompony a další. Veškeré tréninky probíhají v moderně vybavených tělocvičnách.

Ve středisku RADOVÁNEK se věnujeme především sportovní a moderní gymnastice, akrobaciii, sportovnímu cheerleadingu a mažoretkovému sportu.


Fitness a kondiční cvičení

Tyto sportovní aktivity rozvíjí všeobecnou tělesnou kondici, celkovou zdatnost, zlepšují držení těla.


Horolezectví

Při lezení děti posilují celé tělo, včetně vnitřních svalů. Dochází tak k přirozenému a vyrovnanému rozvoji těla. Děti se v kroužcích naučí spolupráci ve skupině, koordinaci a technice.

Středisko RADOVÁNEK umožňuje lezení na uměle stěně nebo bouldering.