V RADOVÁNKU funguje pět adaptačních skupin pro děti z Ukrajiny

Pomáhejme Ukrajině, opravdu je to potřeba, není jiná možnost, jsou tu s námi děti a jejich rodiče a věřte, je na nás, abychom jim pomohli. Bohužel již teď se to dotýká i nás tady a teď.

I naše organizace pomáhá. Pracovníci RADOVÁNKU jsou denně k dispozici v Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině v Prioru, kde se věnujeme dětem, zatím co si rodiče vyřizují dokumentaci a vízum. Od pondělí 14. 3. jsme otevřeli 5 adaptační skupin a další postupně otevíráme. Hledáme nová řešení a nové prostory, které nám chybí. Otevřeli jsme dveře dětem od 3 do 20 let.

Zapojte se i Vy!

Hledáme dobrovolníky, mluvící česky a ukrajinsky pro práci v dopoleních hodinách. Je třeba jim přiblížit češtinu.
Také bychom potřebovali pro děti ovoce a mléčné výrobky k svačinám. Denně až 80 Pokud by se i tato možnost povedla, měly by děti i zdravé svačinky.

Místa, na která se mohou zájemci z Ukrajiny přihlásit a děti dát do bezpečí a klidu:

  • Adaptační skupina 3-6 let Vejprnická 56, Plzeň-Skvrňany
  • Adaptační skupina 3-6 let Pallova 52/19 Východní Předměstí
  • Adaptační skupina 7-14 let Pallova 52/19 Východní Předměstí
  • Adaptační skupina 15- 20 let Pallova 52/19 Východní Předměstí
  • Adaptační skupina 7 -14 let Komenského 42, Plzeň Bolevec

Provozní doba adaptačních skupin je 7.30-16.30 od pondělí do pátku.
V našich adaptačních skupinách jsme ve spolupráci s partnery zajiŠťujeme výuku českého jazyka a volnočasové aktivity, učitele nebo asistenty mluvící ukrajinsky i česky, svačiny i teplé obědy a poskytli jsme bezpečné prostředí v našich prostorách. 

Přihlásit se můžete na emailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. – Eva Tischlerová, ředitelka organizace nebo na telefonu 778 748 212.

„Ani na malou chvíli moje kolegyně a kolegové nezaváhali a společně se snažíme, abychom pomohli dětem se adaptovat na nové podmínky, v jiné zemi, mezi cizí lidi a nahradili jim tak to, o co díky vzniklé válečné situaci přišly. Doufám, že se nám podaří stát se jim oporou, partnery a přáteli a alespoň trochu jim nahradíme vzdělávání v Ukrajině.

Děkuji všem, se kterými spolupracujeme, kteří nám pomáhají, abychom situaci zvládli a abychom se naplno mohli věnovat našim českým dětem, které jsou našimi účastníky zájmového vzdělávání, ale také těm, kteří tuto situaci neplánovali a stali se naší součástí.

Děkuji všem, kteří pomáháte, i těm, kteří se dokážete vcítit do situace občanů z Ukrajiny, kteří museli odejít před vzniklým válečným konfliktem a najdete si pro ně vlídné slovo nebo jen úsměv. I to je pomoc. Pokud by někdo z Vás chtěl pomoci, můžete. Jakákoliv materiální, finanční nebo jen podpora duševní je potřebná.

Děkuji Vám. Přeji všem klidný život ve zdraví, míru, klidu a jistotě."

Jsme s Vámi, buďte s námi.

Eva Tischlerová, ředitelka SVČ RADOVÁNEK