Celostátní soustředění podvodního hokeje juniorů

V lednu se děti z kroužku podvodního hokeje zúčastnily prvního celostátního soustředění juniorů. V Prachaticích se sjelo celkem 29 dětí ve věku 9 až 13 let ze všech klubů podvodního hokeje v České Republice.

Účastníci pod dohledem 9 trenérů, včetně národního trenéra Jiřího Richty, absolvovali tři dvouhodinové tréninky v bazénu, ve kterých pilovali plaveckou techniku, zlepšovali ovládání puku, zdokonalovali týmovou spolupráci a v neposlední řadě také odehráli několik cvičných zápasů.

Mimo to také v prostorách Centra pro ekologickou výchovu, kde byli všichni účastníci ubytováni, probíhala „suchá“ část soustředění zaměřená na pravidla, fair play a týmovou taktiku. Nechyběla ovšem ani zábava, hry a chvilky odpočinku. Program byl náročný, ale přesto všichni mladí hráči trénovali s obrovským nasazením. Domů se vraceli plní zážitků.

Nyní už se malí hokejisté mohou těšit na první ligové kolo v Prachaticích a na mezinárodní turnaj Bud Pig Cup v Českých Budějovicích, který poprvé ve své 14 leté historii otevírá kategorii U15 (hráči pod 15 let).

Děti trénují každý čtvrtek na SK Radbuza od 18:00 do 19:00. Více o kroužku zde...