Rubikon

RUBIKON opět v Plzeňském kraji.

Středisko volného času RADOVÁNEK, nabízí základním školám a víceletým gymnáziím možnost zapojit se do pokračování preventivního programu RUBIKON II.

Bližší informace Vám poskytne ředitelka Střediska volného času RADOVÁNEK paní Bc. Eva Tischlerová na telefonním čísle 737 215 121 nebo pan Petr Vinš na telefonu 604 103 343.

 

Program je součástí nově tvořeného preventivního projektu RUBIKON, do něhož chceme školy v Plzeňském kraji zapojit ve školním roce 2016 – 2017.
Záměrem RUBIKONU je vytvořit ucelený systém dlouhodobé práce se školami, pedagogy a žáky v oblasti specifické primární prevence zaměřené na prevenci sázení mladistvých. Jeho cílovou skupinou jsou žáci ve věku 12 – 16 let. Navazuje na stejnojmenný projekt, který jsme v letech 2009 – 2011 na Plzeňsku pořádali s velmi dobrým ohlasem a aktivně se ho zúčastnily desítky škol a tisíce žáků. Je možné, že jste se ho účastnili i Vy.


V některém z uvedených termínů můžete navštívit se dvěma třídami (ideálně 8. nebo 9. ročníky nebo ekvivalentní u víceletých gymnázií) program RUBIKON v prostorách SVČ RADOVÁNEK PLZEŇ: 15., 17., 20., 24., 27. nebo 28. 6. 2016.
RUBIKON je čtyřhodinový výukový program složený z interaktivního divadelního představení PATRIK a týmové soutěže s tematikou zodpovědného rozhodování, dodržování zákonů a rizik sázení mladistvých. Tento program je ukázkový a je pro Vaši školu zdarma.

Dovolujeme si Vám nabídnout i další programy a aktivity, které máme v tuto chvíli připravené a Vaši učitelé je můžou ihned využít:


PATRIK – dvouhodinové interaktivní divadelní představení o rizicích sázení mladistvých (realizace na Vaší škole).
HERNA – dvouhodinový program o zodpovědném rozhodování a rizicích sázení s využitím běžných deskových her
(realizace na Vaší škole).
ŠKOLNÍ MINIPROJEKTY RUBIKON – nabízíme učitelům finanční příspěvek za vytvoření a realizaci vlastní aktivity nebo metodiky s tematikou RUBIKONU.
ON-LINE KNIHOVNA RUBIKON – web s náměty do výuky s tematikou zodpovědného rozhodování a rizik sázení.


Podrobný popis naleznete v příloze.


Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli, budeme rádi, když Vás nabídka RUBIKONU zaujme a těšíme se na spolupráci s Vámi.


Mgr. Petr Vinš                             Bc. Eva Tischlerová
AISIS KLADNO                          SVČ RADOVÁNEK PLZEŇ