Plzeňští Seals úspěšně odstartovali ligovou sezónu podvodního hokeje

V sobotu 6. dubna se v Prachaticích uskutečnilo historicky první juniorské kolo České ligy podvodního hokeje, kterého se zúčastnili také hokejisté z plzeňského týmu Seals (Tuleni), který vznikl v loňském roce v rámci kroužku zaměřeného na tento netradiční sport. Na mladé hráče čekala tři utkání, ve kterých se střetli s pražskými Mininarwhals a s dvěma týmy z klubu Serrasalmus České Budějovice.

Všechna klání měla silnou diváckou kulisu, kterou tvořili rodiče. Ti odvážnější přijeli vybaveni plavkami a potápěčskými maskami, takže hru mohli sledovat z vody. Měli tak zprostředkovaný autentický zážitek a mohli si lépe vychutnat doslova dechberoucí akce pod vodou. V obecenstvu ve vodě také nechyběli dospělí hráči, kteří měli ve stejném termínu své ligové zápasy. Ti nadšeně povzbuzovali nastupující generaci a občas přispěli radou svým budoucím spoluhráčům.

Hrálo se ve standardním formátu šest proti šesti s možností čtyř náhradníků, tak jak to předepisují mezinárodní pravidla. Jen rozměry hřiště byly upraveny tak, aby i ti nejmladší a nejmenší měli možnost si dobře zahrát. Plzeňský tým nastoupil do hry s devíti hráči, takže komu docházel dech, mohl se nechat vystřídat. Všechny tři zápasy Tuleňů se od prvních minut odehrávaly v režii plzeňských borců, kdy se projevila jejich větší dravost a dobrá fyzická připravenost. Utkání tak skončila jasným vítězstvím Plzně.

Další kolo čeká mladé hokejisty 8. června v Písku, kde se snad do akce zapojí i první dívka, která se k týmu nedávno připojila. Někteří hráči si mezitím ještě vyzkouší atmosféru mezinárodního turnaje Bud Pig Cup, který se odehraje 27. dubna v Českých Budějovicích. Tam se výběr z celé republiky utká s týmy například z Německa nebo dokonce až z podvodně hokejové velmoci Turecka.

Zápasy jsou ke shlédnutí na YouTube.

Děti trénují každý čtvrtek na SK Radbuza od 18:00 do 19:00. Více o kroužku v sekci KROUŽKY.